Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podatek dochodowy od sprzedaży mieszkania3 Grudnia 2009

  płatnego po sprzedaży mieszkania kupionego w 2005 roku. W 2005 roku kupiłem mieszkanie powiedzmy za 400 000 zł. Na kupno mieszkania wziąłem kredyt hipoteczny w banku Millenium na 100% wartości (...)

 • Sprzedaż i zakup mieszkania a podatek dochodowy8 Lutego 2008

  wybudowanie, sprzedaż mieszkania w ogóle nie jest źródłem przychodów podlegających opodatkowaniu (nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych). Tak więc przychód ze (...)

 • Sprzedaż mieszkania kupionego w 2005 r.18 Grudnia 2008

  odkupienie udziałów w mieszkaniu, to w tej części uniknie zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych od sprzedaży pierwszego mieszkania; w części w jakiej wydatkuje (...)

 • Vat przy wykupie mieszkań od gminy29 Marca 2005

  ? Jeżeli sprzedaż dotyczy mieszkania nowego, jego sprzedaż będzie najprawdopodobniej opodatkowana podatkiem vat. Jeżeli sprzedaż dotyczy mieszkania zasiedlonego wcześniej (...)

 • Darowizna mieszkania10 Listopada 2006

  mieszkania Warunki korzystania z ulgi mieszkaniowej mieszkanie, darowizna, podatek zryczałtowany 10%, przychód, nieruchomość, kredyt, sprzedaż darowanego mieszkania

 • Opodatkowanie sprzedaży darowanego mieszkania18 Października 2004

  podatkiem dochodowym od osób fizycznych przychodu uzyskanego ze sprzedaży darowanego mieszkania (w części w jakiej uzyskany przychód nie będzie w ciągu dwóch lat przeznaczony na cele mieszkaniowe; (...)

 • Wykorzystanie pieniędzy ze sprzedaży mieszkania9 Lutego 2009

  Rzeczypospolitej Polskiej,e) w części wydatkowanej, nie później niż w okresie dwóch lat od dnia sprzedaży, na spłatę kredytu lub pożyczki, a także odsetek od kredytu lub pożyczki (...)

 • Sprzedaż darowanego mieszkania przed upływem 5 lat12 Września 2006

  mieszkania w I grupie podatkowej, jeżeli obdarowany przed upływem 5 lat najpierw zakupi nowe mieszkanie lub uzyska pozwolenie na budowę, a następnie zbędzie darowany lokal w ciągu 6 m-cy, ulga (...)

 • Sprzedaż mieszkania kupionego w 2005 r.19 Lutego 2007

  sprzedaż w 2007 r. mieszkania nabytego w 2005 r. jest opodatkowane podatkiem dochodowym. Nie będzie opodatkowana podatkiem dochodowym sprzedaż takiego mieszkania dokonana po dniu (...)

 • Podatek VAT od sprzedaży mieszkania29 Sierpnia 2007

  , również wówczas, gdy czynność została wykonana jednorazowo w okolicznościach wskazujących na zamiar wykonywania czynności w sposób częstotliwy. Zatem uznanie, że sprzedaż danej działki podlega (...)

 • Podatek od sprzedaży mieszkania a zakup nowego6 Listopada 2006

  spłaconego kredytu, nie korzysta z preferencji w PIT. Wolne od opodatkowania będą też środki uzyskane ze sprzedaży starego mieszkania i przeznaczone na wykończenie (modernizację) nowego mieszkania (...)

 • VAT przy sprzedaży mieszkania18 Maja 2009

  tego mieszkania do ewidencji środków trwałych nastąpi sprzedaż mieszkania? Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), zwalnia się od podatku dostawę (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży mieszkania22 Lutego 2006

  następujących odpowiedziach serwisu e-prawnik.pl: Przychód ze sprzedaży mieszkania Opodatkowanie sprzedaży mieszkania Podatek od sprzedanej nieruchomości Opodatkowanie zbycia mieszkania (...)

 • Sprzedaż mieszkań a podatek VAT27 Listopada 2007

  art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), zwalnia się od podatku dostawę obiektów budownictwa mieszkaniowego lub ich części, z wyjątkiem obiektów i ich części, które (...)

 • Sprzedaż mieszkania i cele mieszkaniowe19 Stycznia 2009

  części lub własnego lokalu mieszkalnego, położonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,-   na rozbudowę, nadbudowę, przebudowę lub adaptację - na cele mieszkalne - własnego budynku

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  problematyka trwałości stosunku najmu przedstawia się jednolicie i oparta jest na przepisie art. 673 k.c., niezależnie od tego, w jakich okolicznościach (egzekucja lub wolna sprzedaż) doszło do przeniesienia

 • Opodatkowanie dochodów z nieruchomości12 Września 2006

  notarialny zostanie podpisany przed końcem 2006 roku. W jaki sposób powinni rozliczyć się z polskim urzędem podatkowym w następujących przypadkach: 1. sprzedaż mieszkania w 2007 r., 2. wynajem (...)

 • Przychód ze sprzedaży mieszkania6 Października 2005

  celu uzyskania, w zamian za te nieruchomości lub prawa, spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu albo budynku mieszkalnego lub jego części,  c) w całości - jeżeli sprzedaż nastąpiła (...)

 • Obowiązki i prawa wynikające z umowy sprzedaży13 Grudnia 2006

  późniejsze wydanie mieszkania, ale również brakującą kwotę chcą zapłacić w dniu wydania mieszkania. Jakie uprawnienia przysługują Sprzedającym w związku z tym, że później otrzymali (...)

 • Przekazanie mieszkania po śmierci11 Grudnia 2007

  Państwo stać się właścicielami mieszkania na podstawie umowy dożywocia. Jeżeli w umowie tej nie zastrzegą Państwo np. prawa służebności osobistej mieszkania na przedmiotowej nieruchomości, (...)

 • Opodatkowanie zbycia mieszkania22 Listopada 2005

  Czy od sprzedaży mieszkania należy odprowadzić podatek do urzędu skarbowego? Jeśli tak, to czy również w przypadku przeznaczenia uzyskanych środków na zakup innego mieszkania i jego wykończenie? (...)

 • Zakup mieszkania - zawartość aktu notarialnego27 Lutego 2005

  mieszkania, części mieszkania – ilość pokoi, inne pomieszczenia i części składowe przynależne do mieszkania np. piwnice cenę za zakupione mieszkanie i sposób (...)

 • Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy20 Czerwca 2005

  mieszkania licząc od końca upływu  roku kalendarzowego od sporządzenia aktu notarialnego). ulga remontowa, budowlana, sprzedaż mieszkania, zwolnienie od podatku

 • Gmina spadkobiercą udziału w mieszkaniu7 Listopada 2006

  do niej? Czy i jak ja mam dalej postępować? Czy powinnam teraz zgłosić dalej w sądzie co należy do masy spadkowej? Czy istniałaby jakakolwiek możliwość wykupienia na kredyt tej części mieszkania (...)

 • Spłata kredytu a podatek od sprzedaży mieszkania1 Września 2006

  mieszkania (w tym również kredytu zaciągniętego przed sprzedażą mieszkania), można uniknąć zapłaty 10% podatku dochodowego od sprzedaży mieszkania. sprzedaż mieszkania, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • MIESZKANIE WLASNOSCIOWE a rozwod

  Jestem w trakcie rozwodu,wraz z mężem posiadamy wspóne własnosciowe mieszkanie.Czy jest szansa eksmisji męża? Mąż nie pracuje, jest alkoholikiem, (...)

 • Wykup mieszkania lokatorskiego

  Zastanawiam się nad przekształceniem lokatorskiego prawa do mieszkania na spółdzielcze własnosciowe prawo do mieszkania , ale moja sółdzielnia zawiesiła (...)

 • Księgi wieczyste a likwidacji wpisu służebności

  Kiedyś ojciec otrzymał działkę od dziadka w formie darowizny. Na działce była nałożona służebność dożywotnie w księgach wieczystych na rzecz (...)

 • sprawa spadkowa

  Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc (...)

 • Rozwód a wykup mieszkania spóldzielczego lokatorskiego.

  Witam mam problem może ktoś potrafi mi odpowiedzieć na pytanie.Otóż po ślubie zameldowalam męża w mieszkaniu rodziców,bo chcielismy miec jeden (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane