Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Koszty spotkań z pracownikami19 Lutego 2009

  . pracownik, pracodawca, spotkanie, przychód, koszty uzyskania przychodów, odliczenie VAT

 • Delegacja zagraniczna21 Czerwca 2012

  Pracownik mieszka i pracuje w Warszawie. Został oddelegowany do Czech na spotkanie z kontrahentem. Granicę z Czechami przekroczył 10 czerwca o godz. 18, powrót na teren kraju nastąpił tego samego

 • Wigilia a koszty uzyskania przychodów23 Stycznia 2008

  integracyjnych stanowią koszt uzyskania przychodów, gdy są one związane z prowadzoną przez firmę działalnością oraz mają na celu poprawę atmosfery pracy i wzajemną integrację pracowników (najlepiej (...)

 • Podróż służbowa a czas pracy6 Maja 2007

  , następnego dnia znów spotkanie i wyjazd o 18.00. Wracam do domu na 21.00. Jeżdżę samochodem lub pociągiem. Czy w wypadku wyjazdu do Warszawy mój dojazd liczy się do czasu pracy? Ile godzin w tym (...)

 • Mediator w sprawie karnej26 Listopada 2005

  i pokrzywdzonym oraz sprawdza wykonanie wynikających z niej zobowiązań. W sytuacji, gdy bezpośrednie spotkanie podejrzanego lub oskarżonego z pokrzywdzonym nie jest możliwe, mediator może prowadzić

 • Rozliczenie kosztów samochodu28 Stycznia 2010

  . 8/08 spotkanie i wyjazd na rozmowy handlowe (ca 250 km). 10/08 (pn.) odwożę klienta na lotnisko i zwracam samochód. Łączne koszty: faktura za wypożyczenie/ najem + f-ra paliwo + parking = 376,56 netto. (...)

 • Gdy strona umowy nie uiściła zadatku...14 Listopada 2008

  kupujący unikał spotkania ze mną przekładając z dnia na dzień spotkanie - w końcu oświadczył ze nie zapłaci zadatku bo boi się, że go straci bo ma problem z kredytem na zakup mieszkania. Skończyło (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie22 Kwietnia 2008

  leczenia, zwłaszcza że jej zachowanie jest niepokojące. Za kilka dni umówiliśmy się na spotkanie z synem w naszym GOPS, aby podjąć próby kolejnej rozmowy i nakłonienia go do starań leczenia chorej (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - termin wypowiedzenia7 Marca 2008

  W dniu 10 marca szef wezwał mnie do oddziału na spotkanie. Mam prawo sądzić, że wręczy mi wypowiedzenie. Pracuję w firmie od 12 kwietnia 2005 r. Od 12 kwietnia 2008 r. nabywam prawo do 3 miesięcznego

 • Zmiana sposobu zarządu w małej wspólnocie11 Lutego 2008

  (Agencja Nieruchomości Rolnej) twierdzą, że taka uchwała musi być podjęta jednogłośnie przez wszystkich właścicieli nieruchomości, zorganizuje zebranie, ale odmawia sprowadzenia notariusza na spotkanie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odebranie praw

  Witam, jakie są róznice pomiędzy odebraniem raw rodzicielskich a ich ograniczeniem? I jakie są przesłanki do tych wniosków? Witam! nie wiem jak zaczac (...)

 • Widzenia z dzieckiem?

  Witam! Mam wielki problem, dokładniej chodzi o to, iż z moją byłą narzeczona mamy synka ma już prawie 3 latka, a osobiście odkąd się narodził (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane