Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przebywanie w lokalu bez tytułu prawnego8 Lipca 2004

  osobie, która samowolnie zajmuje lokal i wobec której sąd nakazał opróżnienie lokalu, co do zasady nie przysługuje prawo do lokalu socjalnego.   eksmisja, tytuł prawny, samowolne (...)

 • Eksmisja lokatora5 Kwietnia 2012

  lokatorów. W wyroku nakazującym opróżnienie lokalu sąd orzeka o uprawnieniu do otrzymania lokalu socjalnego bądź o braku takiego uprawnienia wobec osób, których nakaz (...)

 • Dostarczenie lokalu zamiennego6 Września 2006

  otrzymania lokalu socjalnego, sąd nakazuje wstrzymanie wykonania opróżnienia lokalu do czasu złożenia przez gminę oferty zawarcia umowy najmu lokalu socjalnego. Komornik wykonując obowiązek (...)

 • Wykonanie wyroku nakazującego eksmisje lokatora12 Września 2007

  niewykonania obowiązku zostanie przeprowadzona egzekucja w celu opróżnienia lokalu. Wyrok stanowiący tytuł wykonawczy określa, czy dłużnikowi przysługuje prawo do lokalu socjalnego, czy też (...)

 • Egzekucja ze spółdzielczego prawa do lokalu2 Listopada 2005

  względem wierzyciela. Czy w przypadku uzyskania przybicia przez licytanta nabędzie on prawo do ww. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu? Egzekucję ze spółdzielczego własnościowego prawa (...)

 • Egzekucja ze spółdzielczego własnościowego lokalu23 Kwietnia 2007

  przez spółdzielnię na sfinansowanie kosztów budowy danego lokalu - potrąca się kwotę niespłaconego kredytu wraz z odsetkami. Przede wszystkim jednak warunkiem wypłaty wartości spółdzielczego

 • Zakup mieszkania z lokatorami15 Czerwca 2009

  lokalu zajmowanego przez te osoby i utrudnianiu, czy wręcz uniemożliwianiu im korzystania z tego lokalu. Stąd też osoby takie, w wypadku podjęcia wskazanych wyżej czynności, mogłyby wytoczyć (...)

 • Egzekucja z mieszkania spółdzielczego16 Marca 2005

  . Skierowanie egzekucji do zajętego przedmiotu może naruszać między innymi spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. W efekcie uznania takiego powództwa mieszkanie zostanie zwolnione spod egzekucji, (...)

 • Zgoda na egzekucję z wynagrodzenia18 Listopada 2003

  Czy muszę wyrazić zgodę na zajęcie części mojego wynagrodzenia z tytułu egzekucji komorniczej zaległych płatności za wynajem lokalu spółdzielczego w sytuacji gdy wcześniej opłaty zostały (...)

 • Egzekucja komornicza przeciwko członkowi rodziny2 Lutego 2012

  zajęcie rachunków bankowych, zajęcie ruchomości, zajęcie wynagrodzenia za pracę, a także wierzytelności i innych praw majątkowych. Możliwa jest też egzekucja z nieruchomości.Oczywiście (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Komornik za .... zaufanie...;o(

  Po krotce zreferuje problem: jestesmy w trakcie sprawy z pozwu zony, sad skierowal nas na rozmowy do TOPD i wydala tymczasowe postanowienie / przychylajac (...)

 • Wymówienie najmu lokalu

  Witam, proszę Was o pomoc i radę (najlepiej o kontakt do dobrego specjalisty w tych sprawach w wawie). Sprawa dotyczy lokalu, w którym jestem zameldowany (...)

 • Egzekucja komornicza w miejscu zamieszkania dziecka dłużnika

  Witam Jestem DŁUŻNIKIEM i prowadzone jest przeciwko mnie postępowanie egzekucyjne Komornik sądowy chce zająć ruchomości znajdujące się w miejscu (...)

 • dementi wobec postu ani kulozik

  ta pani szkaluje swoimi wypowiedziami moją osobę od dawna w jej tekście prawdą jest tylko zdanie o jej wykształceniu i umiejętnościach.Cała reszta (...)

 • Rozdzielność majątkowa-długi małżonka

  Mam rozdzielność majątkową od 1.06.2001r, aktem notarialnym podział mieszkania do 1/2 dla mnie i 1/2 męża, od 2001 r. mąż alimentuje dziecko.W (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane