Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ustanowienie służebności przejazdu i przegonu5 Lipca 2010

  artykułu 626 kpc), - a także w drodze zasiedzenia służebności gruntowej. własność, służebność, służebność drogi koniecznej, służebnośc przejazdu i przechodu, ustanowienie (...)

 • Dostęp do drogi publicznej przy ustalaniu wzzt12 Kwietnia 2006

  ustaleniu dostępu do drogi można mówić wtedy, gdy sąsiedzi ustanowią na Pana rzecz służebność przejazdu i przechodu. Taka sytuacja bezsprzecznie stanowi o tym, ze działka ma odpowiedni (...)

 • Odszkodowanie za służebność drogi koniecznej16 Lutego 2005

  przepis reguluje te sprawy? I jak nazwać taką opłatę? Z opisanego stanu faktycznego wynika, iż z punktu widzenia przepisów nie została ustanowiona służebność przejazdu i przechodu (...)

 • Zniesienie współwłasności a służebność18 Maja 2005

  poprzez projektowaną działkę dla współwłaściciela. Czy mogę żądać bezpłatnego prawa przechodu i przejazdu taczkami, jeden raz w roku, by zwieźć opał i zapasy na zimę, (...)

 • Służebność na nieruchomości a jej nowy podział4 Marca 2009

  Jestem właścicielką działki (działka A) i mam prawo przechodu i przejazdu przez inną działkę (działka B), ponieważ moja nie sąsiaduje z drogą publiczną. Obecni właściciele (...)

 • Służebność przejazdu i przechodu17 Czerwca 2005

  pisemnego? Czy jest jakieś inne rozwiązanie przewidziane prawem, aby ustanowić takie prawo przejazdu i przechodu? Z określenia dla każdoczesnych właścicieli wynika, że chodzi w (...)

 • Utwardzenie drogi koniecznej12 Lutego 2003

  Zgodnie z zapisami w akcie notarialnym dotyczącym kupna działki budowlanej na rzecz mojej nieruchomości ustanowiono służebność gruntową polegającą na prawie przechodu i przejazdu pasem (...)

 • Treść ustanowionej służebności gruntowej19 Lutego 2001

  przeprowadzić kabel elektryczny. Właściciel odmawia mi tego prawa stawiając nierealne żądania finansowe. Moje pytanie brzmi: 1) Czy ustanowiona służebność gruntowa polegająca na prawie przejazdu (...)

 • Służebność mediów2 Kwietnia 2008

  nabywca wiedział co kupuje. Jak wynika z przedstawionego stanu faktycznego na nieruchomości sąsiedniej została ustanowiona służebność przejazdu i przechodu i jest ona wpisana (...)

 • Zabudowanie drogi koniecznej14 Maja 2004

  Posiadam działkę budowlaną, na której brak drogi, jest natomiast ustanowiona tzw. droga konieczna (prawo przechodu i przejazdu o szerokości 4 m) ustanowiona aktem notarialnym. W chwili (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • służebność - nie wiem czy jest nie wiem co robic...

  Kupiłem notarialnie działkę budowlaną z domem, w dziale III KW brak było wpisów o obciążeniach. Sąsiad mój natomiast powołując się na akty (...)

 • służebność drogowa

  Mam takie pytanie- czy jeżeli jest w toku sprawa o ustanowienie drogi koniecznej, to czy jednocześnie może się dołączyć druga osoba z wnioskiem (...)

 • Służebność przechodu i przejazdu

  Poprzedni własciciele sasiedniej dzialki dali mi bezplatna sluzebnosc przechodu i przejazdu przez swoja dzialke. Obecny wlasciciel domaga sie ode mnie (...)

 • Służebność przechodu i przejazdu.

  Witam. Zamierzam zakupić działkę budowlaną z wpisem w Księdze Wieczystej : Służebność przejazdu i przechodu a w podrubryce 4.1.4 Inne Osoby: zakład (...)

 • służebność drogi- zmiana w zapisie

  Witam wszystkich, mam nadzieję ,że uzyskam odpowiedz na moje pytanie, najpierw krótki opis problemu: jestem na etapie kupowania domu przez którego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane