Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zatwierdzenie sprawozdania finansowego spółki 28 Czerwca 2013

  W spółce z o.o. na dzień 28.06 zostało zwołane zwyczajne walne zgromadzenie wspólników, które powinno zatwierdzić sprawozdanie finansowe za rok 2012. Niemniej jednak wspólnicy (...)

 • Poprawienie i złożenie sprawozdania finansowego9 Sierpnia 2006

  jednostka rozpoczęła działalność w drugiej połowie przyjętego roku obrotowego. W takim przypadku może ona jednorazowo połączyć księgi rachunkowe i sprawozdanie finansowe za ten okres i (...)

 • Mandat członka rady nadzorczej6 Maja 2006

  rady nadzorczej wygasa z dniem odbycia walnego zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za ostatni pełny rok obrotowy pełnienia funkcji. W związku z tym liczę, (...)

 • Obowiązek sporządzenia sprawozdania finansowego1 Kwietnia 2004

  ze sprzedaży towarów i produktów oraz operacji finansowych za rok obrotowy stanowiły równowartość w walucie polskiej co najmniej 5 000 000 euro. Za rok obrotowy uznaje się rok (...)

 • Skutki niezatwierdzenia sprawozdania zarządcy 16 Grudnia 2013

  Zarządca sądowy nieruchomością złożył w sądzie sprawozdanie za rok 2012. Ja wniosłem o nie zatwierdzenie (odrzucenie) sprawozdania. Jakie rodzi konsekwencje dla zarządcy sądowego, (...)

 • Wysokość renty z tytułu niezdolności do pracy spowodowanej chorobą zawodową29 Stycznia 2012

  następnego roku kalendarzowego.)po 1,3% podstawy wymiaru za każdy rok okresów składkowych - z uwzględnieniem pełnych miesięcy,po 0,7% podstawy wymiaru za każdy rok (...)

 • Podstawa wymiaru emerytury10 Kwietnia 2012

  .   Wskaźnik wysokości podstawy wymiaru nie może być wyższy niż 250 %.   Podstawa wymiaru emerytury w roku 2012 powinna być ustalana na podstawie ogłoszenia Prezesa GUS za (...)

 • Co powinno zawierać sprawozdanie zarządu z działaności spółki16 Sierpnia 2016

  spółki. Co powinno zawierać takie sprawozdanie? Czy istnieje jakiś wzór dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Sprawozdanie z działalności spółki (...)

 • Składanie sprawozdania finansowego do US7 Grudnia 2005

  Prezes Spółki, w której pracuję, został wezwany do Urzędu Skarbowego za nieterminowe złożenie sprawozdania finansowego za rok 2004, tj. o wykroczenie z art. 56 par. 4 K.k.s. W (...)

 • Termin zatwierdzenia sprawozdania finansowego8 Lipca 2007

  zatwierdzającej sprawozdanie finansowe. Obowiązek złożenia opinii i raportu nie dotyczy podatników, których sprawozdania finansowe, na podstawie odrębnych przepisów, są zwolnione z obowiązku (...)

 • Wygaśnięcie mandatu członka rady nadzorczej 24 Lutego 2009

  mandat członka rady nadzorczej wygasa z dniem odbycia zgromadzenia wspólników zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za ostatni pełny rok obrotowy pełnienia funkcji członka rady (...)

 • Sprawozdanie spółki rozpoczynającej działalność5 Stycznia 2006

  działalności to czy nadal jestem zobligowany do publikowania w KRS sprawozdania finansowego za rok 2005? Zgodnie z ustawą o rachunkowości, sprawozdanie finansowe sporządza się (...)

 • Rok obrachunkowy w spółce jawnej17 Lutego 2009

  obrotowego, to można księgi rachunkowe i sprawozdanie finansowe za ten okres połączyć z księgami rachunkowymi i sprawozdaniem finansowym za rok następny. W przypadku zmiany (...)

 • Termin złożenia bilansu w spółce z o.o.8 Kwietnia 2009

  zaoferowało nam zbadanie bilansu za ten nieszczęsny 2008 rok i skorygowanie błędów, które naszym zdaniem pojawią się z winy niekompetencji poprzedniego biura. Jaki jest termin złożenia (...)

 • Wypłata dywidendy z kapitału rezerwowego18 Maja 2006

  udziałów. Kwota przeznaczona do podziału między wspólników nie może przekraczać zysku za ostatni rok obrotowy, powiększonego o niepodzielone zyski z lat ubiegłych oraz o kwoty (...)

 • Zaliczka na poczet dywidendy20 Czerwca 2006

  wspólników nie może przekraczać zysku za ostatni rok obrotowy, powiększonego o niepodzielone zyski z lat ubiegłych oraz o kwoty przeniesione z utworzonych z zysku kapitałów (...)

 • Sprawozdania finansowe Spółki Akcyjnej29 Sierpnia 2011

  nastąpiło w ciągu 2011 roku, nie sporządziła sprawozdania finansowego za rok zakończony 31 grudnia 2010 roku. Spółka Akcyjna sporządziła sprawozdanie za okres kończący się (...)

 • Likwidacja spółki a sprawozdanie finansowe28 Listopada 2008

  sprawozdawczy inny niż rok obrotowy (np. w przypadku likwidacji), nie sporządza się sprawozdania z działalności (m.in. sprawozdania z działalności zarządu spółki). sprawozdanie (...)

 • Sprawozdanie finansowe w spółce w likwidacji17 Kwietnia 2009

  likwidatorów sprawozdania finansowego spółki z o.o. w likwidacji na 31.12.2008 r. Zakładamy, iż chodzi tu o sprawozdanie likwidacyjne za rok 2008, nie zaś sprawozdanie likwidacyjne (...)

 • Sprawozdanie finansowe w spółce z o.o.29 Czerwca 2007

  sprawozdania zarządu z działalności spółki oraz sprawozdania finansowego za ubiegły rok obrotowy,   powzięcie uchwały o podziale zysku albo pokryciu straty, jeżeli zgodnie z (...)

 • Podwyższenie kapitału zakładowego z zysku spółki29 Lipca 2003

  wówczas, gdy statut spółki tak stanowi (tzn. dopuszcza podwyższenie kapitału zapasowego ze środków własnych spółki). Może to nastąpić tylko wówczas, jeżeli zatwierdzone sprawozdanie finansowe (...)

 • Brak zarządu w spółce z o.o.10 Maja 2007

  ok. 200 do 300 zł miesięcznie. W piątek 11 maja 2007 odbędzie się Zgromadzenie Wspólników zatwierdzające sprawozdanie finansowe za 2006 rok. Rok 2006 jest pierwszym pełnym rokiem (...)

 • Rezygnacja z funkcji członka zarządu8 Lutego 2005

  rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania zarządu z działalności spółki oraz sprawozdania finansowego za ubiegły rok obrotowy, chyba że akt odwołania stanowi inaczej. Ustawodawca przewidział (...)

 • Usługi ciągłe opłacone z góry a podatek dochodowy14 Grudnia 2007

  określającą daty corocznej opłaty (np. corocznie 25 października) oraz ich wartość. Spółka wystawia więc proformy i faktury VAT za cały rok z góry, z reguły w pierwszym (...)

 • Zmiana prezesa w spółce z o.o.29 Marca 2007

  W miesiącu lutym zmienił się prezes spółki z o.o., który był nim przez kilka lat i odpowiadał za działalność firmy. On również podpisuje sprawozdanie finansowe spółki za (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane