Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nierzetelny wywiad środowiskowy kuratora10 Lutego 2006

  dyscyplinarnej za naruszenie swych obowiązków. Kurator społeczny, który nienależycie wypełnia powierzoną mu funkcję, może być odwołany przez prezesa sądu rejonowego. Nie istnieje natomiast skarga (...)

 • Kurator spółki jako pracodawca23 Listopada 2004

  działanie musiałoby naruszać prawa pracownika, które wynikają ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego. Na przykład, kurator (zaznaczając na razie, że nie wchodzimy w zakres jego (...)

 • Zakres obowiązków kuratora25 Maja 2010

  obowiązków kuratora społecznego, a jaka kuratora zawodowego w sprawie nadzorowania kontaktów? Z kim mam utrzymywać kontakt? (Proszę o wyczerpującą odpowiedź ze względu na potrzebę (...)

 • Dokonanie spisu inwentarza12 Października 2006

  interesie (oczywiście w zależności od posiadanego długu) warto samemu powziąć pewne informacje o możliwych składnikach jego majątku.   Na czynności komornika może być wniesiona (...)

 • Kurator dla osoby nieznanej z miejsca z pobytu17 Maja 2005

  doręczeń. Ustanowienie takiego kuratora następuje na wniosek osoby zainteresowanej przez sąd orzekający. Ustanowienie kuratora procesowego następuje na rzecz ściśle określonego (...)

 • Warunki ustanowienia opieki i kurateli6 Lipca 2010

  spraw . Powołuje się także kuratora zastępującego przedstawiciela ustawowego, kuratora stricte do zarządu majątkiem, kuratora w sprawach o prawa stanu, kuratora procesowego, kuratora (...)

 • Wyznaczanie kuratora przez sąd2 Marca 2009

  potrzeba powoływania kuratora dla osoby nieobecnej. Dla osoby, której miejsce pobytu nie jest znane możliwe jest również ustanowienie kuratora do doręczeń.  Na marginesie (...)

 • Darowizna od ubezwłasnowolnionego3 Kwietnia 2012

  sądu opiekuńczego na dokonanie stosownej czynności prawnej. Pozostaje pytanie czy na podstawie tego przepisu sąd będzie władny zezwolić nie tylko na przeniesienia prawa własności nieruchomości (...)

 • Sprawa o alimenty a kurator13 Listopada 2008

  wówczas nieznane, gdy przy podjęciu właściwych w danym wypadku starań nie można go ustalić. Ustanowienie kuratora następuje na wniosek, który może być zgłoszony przez osobę (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia a pełnienie funkcji kuratora społecznego13 Kwietnia 2012

  stan zdrowia do pełnienia obowiązków kuratora zawodowego, W zależności więc od stwierdzonej przypadłości może zachodzić przeszkoda w sprawowaniu funkcji kuratora społecznego, a (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane