Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opodatkowanie sprzedaży udziałów w spółce9 Grudnia 2004

  nie może wyłączyć jego zastosowania zastrzeżenie w umowie spółki możliwości sprzedaży udziałów. Oznacza to, że ewentualna sprzedaż udziałów spółki cywilnej (...)

 • Rozliczenia podatkowe w likwidowanej spółce jawnej14 Listopada 2007

  zarówno jednomyślna uchwała wszystkich wspólników, jak i wypowiedzenie umowy spółki przez wspólnika (wystąpienie jednego ze wspólników ze spółki) powodują ten sam skutek w postaci rozwiązania (...)

 • Likwidacja spółki cywilnej małżonków30 Maja 2006

  prowadzenia działalności gospodarczej w formie spółki cywilnej są jej wspólnicy, a nie sama spółka. Zatem wspólnik występujący ze spółki może nadal prowadzić działalność (...)

 • Procedura sprzedaży udziałów sp. z o. o.5 Lipca 2007

  sporządzania sprawozdania finansowego na dzień sprzedaży udziałów, jednakże kupujący może zastrzec w umowie sprzedaży udziałów obowiązek przedstawienia stanu finansowego spółki (...)

 • Egzekucja z udziałów w sp. z o. o.12 Października 2007

  również zapoznać się z odpowiedziami, znajdującymi się na stronie serwisu, zatytułowanymi: Sprzedaż udziałów przez komornika, a zgoda spółki Zbycie udziałów zajętych (...)

 • Kupno sprzedaż nieruchomości3 Stycznia 2007

  Wspólnicy X oraz Y (obaj po 50 % udziałów Spółki Cywilnej) prowadzą działalność gospodarczą m.in. kupna-sprzedaży i wynajmu nieruchomości (oboje rozliczają się z US 19% podatkiem (...)

 • Sprzedaż rzeczy przez wspólnika na rzecz spółki19 Czerwca 2006

  Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości kupno sprzedaż nieruchomości Zbycie nieruchomości która była środkiem trwałym Odpowiedzialność wspólnika spółki cywilnej Wniesienie nieruchomości (...)

 • Zmiana danych KRS10 Września 2007

  zgody przez zgromadzenie wspólników na sprzedaż udziałów, bądź nie przyznaje prawa pierwokupu sprzedawanych udziałów pozostałym wspólnikom. W pierwszym przypadku do sprzedaży niezbędna (...)

 • Sprzedaż udziału w spółce cywilnej14 Sierpnia 2002

  Czy umowa sprzedaży udziałów w spółce cywilnej musi mieć charakter notarialny, jeśli nie to jaki? Czy na krótki okres udziały w spółce mogą wynosić 0% ? Wkłady wniesione do spółki (...)

 • Prawo pierwszeństwa nabycia udziałów5 Maja 2004

  W umowie spółki z o.o. istnieje zapis, cytuję: "pozostali wspólnicy mają pierwszeństwo nabycia udziałów przeznaczonych do zbycia". Czy w takiej sytuacji sprzedaż udziałów jednemu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • SPRZEDAŻ SPÓŁKI Z O.O.

  W czerwcu 2004 roku sprzedałem posiadane przez mnie 90% udziałów w spółce z o.o. W dniu sprzedaży zostałem przez nowe zgromadzenie wspólników (...)

 • Jak sprzedac udziały w spółce z o.o.?

  Po śmierci mojego Ojca stałam się wlascicielka udzialow w społce z o.o., które to udzialy sa juz prawnie moja wlasnoscia, po przeprowadzeniu sprawy (...)

 • sprzedaż sp zoo

  Witam, czy ktoś wie może jaka jest różnica pomiędzy sprzedażą sp zoo a sprzedażą udziałów w spółce? jakie rodzi to konsekwencje. spółka (...)

 • podatek od umowy najmu

  w 2006r moja znajoma wynajęła mi niodpłatnie mieszkanie. w treści umowy zpisane jest że właściciel wynajmuje mieszkanie wzamian za opiekę nad nim, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane