Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nierzetelny wywiad środowiskowy kuratora10 Lutego 2006

  dyscyplinarnej za naruszenie swych obowiązków. Kurator społeczny, który nienależycie wypełnia powierzoną mu funkcję, może być odwołany przez prezesa sądu rejonowego. Nie istnieje natomiast skarga (...)

 • Kurator spółki jako pracodawca23 Listopada 2004

  działanie musiałoby naruszać prawa pracownika, które wynikają ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego. Na przykład, kurator (zaznaczając na razie, że nie wchodzimy w zakres jego (...)

 • Zakres obowiązków kuratora25 Maja 2010

  obowiązków kuratora społecznego, a jaka kuratora zawodowego w sprawie nadzorowania kontaktów? Z kim mam utrzymywać kontakt? (Proszę o wyczerpującą odpowiedź ze względu na potrzebę (...)

 • Dokonanie spisu inwentarza12 Października 2006

  interesie (oczywiście w zależności od posiadanego długu) warto samemu powziąć pewne informacje o możliwych składnikach jego majątku.   Na czynności komornika może być wniesiona (...)

 • Warunki ustanowienia opieki i kurateli6 Lipca 2010

  spraw . Powołuje się także kuratora zastępującego przedstawiciela ustawowego, kuratora stricte do zarządu majątkiem, kuratora w sprawach o prawa stanu, kuratora procesowego, kuratora (...)

 • Kurator dla osoby nieznanej z miejsca z pobytu17 Maja 2005

  doręczeń. Ustanowienie takiego kuratora następuje na wniosek osoby zainteresowanej przez sąd orzekający. Ustanowienie kuratora procesowego następuje na rzecz ściśle określonego (...)

 • Wyznaczanie kuratora przez sąd2 Marca 2009

  potrzeba powoływania kuratora dla osoby nieobecnej. Dla osoby, której miejsce pobytu nie jest znane możliwe jest również ustanowienie kuratora do doręczeń.  Na marginesie (...)

 • Skarga na czynności egzekucyjne2 Marca 2009

  egzekutora oraz skarga na przewlekłość postępowania egzekucyjnego.  Skargę na czynności egzekucyjne organu egzekucyjnego lub egzekutora oraz na przewlekłość postępowania (...)

 • Kuratela opieki nad osobą upośledzoną umysłowo8 Grudnia 2011

  upośledzonego umysłowo wspomniała, że obawia się iż dyrektor szkoły specjalnej \\\"naśle na nią kuratora\\\" Czy jest możliwe ustanowienie kuratora, w celu nadzoru właściwej opieki (...)

 • Opieka nad ubezwłasnowolnionym a kurator2 Lutego 2007

  kuratora (podane nazwisko osoby, którą sam wybrał). Jaki cel w tej sprawie ma ustanowienie kuratora? Przez rok opieki nigdy o ustanowieniu kuratora nie wspominał, stąd dziwi mnie takie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERROR IN POLAND NUMBER 55339/00 64106/11 e - mail : daniel.rozanski38@wp.pl (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane