Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Koszty spotkań z pracownikami19 Lutego 2009

  . pracownik, pracodawca, spotkanie, przychód, koszty uzyskania przychodów, odliczenie VAT

 • Delegacja zagraniczna21 Czerwca 2012

  Pracownik mieszka i pracuje w Warszawie. Został oddelegowany do Czech na spotkanie z kontrahentem. Granicę z Czechami przekroczył 10 czerwca o godz. 18, powrót na teren kraju nastąpił tego samego

 • Wigilia a koszty uzyskania przychodów23 Stycznia 2008

  integracyjnych stanowią koszt uzyskania przychodów, gdy są one związane z prowadzoną przez firmę działalnością oraz mają na celu poprawę atmosfery pracy i wzajemną integrację pracowników (najlepiej (...)

 • Podróż służbowa a czas pracy6 Maja 2007

  , następnego dnia znów spotkanie i wyjazd o 18.00. Wracam do domu na 21.00. Jeżdżę samochodem lub pociągiem. Czy w wypadku wyjazdu do Warszawy mój dojazd liczy się do czasu pracy? Ile godzin w tym (...)

 • Mediator w sprawie karnej26 Listopada 2005

  pokrzywdzonego; pomaga w sformułowaniu treści ugody między podejrzanym lub oskarżonym i pokrzywdzonym oraz sprawdza wykonanie wynikających z niej zobowiązań. W sytuacji, gdy bezpośrednie spotkanie (...)

 • Rozliczenie kosztów samochodu28 Stycznia 2010

  . 8/08 spotkanie i wyjazd na rozmowy handlowe (ca 250 km). 10/08 (pn.) odwożę klienta na lotnisko i zwracam samochód. Łączne koszty: faktura za wypożyczenie/ najem + f-ra paliwo + parking = 376,56 netto. (...)

 • Gdy strona umowy nie uiściła zadatku...14 Listopada 2008

  kupujący unikał spotkania ze mną przekładając z dnia na dzień spotkanie - w końcu oświadczył ze nie zapłaci zadatku bo boi się, że go straci bo ma problem z kredytem na zakup mieszkania. Skończyło (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie22 Kwietnia 2008

  leczenia, zwłaszcza że jej zachowanie jest niepokojące. Za kilka dni umówiliśmy się na spotkanie z synem w naszym GOPS, aby podjąć próby kolejnej rozmowy i nakłonienia go do starań leczenia chorej (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - termin wypowiedzenia7 Marca 2008

  W dniu 10 marca szef wezwał mnie do oddziału na spotkanie. Mam prawo sądzić, że wręczy mi wypowiedzenie. Pracuję w firmie od 12 kwietnia 2005 r. Od 12 kwietnia 2008 r. nabywam prawo do 3 miesięcznego

 • Zmiana sposobu zarządu w małej wspólnocie11 Lutego 2008

  (Agencja Nieruchomości Rolnej) twierdzą, że taka uchwała musi być podjęta jednogłośnie przez wszystkich właścicieli nieruchomości, zorganizuje zebranie, ale odmawia sprowadzenia notariusza na spotkanie

 • Ustalenie istnienia stosunku prawnego przez sąd28 Września 2007

  podpisania umowy. Na spotkanie się stawił ale umowy nie podpisał. Po tygodniu ja stawiłem się u niego gdzie zaproponował swoją wersję umowy skrajnie dla mnie niekorzystną. Żąda w niej mimo podpisania (...)

 • Organizacja imprezy okolicznościowej a koszty25 Czerwca 2007

  Pracodawca zorganizował dla pracowników i nauczycieli (zatrudnionych także na umowę zlecenie) na zakończenie roku szkolnego spotkanie w lokalu. Czy wydatek ten stanowi koszt uzyskania przychodu

 • Zastraszanie świadka16 Lutego 2007

  dzwoniła do niego z żądaniem, aby odwołał swoje niekorzystne dla strony przeciwnej zeznania. W rozmowie telefonicznej początkowo zastraszał świadka, potem proponował spotkanie, aby się "dogadać" (...)

 • Kontrola nad wykonywaniem władzy rodzicielskiej4 Sierpnia 2006

  . obiecując jej spotkanie), nie płaci alimentów (pracuje „na czarno”), podburza córkę przeciw matce, sprawia, że po spotkaniach dziewczynka jest "zamyślona". Poza tym miała miejsce raz (...)

 • Prowadzenie postępowania w sprawach rodzinnych25 Stycznia 2006

  jednej miejscowości, prowadzę swój dom. Miesiąc temu mąż widział mnie na ulicy z mężczyzną i boje się, że będzie chciał wykorzystać to przeciwko mnie. Czy owo spotkanie może być przyczyną (...)

 • Naruszenia praw pracowniczych przez pracodawcę11 Kwietnia 2005

  socjalnymi jest zgodne z prawem. Pracodawca odmawia podania telefonu oraz adresu e-mail, nie umawia na spotkanie z Naczelnym Dyrektorem. Zasłania się tajemnicą służbową i brakiem czasu Dyrektora. Sam (...)

 • Przepisanie pozwolenia na budowę na inny podmiot12 Stycznia 2004

  . mieszkańcy mają spotkanie z prezydentem i chcą złożyć ten wniosek w sądzie i architekturze miasta. Zgodnie z ustawą prawo budowlane, organ, który wydał decyzje o pozwoleniu na budowę, jest zobowiązany

 • Czy matka może być pełnomocnikiem córki?3 Kwietnia 2002

  zasądzającej jej alimenty. Jej wystąpienie w sądzie i spotkanie się z ojcem, z którym nie ma żadnego kontaktu, mogłoby spowodować nasilenie objawów choroby, spowodowane silnym stresem, zniweczyć (...)

 • Relacje dziadkowie-wnuki29 Grudnia 2011

  wyglądać kontakty dziadków z wnukami (np. wizyta co drugą niedzielę we wskazanych godzinach w domu dziadków/wnuków, spotkanie w święta/ferie zimowe/wakacje, kontakt telefoniczny, (...)

 • Mediacja w sprawie o pomówienie15 Grudnia 2011

  Zostałem oskarżony o pomówienie. Czy będzie możliwa mediacja lub spotkanie pojednawcze przed procesem? W sprawach prywatnoskargowych rozprawę główną poprzedza posiedzenie pojednawcze

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odebranie praw

  Witam, jakie są róznice pomiędzy odebraniem raw rodzicielskich a ich ograniczeniem? I jakie są przesłanki do tych wniosków? Witam! nie wiem jak zaczac (...)

 • Widzenia z dzieckiem?

  Witam! Mam wielki problem, dokładniej chodzi o to, iż z moją byłą narzeczona mamy synka ma już prawie 3 latka, a osobiście odkąd się narodził (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane