Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Skutki upadłości przedsiębiorcy17 Kwietnia 2007

  zapoznanie się z poniższymi artykułami. Skutki ogłoszenia upadłości co do zobowiązań upadłego Skutki ogłoszenia upadłości co do osoby upadłego Skutki upadłości obejmującej (...)

 • Opłata prolongacyjna a Rb-27S10 Listopada 2010

  prolongacyjnej w kolumnie \"Skutki decyzji wydanych przez organ podatkowy na podstawie ustawy - Ordynacja podatkowa, obliczone za okres sprawozdawczy\".  opłata prolongacyjna, rb-27s, sprawozdanie

 • Termin dla składania wniosków dowodowych7 Lutego 2011

  ? Czy zmiana wartości nieruchomości, która nastąpiła po upływie terminu na powoływanie wniosków dowodowych wywołuje ujemne skutki procesowe, które są przesłanką do przywrócenia terminu? Ujemne (...)

 • Orzecznictwo na temat oświadczenia o potrąceniu12 Lipca 2011

  odróżnić zarzut potrącenia jako czynność procesową - powoływanie się na dokonane potrącenie i jego skutki, który podlega przepisom postępowania regulującym do kiedy dane fakty mogą (...)

 • Zwłoka a opóźnienie5 Grudnia 2007

  . 1991, Nr 4, s. 77 i nast.) (Komentarz do art. 476 k.c. - W. Popiołek [w:] K. Pietrzykowski, Kodeks cywilny. Komentarz. Warszawa 2003, publ. Legalis). Dalsze skutki opóźnienia i zwłoki mogą wynikać

 • Bezpośrednie skutki odwołania darowizny16 Listopada 2011

  poglądów, czy odwołanie takiej darowizny wywołuje bezpośrednio skutki rzeczowe (np. w zakresie własności lub też użytkowania wieczystego nieruchomości), czy też jedynie skutki obligacyjne. (...)

 • Skutki naruszenia wyłączności znaku towarowego1 Sierpnia 2011

  Jakie są skutki naruszenia wyłączności znaku towarowego ? Skutki naruszenia wyłączności znaku towarowego mogą przybierać różne formy:- materialne (np. wprowadzenie do obrotu towarów

 • Skuteczność oświadczenia woli przesłanego pismem5 Stycznia 2012

  złożone w tej formie wywrze skutki prawne dopiero po jego dwukrotnej awizacji. oświadczenie, woli, pismo, przesłanie, skutki

 • Nieprzedstawienie weksla do zapłaty a indos23 Lipca 2012

  orzecznictwo gdzie stwierdza się: \"Indos na wekslu własnym, dokonany po upływie terminu ustanowionego dla dokonania protestu z powodu niezapłacenia sumy wekslowej, ma skutki przelewu z art. 509 k.c., (...)

 • Doręczenie pozwu i uznanie powództwa29 Listopada 2005

  Jakie są skutki doręczenia pozwu pozwanemu oraz jakie skutki wywołuje uznanie powództwa przez pozwanego? Z chwilą setOstatni( '1' ); doręczenia pozwu wiąże się powstanie wielu skutków (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane