Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dodatkowy urlop dla pracownika socjalnego16 Listopada 2006

  przebywał na urlopie macierzyńskim. Pracownik socjalny w grudniu 2005 składał ustne prośby o urlop socjalny, ale mu odmawiano. W dniu 10.10.2006 złożył pisemną prośbę (wniosek) (...)

 • Kwalifikacje zawodowe pracownika socjalnego28 Grudnia 2006

  socjalna na jednym z kierunków: pedagogika, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia lub nauki o rodzinie - należy zwrócić uwagę, że zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Pracy na w/w

 • Urlop zdrowotny pracownika socjalnego4 Stycznia 2005

  czasie. Pracownik socjalny po przepracowaniu ok. 3,5 roku udał się na urlop macierzyński. Zakład pracy zaliczył ten okres jako przerwę w pracy i gdy minęło 5 lat od czasu zatrudnienia (...)

 • Uprawnieni do lokalu socjalnego21 Grudnia 2004

  jest to podyktowane zasadami współżycia społecznego. W niektórych przypadkach sąd ma obowiązek orzeczenia o prawie do lokalu socjalnego. Obowiązek taki istnieje w przypadku orzekania o eksmisji

 • Uprawnienia aspiranta pomocy społecznej19 Grudnia 2006

  W naszym ośrodku jest zatrudniona osoba z wykształceniem średnim na stanowisku aspiranta pracy socjalnej. Czy ta osoba może samodzielnie przeprowadzać wywiady w terenie, czy też może (...)

 • Ochrona przedemerytalna pracownika19 Października 2010

  pozostałe warunki przewidziane w ustawie emerytalnej, a w szczególności wskazane w powołanym art. 184 tego aktu prawnego. Odnosząc się do treści oświadczenia, do którego (...)

 • Wyodrębnienie spółki i przejecie pracowników12 Grudnia 2008

  pracy. W razie przejęcia pracowników spółki matki przez spółki córki ich warunki pracy pozostają niezmienione. W terminie 2 miesięcy od przejścia (...)

 • Pozostawienie podania bez rozpoznania24 Marca 2007

  świadczenia wydaje się po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego). Pracownik socjalny wysłał do niego pismo prosząc o kontakt, zaznaczając, że w przypadku nie zgłoszenia się w wyznaczonym (...)

 • Alimenty na dorosłego syna który pobiera zasiłek socjalny.9 Lipca 2015

  potrzeb małoletnich dzieci, a częstokroć także w zakresie zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanych, konieczne było ustanowienie w art. 138 możliwości zmiany zasądzonych alimentów (...)

 • Obowiązek odprowadzania składki na Fundusz Pracy10 Kwietnia 2002

  : pozostają w stosunku pracy. Nie opłaca się jednak składek na Fundusz Pracy za pracowników o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności zatrudnionych w zakładach (...)

 • Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne20 Kwietnia 2012

  przysługujące w okresie korzystania ze świadczenia górniczego albo w okresie korzystania ze stypendium na przekwalifikowanie, wynikające z odrębnych przepisów lub układów (...)

 • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych17 Sierpnia 2005

  pomniejszone odpisy na fundusz socjalny? Fundusz tworzą pracodawcy zatrudniający co najmniej 20 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty. Nie ma przy tym znaczenia, w jakiej formie działa (...)

 • Dodatek dla pracownika socjalnego13 Stycznia 2006

  też każdemu należy się jednakowa kwot 250 zł? Art. 121 ust. 3a stanowi, że pracownikowi socjalnemu zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu pracy w samorządowych jednostkach organizacyjnych (...)

 • Kryteria przyznawania dodatku mieszkaniowego28 Stycznia 2004

  najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym i 125% tej kwoty w gospodarstwie wieloosobowym, obowiązującej w dniu złożenia wniosku. Przy wydawaniu decyzji o przyznaniu dodatku mieszkaniowego (...)

 • Upadłość pracodawcy a stosunek pracy9 Grudnia 2004

  Czy pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w likwidowanym zakładzie pracy i zarządzanym przez syndyka podlegają przepisom prawa pracy i bhp opartych o kodeks pracy? Czy (...)

 • Praca socjalna w środowisku, uprawniająca pracownika socjalnego do otrzymywania dodatku do wynagrodzenia11 Lutego 2012

  dodatku powinni mieć pracownicy socjalni, którzy znaczną część swojego czasu pracy poświęcają na świadczenie pracy socjalnej w środowisku. Należy stwierdzić także, że pracownik (...)

 • Odzież ochronna dla pracownika socjalnego1 Września 2006

  technologiczne, sanitarne lub bezpieczeństwa i higieny pracy. W Państwa przypadku może zachodzić jedynie przesłanka pierwsza. Pamiętać należy, że zasadą jest wykonywanie pracy we (...)

 • Prawo do świadczenia pielęgnacyjnego10 Maja 2006

  przysługujące za niepełne miesiące kalendarzowe wypłaca się w wysokości 1/30 świadczenia pielęgnacyjnego za każdy dzień. Należną kwotę świadczenia zaokrągla się do 10 groszy w górę. (...)

 • Termin wpłaty odpisu na konto ZFŚS2 Maja 2007

  , odpis podstawowy na na pracowników zatrudnionych w szczególnie uciążliwych warunkach pracy ). fundusz socjalny, odpis, ZFŚS, termin, konto, wpłata

 • Podleganie obowiązkowemu ubezpieczeniu społecznemu20 Kwietnia 2012

  przysługujące w okresie korzystania ze świadczenia górniczego albo w okresie korzystania ze stypendium na przekwalifikowanie, wynikające z odrębnych przepisów lub układów (...)

 • Prawo do lokalu zastępczego i socjalnego19 Października 2004

  o obniżonym standardzie/ Przez lokal zamienny natomiast należy rozumieć lokal znajdujący się w tej samej miejscowości, w której jest położony lokal dotychczasowy, wyposażony w co (...)

 • Najem związany ze stosunkiem pracy18 Kwietnia 2007

  Gmina ma prawo wydzielić z zasobu mieszkań komunalnych pulę mieszkań służbowych przeznaczonych dla osób niezbędnych dla gminy z tytułu wykonywanej pracy. Czy w przypadku ustania stosunku pracy (...)

 • Pożyczka dla pracownika w braku ZFŚS2 Czerwca 2003

  zakładowym funduszu socjalnym zakład pracy ma obowiązek utworzenia takiego funduszu, jeżeli zatrudnia powyżej dwudziestu pracowników. W ramach funduszu socjalnego pracodawca jest zobowiązany (...)

 • Dobowy odpoczynek a praca w nocy10 Stycznia 2011

  , w szczególności wystąpienia u pracowników niekorzystnych skutków zdrowotnych w wyniku zagrożeń zawodowych w środowisku pracy lub sposobu wykonywania (...)

 • Karnety na basen dla pracowników29 Lipca 2005

  socjalnego w całości czy w części czy też można dokonywać go bez udziału w tym funduszu socjalnego? 2. Jak tworzy się fundusz socjalny w sp. z o.o., która zatrudnia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • zastanawiam się nad oddaniem syna do domu dziecka...

  Witam, piszę na tym forum bo chcę zachować anonimowość, a z drugiej strony sprawa mnie przerasta. mam 3 letniego syna, którego sama wychowuję i (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Fundusz socjalny

  W moim zakładzie kwota świadczeń socjalnych jest zależna od dochodu na osobę, a nie jak w wielu innych firmach - stała kwota niezależnie od dochodu, (...)

 • zasiedlenie

  Witam Na początku prosze o wyrozumiałość ponieważ nie wiem gdzie dokładnie powinnam umieścić ten temat. Jestem zdesperowana i potrzebuje pomocy. Postaram (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane