Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dodatek stażowy16 Października 2007

  , natomiast nie jest wymieniona wysługa lat? Inaczej rzecz nazywając, czy wysługa lat jest związana z zapisem na konkretnej umowie o pracę czy automatycznie z faktem podpisania umowy (...)

 • Ustalenie wysokości wynagrodzenia18 Maja 2006

  lat. Pracownikowi przysługuje 20% wysługi lat zgodnie z przedstawionymi Świadectwami pracy. Od 1 maja 2006r ten sam pracownik jednocześnie podejmuje pracę na ½ etatu na podobnym (...)

 • Dodatek za staż pracy3 Czerwca 2009

  . Do okresów pracy uprawniających do dodatku za wysługę lat wlicza się okresy poprzedniego zatrudnienia we wszystkich zakładach pracy oraz inne udowodnione okresy, jeżeli z (...)

 • Ochrona przedemerytalna pracownika19 Października 2010

  lat dla kobiet i 69 lat dla mężczyzn), przejść mogą osoby urodzone po 31 grudnia 1948 roku, jeżeli osiągną wszelkie warunki przewidziane przez prawo (staż pracy, ale przede (...)

 • Staż zakładowy a okres wypowiedzenia29 Lipca 2010

  , stażu pracy biegnącego już w samym okresie wypowiedzenia. Można bowiem utrzymywać, że zakładowy staż pracy, od którego zależy okres wypowiedzenia, określa jedynie okres zatrudnienia (...)

 • Prawa przysługujące pracownikowi na podstawie długości zakładowego stażu pracy14 Marca 2011

  Jakie prawa przysługują pracownikowi na podstawie długości zakładowego stażu pracy? Zakładowy staż pracy – jest to okres zatrudnienia tylko w jednym zakładzie pracy.  (...)

 • Dodatkowe zatrudnienie a dodatek za staż pracy1 Września 2005

  zakładzie pracy (jednocześnie), tego zatrudnienia nie wlicza się do okresu niezbędnego do uzyskania dodatku za wysługę lat. nauczyciel, wynagrodzenie, dodatkowe, dodatek za wysługę lat, (...)

 • Wcześniejsza emerytura nauczyciela1 Września 2005

  emeryturach i rentach: wiek 55/60 lat (kobiety/mężczyźni), staż pracy 20/25 lat, z czego 15 lat w oświacie, na mocy art. 88 Karty nauczyciela: gdzie wiek nie ma znaczenia, (...)

 • Przygotowanie zawodowe a wymiar urlopu24 Października 2005

  urlopu, jeśli jest zatrudniony na cały etat). Urlop przysługuje mu w dni robocze, będące dla niego dniami pracy. praca, urlop, wymiar urlopu, staż pracy, przygotowanie zawodowe, stosunek (...)

 • Wymogi na stanowisko inspektora BHP27 Lutego 2007

  specjalności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy albo studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz co najmniej 5-letni staż pracy w służbie bhp. Jeśli (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Staz absolwencki a Unia???

  Witam skonczylam studia i ze jestem zarejestrowana w Urzedzie Pracy uzyskalam status absolwenta na jutro bylam zaproszona na rozmowe kwalifikacyjna w sprawie (...)

 • staż

  witam serdechnie! chodzi mi o staż z up. mieszkam w woj. podkarpackim. zarejestrowałam się w pup po ukończeniu studiów. pytałam o możliwość odbycia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane