Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe a staranność30 Lipca 2012

  długi z całego swego majątku. W razie prostego przyjęcia spadku spadkobierca ponosi odpowiedzialność za długi spadkowe bez ograniczenia. W razie przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza spadkobierca

 • Jak uchronić rodzinę przed długami spadkowymi9 Lipca 2010

  postanowienie o jego sporządzeniu). Oznacza to, że spadkobierca odpowiada całym swoim majątkiem, ale tylko do określonej wysokości. Jednak to ograniczenie odpowiedzialności odpada, jeżeli spadkobierca (...)

 • Spłacanie kredytów po zmarłym ojcu14 Grudnia 2008

  , jeżeli dowody te nie zostały już poprzednio złożone. Jeżeli oświadczenie złożono ustnie, z oświadczenia sporządza się protokół. Tylko te dokumenty są niezbędne. spadek, spadkodawca, spadkobierca

 • Odrzucenie spadku obciążonego długami przez kuzyna. 9 Czerwca 2015

  spadkobiercę. Jeżeli spadkobierca nie ma zdolności do czynności prawnych, początkiem terminu w stosunku do niego jest dzień, w którym o tytule jego powołania dowiedział się jego przedstawiciel (...)

 • Spadkobierca wspólnika w spółkach handlowych9 Listopada 2006

  , wspólnik, dziedziczenie, spadkobierca

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe20 Listopada 2005

  inwentarza? odpowiedzialność, długi spadkowe, przyjęcie, odrzucenie spadku, spadkobierca

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca? 27 Maja 2015

  odpowiedzialności odpada, jeżeli spadkobierca podstępnie nie podał do inwentarza przedmiotów należących do spadku albo podał do inwentarza nieistniejące długi. Jeżeli więc wartość spadku (...)

 • Roszczenia między spadkobiercami5 Kwietnia 2012

  dobrodziejstwem inwentarza.   Przepisy Kodeksu Cywilnego wskazują:   Art.1029.§1.Spadkobierca może żądać, ażeby osoba, która włada spadkiem jako spadkobierca, lecz spadkobiercą (...)

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe24 Marca 2010

  swego majątku. W razie prostego przyjęcia spadku spadkobierca ponosi odpowiedzialność za długi spadkowe bez ograniczenia. W razie przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza spadkobierca ponosi

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe12 Marca 2010

  spadkobierca ponosi odpowiedzialność za długi tylko do wartości ustalonego w inwentarzu stanu czynnego spadku. Jeśli jednak spadkobierca podstępnie nie podał do inwentarza przedmiotów (...)

 • Wniosek spadkobiercy o zasiedzenie29 Października 2004

  zasiedzenia doszło za życia spadkodawcy. zasiedzenie, własność, spadkodawca, spadkobierca, posiadanie

 • Powołanie spadkobiercy pod warunkiem6 Sierpnia 2001

  powołaniu wykaże się, iż spadkobierca, gdyby wiedział, że spadkobierca nie spełniłby jego warunku, nie powołałby go do spadku. Jest to skomplikowane postępowanie, gdyż sąd zmuszony jest (...)

 • Obowiązek zaliczenia darowizny do udziału w spadku19 Listopada 2007

  obliczaniu zachowku można przeczytać w artykule Zachowek - kto jest uprawniony i w jaki sposób to uprawnienie jest realizowane?. darowizna, spadkobierca, spadkodawca, testament, zaliczenie, udział, obowiązek

 • Brak stwierdzenia nabycia spadku9 Sierpnia 2005

  nabycia spadku – może więc odmówić dokonania czynności. spadek, stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku, akt notarialny, nieruchomość, spłata, sprawa spadkowa, spadkobierca, umowny dział (...)

 • Odrzucenie spadku przez dzieci zmarłego23 Września 2010

  ;wnych. Przepis ten stosuje się odpowiednio do dalszych zstępnych. Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż jedynie pierwszy spadkobierca pozostawił zstępnego, a więc to on w całości obejmie (...)

 • Dziedziczenie testamentowe i z ustawy21 Stycznia 2010

  ;wno z mocy testamentu, jak i z mocy ustawy może spadek odrzucić jako spadkobierca testamentowy, a przyjąć spadek jako spadkobierca ustawowy. Problem może jednak polegać na czasie jaki upłynął (...)

 • Obowiązkowe sporządzenie inwentarza15 Listopada 2006

  , jeżeli spis taki nie był jeszcze sporządzony. Żadnych ujemnych konsekwencji z takiego spóźnionego spisu inwentarza nie poniesie dłużnik (spadkobierca „uprzywilejowany”), natomiast skutki

 • Termin na dokonanie odrzucenia spadku17 Grudnia 2003

  dzień dowiedzenia się o śmierci spadkodawcy. Ponadto może to być np. dzień, w którym spadkobierca powołany w dalszej kolejności dowiedział się o odrzuceniu spadku przez osoby wyprzedzające go (...)

 • Ograniczenie odpowiedzialności za długi14 Maja 2002

  dobrodziejstwem inwentarza spadkobierca ponosi odpowiedzialność za długi spadkowe tylko do wartości ustalonego w inwentarzu stanu czynnego spadku. Spadkobierca ponosi ograniczoną odpowiedzialność (...)

 • Odpowiedzialność za długi po zmarłych rodzicach11 Grudnia 2008

  protokół. Tylko te dokumenty są niezbędne. spadek, spadkodawca, spadkobierca, odrzucenie, przyjęcie, termin, długi spadkowe, odpowiedzialność, notariusz, sąd, oświadczenie, ustawa, testament

 • Proste przyjęcie spadku, a przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza.23 Lipca 2013

  spadku z dobrodziejstwem inwentarza odpowiedzialność spadkobiercy zostaje ograniczona do wartości stanu czynnego spadku. Jest ona określana jako odpowiedzialność pro viribus hereditatis. Spadkobierca

 • Odpowiedzialność za długi ojca22 Października 2012

  dobrodziejstwem inwentarza spadkobierca ponosi odpowiedzialność za długi spadkowe tylko do wartości ustalonego w inwentarzu stanu czynnego spadku. Spadkobierca ponosi ograniczoną odpowiedzialność (...)

 • Bank wzywa do spłaty kredytu po zmarłym krewnym11 Lipca 2012

  . 1020 KC: Spadkobierca, który spadek odrzucił, zostaje wyłączony od dziedziczenia, tak jakby nie dożył otwarcia spadku. Po upływie tego terminu nie będzie się można uchylić od odpowiedzialności (...)

 • Zrzeczenie się spadku bez formy aktu notarialnego20 Lutego 2012

  mowa w Kodeksie Cywilnym (analogiczny przepis zawieta wskazany wyżej dekret):   Art.1051.Spadkobierca, który spadek przyjął, może spadek ten zbyć w całości lub w części. To samo dotyczy

 • Sprzedaż nieruchomości z zadłużonego spadku5 Listopada 2010

  inwentarza (prędzej czy później komornik dokona czynności nawet przy asyście Policji jeżeli będzie taka potrzeba) okaże się, że spadkobierca zbył majątek spadkowy za cenę niższą niż (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadkobierca

  Mam problem może ktoś by potrafił mi na to cos poradzić? Dwa lata temu zmarła mi mama nie pozostawiając testamentu ani żadnego spadku, poprostu (...)

 • Zmniejszenie zapisu testamentowego po jego wykonaniu

  Proszę o pomoc w następującej sprawie. Zgodnie z zapisem w testamencie otrzymałam określoną kwotę pieniędzy, będącą równowartością połowy (...)

 • Art. 1015 - Tytuł swojego powołania ? od daty śmierci ? od daty ..?

  Art. 1015. § 1. Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział (...)

 • Spadkobierca a najem

  Sąd Najwyższy podjął następująca uchwałę: na podstawie art. 691 par. 1 k.c. nie można wstąpić w stosunek najmu lokalu socjalnego, o którym (...)

 • zaginiony spadkobierca

  witam, zostałem jednym ze spadkobierców kawałka ziemi i domu, który na nim stoi. spadkobierców jest jeszcze dwóch, ale jeden z nich przebywa w nieznanym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane