Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  szczegóły istotne dla oznaczenia lub oszacowania nieruchomości. Oszacowania nieruchomości, co do zasady, dokonuje powołany przez komornika biegły uprawniony do szacowania (...)

 • Częściowa spłata a wstrzymanie egzekucji17 Sierpnia 2004

  czerwcu 2002 r., natomiast doręczony mi został w maju 2003 r. (po 11 miesiącach). Złożyłem sprzeciw od nakazu. Potem była cisza, w Sądzie zginął mój sprzeciw. Kazano mi przesłać (...)

 • Odjęcie zarządu nad nieruchomością29 Października 2007

  Jestem współwłaścicielem w 1/2 udziale w nieruchomości, która została zajęta przez Komornika sądowego na wniosek licznych wierzycieli. Egzekucja z nieruchomości prowadzona jest (...)

 • Sprzedaż mieszkania a egzekucja29 Września 2006

  zwolnienie hipoteki na zakupionym przeze mnie mieszkaniu od spłaty przez sprzedającego wszystkich zadłużeń. Czy komornik ma prawo uzależniać zwolnienie wpisu na jednej hipotece od spłaty (...)

 • Egzekucja podatku od nieruchomości4 Lutego 2005

  dłużników łącznie, od kilku z nich lub od każdego z osobna, a zaspokojenie wierzyciela przez któregokolwiek z dłużników zwalnia pozostałych. Wszyscy solidarni dłużnicy są zobowiązani (...)

 • Postępowanie komornicze i zbieg egzekucji30 Marca 2007

  możliwość kwestionowania opłaty pobranej przez komornika (w drodze skargi na czynności komornika), która powinna odnosić się do wyegzekwowanego przez komornika roszczenia. (...)

 • Wniosek o ponowny opis i oszacowanie5 Grudnia 2005

  , ale nie jako opinia biegłego w postępowaniu sądowym. Nie będzie mogła być wykorzystana zamiast opinii sporządzonej przez biegłego wskazanego przez komornika. egzekucja, nieruchomość, (...)

 • Opis i oszacowanie18 Kwietnia 2007

  obecny się nie uprawomocnił, a nowy był faktycznym odzwierciedleniem obecnej ceny rynkowej? Oszacowania nieruchomości dokonuje powołany przez komornika biegły uprawniony do szacowania (...)

 • wyrok niezaskarżalny28 Września 2010

  uprawomocnieniu się został przekazany dalej do komornika. W trakcie prowadzenia egzekucji ( z wynagrodzenia i docelowo z nieruchomości) dłużnik wniósł sprzeciw (termin został mu przywrócony) (...)

 • Egzekucja z udziałów w sp. z o. o.12 Października 2007

  przepisów, a następnie (po ustaleniu ich wartości) zarządza ich sprzedaż w drodze licytacji (art. 911[6] § 3 kpc). Sprzedaż udziałów jest więc dokonywana przez komornika - nie przez (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • ojciec nie płaci, co robić?

  problem mój dotyczy nie płacenia przez ojca alimentów. zasądzono mu 350zł na każde z nas, bo mam jeszcze młodszego brata. Oboje się uczymy-on w (...)

 • straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

  Mam samochod ,,boje sie zeby komornik mi go nie zabrał..czy moze tak od razu??czy kwota zadłuzenia musi byc wieksza?? ssamochod warty jest 10.000 tys.a (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane