Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Niestawiennictwo strony na wezwanie sądu18 Października 2005

  pobytu pozwanego. O ustanowieniu kuratora przewodniczący ogłasza publicznie w budynku sądowym i lokalu wójta (burmistrza, prezydenta miasta), w sprawach zaś większej wagi, gdy uzna to (...)

 • Opinia RODK a pozbawienie władzy rodzicielskiej20 Sierpnia 2004

  przez RODK nie był obecny ojciec biologiczny - nieznane bylo miejsce jego pobytu. Obecnie wrócił do Polski - czy będzie ponowne badanie RODK? Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, sąd (...)

 • Rozwód a zniesienie wspólności majątkowej13 Stycznia 2005

  majątkowej.  Małżonek powinien wnieść dwa pozwy: o rozwód do sądu okręgowego i o zniesienie wspólności do sądu rejonowego tylko wtedy, gdy chce znieść wspólność z datą wcześniejszą (...)

 • Rozwód a nieobecność męża22 Lipca 2002

  kuratora, jeżeli wnioskodawca uprawdopodobni, że miejsce pobytu strony nie jest znane. O ustanowieniu kuratora przewodniczący ogłosi publicznie w budynku sądowym a w sprawach zaś większej wagi, (...)

 • Właściwość sądu, gdy pozwany przebywa za granicą10 Maja 2007

  pobytu w Polsce, a gdy pozwany nie przebywa w Polsce - według ostatniego miejsca zamieszkania pozwanego w Polsce. Pozew należy zatem skierować do sądu ostatniego miejsca zamieszkania córki. (...)

 • Wymeldowanie się dłużnika11 Maja 2005

  procesowym. Jeżeli doręczenie pod tym adresem jest niemożliwe, dopuszczalne jest doręczenie pisma osobiście w miejscu pracy lub tam, gdzie się adresata zastanie. W sytuacji, gdy miejsce pobytu (...)

 • Brak adresu pozwanego a umorzenie postępowania17 Grudnia 2008

  ; miejsce pobytu pozwanego nie jest znane albo gdyby doręczenie mu nakazu nie mogło nastąpić w kraju.  Jednakże w opisanym stanie faktycznym mamy do czynienia ze sprawą gospodarczą, (...)

 • Prawa do małoletniego dziecka22 Czerwca 2005

  długotrwale chora lub nieznane jest jej miejsce zamieszkania i w jej imieniu występuje kurator procesowy. rozwód, opieka nad dzieckiem, władza rodziecielska, dziecko, pozew, posiedzenie (...)

 • Wymeldowanie8 Lipca 2010

  zamieszkiwać w mieszkaniu bez względu na to czy będzie w nim formalnie zameldowana, czy nie. Obowiązek wymeldowania powstaje w sytuacji, gdy osoba opuszcza miejsce pobytu stałego lub czasowego (...)

 • Spadek a zniesienie współwłasności3 Sierpnia 2007

  zainteresowanego, którego miejsce pobytu jest nieznane, jego wyznaczenie następuje z urzędu. Uzyskanie postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku pozwoli na porozumienie się z wszystkimi (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • alimenty na ojca

  Czy sad moze zaakceptowac wniosek o przyznanie mu alimentow placone przez syna ktory nie mieszka i nie pracuje w Polsce nie ma zadnych dochodow w Polsce, (...)

 • Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane