Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odpowiedzialność za stan dróg9 Sierpnia 2005

  pielęgnacja zieleni w pasie drogowym.  Przy czym pojęcie "zadania w zakresie utrzymania drogi", którego definicję znajdujemy w przepisie art. 4 pkt 10 wspomnianej ustawy (...)

 • Zarządca drogi gminnej24 Marca 2005

  rzecz obronności kraju;  koordynacja robót w pasie drogowym;  wydawanie zezwoleń na zajęcie pasa drogowego i zjazdy z dróg oraz pobieranie opłat i kar pieniężnych;  prowadzenie (...)

 • Odpowiedzialność za wypadek na chodniku 12 Lutego 2008

  pielęgnacja zieleni w pasie drogowym. Zgodnie zart. 4 pkt 10 w/w ustawy na zarządcy drogi spoczywa wykonanie robót remontowych, przywracających jej pierwotny stan oraz (...)

 • Zaskarżenie zarządcy drogi13 Grudnia 2005

  krzewów oraz pielęgnacja zieleni w pasie drogowym. Jeżeli dojdzie do powstania szkody, zarządca drogi ponosi odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie obowiązków (...)

 • Przydrożna zieleń a ustawa o drogach publicznych1 Października 2011

  przydrożną należy rozumieć zgodnie z art. 4 pkt 22 u.d.p. roślinność umieszczoną w pasie drogowym, mającą na celu w szczególności ochronę użytkowników (...)

 • Zasady odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę17 Maja 2006

  , przeznaczoną do prowadzenia ruchu drogowego, zlokalizowaną w pasie drogowym. Jeśli drzewo spadło samoistnie np. ze starości, jednocześnie będąc poza zasięgiem oddziaływania zarządcy (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane