Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zakres obowiązków kuratora25 Maja 2010

  obowiązków kuratora społecznego, a jaka kuratora zawodowego w sprawie nadzorowania kontaktów? Z kim mam utrzymywać kontakt? (Proszę o wyczerpującą odpowiedź ze względu na potrzebę (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia a pełnienie funkcji kuratora społecznego13 Kwietnia 2012

  stan zdrowia do pełnienia obowiązków kuratora zawodowego, W zależności więc od stwierdzonej przypadłości może zachodzić przeszkoda w sprawowaniu funkcji kuratora społecznego, (...)

 • Kwalifikacje pracodawcy w celu przyuczenia zawodu6 Sierpnia 2007

  dojrzałości liceum zawodowego i tytuł robotnika wykwalifikowanego lub równorzędny w zawodzie, którego będą nauczać, oraz co najmniej czteroletni staż pracy w tym zawodzie nabyty po uzyskaniu tytułu (...)

 • Nierzetelny wywiad środowiskowy kuratora10 Lutego 2006

  dyscyplinarnej za naruszenie swych obowiązków. Kurator społeczny, który nienależycie wypełnia powierzoną mu funkcję, może być odwołany przez prezesa sądu rejonowego. Nie istnieje natomiast skarga (...)

 • Skarga do sądu na uchwałę związku zawodowego15 Listopada 2006

  wątpliwość co do legalności wydanej przez organ związku zawodowego, wówczas jedynym sposobem na podważenie tej uchwały jest poinformowanie o nieprawidłowościach prokuratora, który będzie (...)

 • Wykształcenie instruktora zawodu w Centrum Integracji społecznej13 Maja 2010

  (specjalności) oraz co najmniej sześcioletni staż pracy w zawodzie, którego będą nauczać. Na koniec nadmienić należy, że ustawa o zatrudnieniu socjalnym każdorazowo wspomina o „pracownikach"

 • Wpis do ewidencji nowej szkoły niepublicznej24 Listopada 2005

  klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego, o której mowa w art. 24 ust. 1 Ustawy, lub klasyfikacji zawodów i specjalności ustalanej na potrzeby rynku pracy przez ministra właściwego do spraw (...)

 • Karta Nauczyciela12 Października 2009

  kolejnego stopnia awansu zawodowego reguluje art. 9b Karty Nauczyciela. Zgodnie z jego postanowieniami uzyskanie nowego stopnia zawodowego następuje w formie decyzji administracyjnej ( w wypadku (...)

 • Obowiązki kuratora w procesie karnym10 Lutego 2005

  , przeprowadzanie wywiadów środowiskowych na zlecenie sądu, stawianie się na każde wezwanie sądu oraz składanie pisemnych sprawozdań ze sprawowanych dozorów lub nadzorów, stałe podnoszenie (...)

 • Nadużywanie władzy rodzicielskiej przez rodziców27 Maja 2011

  czynności wiążące się z wykonywaniem władzy rodzicielskiej nie mogą być wykonywane bez zezwolenia sądu. Kolejną możliwością jest wyznaczenie kuratora sądowego, który będzie sprawował (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • Interesuje mnie aplikacja kuratorska

  Jakie szanse ma zwykły prosty człowiek z ulicy (bez pleców itp.) na aplikację kuratorską? Nie mam (niestety) znajomości, a chciałabym złożyć (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane