Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odpowiedź Dziekana na skargę na adwokata7 Lutego 2006

  Czy istnieje określony termin na ustosunkowanie się dziekana okręgowej rady adwokackiej do skargi na adwokata? Dziekan okręgowej rady adwokackiej może udzielić adwokatowi ostrzeżenia (...)

 • Odmowa wniesienia skargi kasacyjnej przez adwokata6 Stycznia 2009

  , wystąpić o ustanowienie kolejnego pełnomocnika (co z uwagi na pozostały okres czasu na wniesienie skargi kasacyjnej nie jest zasadne), bądź postarać się o pełnomocnika z wyboru, który (...)

 • Wniesienie skargi kasacyjnej do NSA9 Grudnia 2004

  ; oryginał pełnomocnictwa został dołączony do skargi kasacyjnej. W myśl art. 175 przymus adwokacki dotyczy jedynie sporządzenia skargi kasacyjnej a nie nakłada obowiązku reprezentowania strony (...)

 • Odrzucenie skargi przez WSA21 Czerwca 2006

  Złożyłem dwie skargi do WSA na działanie Starosty i Wojewody po wysłaniu wezwania do usunięcia niezgodności z prawem. Sąd odrzucił skargi, podkreślając w uzasadnieniu, że skargi (...)

 • Jak mogę doprowadzić do kasacji wyroku sądu apelacyjnego?29 Kwietnia 2015

  do złożenia skargi kasacyjnej, to wskazujemy, że złożenie takiej skargi wymaga przedewszystkim zastępstwa przez profesjonalnego pełnomocnika – radcę prawnego lub adwokata. Istniej (...)

 • Wznowienie postępowania przed NSA a koszty sądowe19 Stycznia 2005

  adwokata (przymus adwokacko-radcowski do napisania skargi) oraz koszty wpisu sądowego. Kiedy Sąd orzeka o kosztach dotyczących wznowienia postępowania czy na rozprawie dot. wznowienia czy (...)

 • Odwołanie od decyzji ZUS o przeliczeniu emerytury - nieprawidłowa kwota bazowa11 Kwietnia 2012

  , sąd bierze pod uwagę niezbędny nakład pracy adwokata, a także charakter sprawy i wkład pracy adwokata w przyczynienie się do jej wyjaśnienia i rozstrzygnięcia. 2.Podstawę zasądzenia opłaty, (...)

 • Skarga kasacyjna-przymus adwokacko-radcowski9 Grudnia 2004

  radcą było tylko sporządzenie skargi, wówczas obowiązek wniesienia skargi spoczywa na skarżącym. Jeżeli strona wnosząca skargę kasacyjną nie uiściła od niej wpisu, Sąd wezwie (...)

 • Odmowa wznowienia postępowania6 Maja 2006

  Sąd apelacyjny nie uwzględnił skargi o wznowienie postępowania. Czy strona działająca bez adwokata może we własnym imieniu wnieść zażalenie do Sądu Najwyższego? Czy strona bez pośrednictwa (...)

 • Skarga na bezczynność organu4 Sierpnia 2011

  na bezczynność organu należy skierować do właściwego wojewódzkiego sądu administracyjnego za pośrednictwem organu, którego bezczynność się skarży. Wniesienie skargi na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Ustalenie kontaktów z córkami

  Jestem z żoną po rozwodzie bez orzekania o winie. Mamy dwie córki 3 i 6 lat, które mieszkają z mama we Wrocławiu. Sad w sprawie rozwodowej nie ustalił (...)

 • Unieważnienie ślubu kościelnego -jak zacząć i co dalej?

  Proszę o pomoc jak i do kogo się zwrócić o pomoc w podjęci stosownych kroków w napisaniu skargi i załatwienia reszty formalności związanych z (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane