Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Naruszenie obowiązków pełnomocnika procesowego22 Lutego 2006

  postępowania. Jeśli adwokat nienależycie spełniał swoje obowiązki może być na niego złożona skarga do Okręgowej Rady Adwokackiej. Zgodnie z ustawą o adwokaturze adwokaci (...)

 • Odmowa wniesienia skargi kasacyjnej przez adwokata6 Stycznia 2009

  Polsce oraz Staroszczyk przeciwko Polsce). W celu wykonania powyższych orzeczeń ETS Minister Sprawiedliwości w dniu 25 maja 2007 r. zwrócił się do Naczelnej Rady Adwokackiej z wnioskiem (...)

 • Odpowiedzialność dyscyplinarna adwokata8 Listopada 2005

  ściganego z urzędu, o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego rzecznik dyscyplinarny zawiadamia prokuratora. Zawiadomienie należy więc zgłosić do rady adwokackiej. adwokat, skarga, (...)

 • Wzruszenie prawomocnego wyroku rozwodowego9 Września 2004

  rzecznika dyscyplinarnego wniosek o wszczęcie dochodzenia. Rzecznik powinien ustosunkować się do żądania. Jeżeli odmówi wszczęcia postępowania, pokrzywdzony może odwołać się od tej decyzji do (...)

 • Odpowiedź Dziekana na skargę na adwokata7 Lutego 2006

  skierować wniosek o ukaranie do dziekana rady adwokackiej. adwokat, skarga, dziekan, wniosek, termin, rozpatrzenie

 • Przymus adwokacki przed ETPCz31 Lipca 2006

  obywatelskich - Kto, kiedy i na jakiej podstawie może wnieść odwołanie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu?   skarga do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, (...)

 • Odwołanie od decyzji Okręgowej Rady Adwokackiej10 Listopada 2005

  można złożyć zawiadomienie do rzecznika dyscyplinarnego. Jeśli ORA odmówiła podjęcia uchwały o rozpoczęciu postępowania dyscyplinarnego, to od uchwały okręgowej rady adwokackiej, (...)

 • Całkowite zwolnienie od kosztów sądowych15 Maja 2006

  powinien Pan ponosić kosztów wynagrodzenia biegłego. Na adwokata można wnieść skargę do rady adwokackiej. Kwestie przewlekłości postępowania omawia artykuł Co zrobić, gdy (...)

 • Skarga na przewlekłość17 Lipca 2007

  . Gdy skarga dotrze do właściwego organu, czyli do rady gminy, a ta nie odpowie w powyższym terminie na skargę, można złożyć zażalenie do samorządowego kolegium odwoławczego (...)

 • Skarga na bezczynność organu administracji25 Stycznia 2010

  organem właściwym do załatwienia skargi. Organy właściwe do załatwienia skarg składanych w trybie art. 227 kpa są określone w art. 229 kpa czyli dla: 1) rady gminy, rady (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Chcę rozwodu - SZUKAM b. dobrego ADWOKATA

  Jeśli ktoś z Państwa może mi polecić bardzo dobrego adwokata z Warszawy specjalizującego się w rozwodach i sprawach mająkowych to bardzo proszę (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane