Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opodatkowanie sprzedaży udziałów w spółce9 Grudnia 2004

  nie może wyłączyć jego zastosowania zastrzeżenie w umowie spółki możliwości sprzedaży udziałów. Oznacza to, że ewentualna sprzedaż udziałów spółki cywilnej (...)

 • Odsprzedaż udziałów - VAT25 Sierpnia 2005

  rozpocząć od wyjaśnienia, że nie jest możliwe zbycie udziałów w rzeczy (ruchomej, czy też nieruchomości) stanowiącej majątek spółki cywilnej. Majątek spółki cywilnej (...)

 • Rozliczenia podatkowe w likwidowanej spółce jawnej14 Listopada 2007

  zarówno jednomyślna uchwała wszystkich wspólników, jak i wypowiedzenie umowy spółki przez wspólnika (wystąpienie jednego ze wspólników ze spółki) powodują ten sam skutek w postaci rozwiązania (...)

 • Likwidacja spółki cywilnej małżonków30 Maja 2006

  prowadzenia działalności gospodarczej w formie spółki cywilnej są jej wspólnicy, a nie sama spółka. Zatem wspólnik występujący ze spółki może nadal prowadzić działalność (...)

 • Zbycie nieruchomości która była środkiem trwałym19 Maja 2006

  cywilnego w przypadku rozwiązania spółki cywilnej z majątku pozostałego po zapłaceniu długów spółki zwraca się wspólnikom ich wkłady, stosując odpowiednio przepisy o zwrocie wkładów (...)

 • Procedura sprzedaży udziałów sp. z o. o.5 Lipca 2007

  sporządzania sprawozdania finansowego na dzień sprzedaży udziałów, jednakże kupujący może zastrzec w umowie sprzedaży udziałów obowiązek przedstawienia stanu finansowego spółki (...)

 • Egzekucja z udziałów w sp. z o. o.12 Października 2007

  również zapoznać się z odpowiedziami, znajdującymi się na stronie serwisu, zatytułowanymi: Sprzedaż udziałów przez komornika, a zgoda spółki Zbycie udziałów zajętych (...)

 • Zmiana udziałów10 Grudnia 2007

  Jesteśmy spółką cywilną 2 wspólników, która ma obowiązek przekształcić się w sp. jawną. Udziały wspólników w s.c. 75% i 25%. W umowie sp.j. wkładem wniesionym będzie tylko kapitał spółki (...)

 • Kupno sprzedaż nieruchomości3 Stycznia 2007

  Wspólnicy X oraz Y (obaj po 50 % udziałów Spółki Cywilnej) prowadzą działalność gospodarczą m.in. kupna-sprzedaży i wynajmu nieruchomości (oboje rozliczają się z US 19% podatkiem (...)

 • Opodatkowanie sprzdaży udziałów w spółce z o.o.25 Sierpnia 2005

  wypełniony formularz PCC. sprzedaż udziałów w spółce z o.o., formularze podatkowe

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • SPRZEDAŻ SPÓŁKI Z O.O.

  W czerwcu 2004 roku sprzedałem posiadane przez mnie 90% udziałów w spółce z o.o. W dniu sprzedaży zostałem przez nowe zgromadzenie wspólników (...)

 • Jak sprzedac udziały w spółce z o.o.?

  Po śmierci mojego Ojca stałam się wlascicielka udzialow w społce z o.o., które to udzialy sa juz prawnie moja wlasnoscia, po przeprowadzeniu sprawy (...)

 • sprzedaż sp zoo

  Witam, czy ktoś wie może jaka jest różnica pomiędzy sprzedażą sp zoo a sprzedażą udziałów w spółce? jakie rodzi to konsekwencje. spółka (...)

 • podatek od umowy najmu

  w 2006r moja znajoma wynajęła mi niodpłatnie mieszkanie. w treści umowy zpisane jest że właściciel wynajmuje mieszkanie wzamian za opiekę nad nim, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane