Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zmiana pozwu o świadczenia za dalsze okresy8 Sierpnia 2005

  wypadek zmiany powództwa. Ta zmiana powództwa polega na rozszerzeniu żądania pozwu w sprawach o świadczenia powtarzające się za dalsze okresy. Najczęściej chodzi tu o alimenty, (...)

 • Zmiana powództwa - żądanie wyższych alimentów26 Października 2007

  by umożliwić mu ustosunkowanie się do nowego żądania i ewentualną obronę. Może Pani także złożyć do sądu wniosek o przeprowadzenie dowodu z rozliczeń podatkowych pozwanego. alimenty, (...)

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy7 Grudnia 2004

  świadczeń, wydanych w poprzednio wszczętej sprawie, za okres od wytoczenia powództwa o rozwód". Zatem jeżeli przed skierowaniem pozwu o rozwód wytoczono sprawę o alimenty, (...)

 • Sądowe dochodzenie roszczeń okresowych13 Marca 2008

  zmiana bądź rozszerzenie powództwa, jednakże w art. 479[4] kpc zawarty jest wyjątek dopuszczający możliwość rozszerzenia powództwa o świadczenia za dalsze okresy przy roszczeniach (...)

 • Proces rozwodowy a roszczenie o alimenty29 Stycznia 2007

  lub o separację postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia wykonania obowiązku zaspokajania potrzeb rodziny lub o alimenty wstrzymuje się także z mocy prawa wykonanie nieprawomocnych (...)

 • Rozszerzenie powództwa26 Stycznia 2008

  jakim formularzu je wnieść? Czy i kiedy trzeba uiścić opłatę za rozszerzenie powództwa? W oparciu o art. 193 § 1 kpc zmiana powództwa jest dopuszczalna, jeżeli nie wpływa na właściwość (...)

 • Pozew o rozwód a pozew o alimenty4 Stycznia 2007

  złożenia pozwu, to czy okazując ten dokument w sądzie na sprawie o alimenty, sprawa ta będzie biegła dalej czy zostanie wstrzymana? Co ma priorytet - sprawa o alimenty czy (...)

 • Rozwód a apelacja od wyroku alimentacyjnego4 Kwietnia 2007

  wytoczeniem powództwa o rozwód lub o separację, ulega z urzędu zawieszeniu z chwilą wytoczenia powództwa o rozwód lub o separację co do świadczeń za okres od jego (pozwu (...)

 • Pozew o alimenty dla pełnoletniego dziecka1 Lutego 2010

  Gdzie znajdę wzór pozwu o alimenty, który musi sporządzić pełnoletni syn (18 lat, uczy się w liceum)? Alimenty zostały zasądzone przy rozwodzie, ale ojciec dziecka uchyla się (...)

 • Jakie dokumenty trzeba przygotować do złożenia pozwu o alimenty?16 Lipca 2015

  Jakie dokumenty trzeba przygotować do złożenia pozwu o alimenty na dzieci które się uczą? Porada prawna  Pozew o rozwód  W zasadzie w tym zakresie nie ma zbyt (...)

 • Pozew wzajemny o alimenty na rzecz dziecka14 Września 2007

  roszczeniami o alimenty na rzecz dziecka jest art. 98 kro, natomiast podstawą prawną mojego pozwu wzajemnego jest art. 192 pkt 2 i art. 204 § 1 kpc. Czy możliwe jest wystąpienie ojca reprezentującego

 • Powstanie obowiązku alimentacyjnego8 Sierpnia 2005

  wniesienia pozwu o rozwód. Jeśli więc tak został sformułowany wniosek (w pozwie) o alimenty dla dziecka i sąd się do niego przychylił, to alimenty należy płacić od (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  łoży na małoletnie dziecko). Pragniemy wskazać, iż opłata od pozwu o rozwód wynosi 600 zł. Opłata od wniosku o zabezpieczenie wynosi natomiast 100 zł, jednakże jeżeli wniesie (...)

 • Pozew o zaspokojenie potrzeb rodziny10 Listopada 2005

  separację jest Sąd Okręgowy. Pani wniosła również pozew albo o alimenty albo o zaspokojenie potrzeb rodziny. Z uwagi na wniesienie pozwu 12 października o separację (mąż (...)

 • Wniosek o zabezpieczenie a pozew12 Lipca 2010

  powinien być wniesiony wniosek o alimenty na rozprawie o separację za okres po wniesieniu pozwu lub (i) pozew o alimenty za okres do wniesienia pozwu o (...)

 • Cofnięcie pozwu9 Sierpnia 2010

  , oświadczenie o cofnięciu pozwu, wniosek o umorzenie postępowania, zwięzłe uzasadnienie przyczyny cofnięcia powództwa oraz podpis wnioskodawcy.   pozew, alimenty, cofnięcie (...)

 • Uzupełnienie lub złożenie nowego pozwu1 Stycznia 2007

  się Pańska sprawa. Pierwsze z nich dotyczy sytuacji, w której nie dokonał Pan jeszcze uiszczenia opłaty sądowej od pozwu. Wówczas rozwiązaniem będzie brak wniesienia takiej opłaty, zwrot pozwu (...)

 • Wniesienie o alimenty a rozwód22 Sierpnia 2006

  postępowaniu zabezpieczającym. Postępowanie w sprawie o zaspokojenie potrzeb rodziny lub o alimenty, wszczęte przed wytoczeniem powództwa o rozwód lub o separację, ulega (...)

 • Alimenty na ojca10 Października 2011

  serwisu znajdzie Pani wzór pozwu o podwyższenie alimentów. http://dokumenty.e-prawnik.pl/pisma/pozwy/wzor-pozwu-o-podwyzszenie-alimentow.html alimenty, niealimentacja, (...)

 • Równa stopa życiowa małżonków14 Listopada 2005

  sformułować w pozwie o alimenty kierowanym do sądu rodzinnego. W pozwie można żądać zarówno świadczeń alimentacyjnych za czas od wyprowadzki męża do obecnego momentu oraz na przyszłość. (...)

 • Alimenty od wujostwa21 Lipca 2006

  wniosek o oddalenie pozwu ze względu na brak podstaw prawnych. Krewni w dalszej linii są równocześnie pełnomocnikami dziadków uprawnionych. Nie udzielając odpowiedzi dalszym krewnym w ich sprawie (...)

 • Rozwód a alimenty dla pełnoletniego5 Maja 2006

  wszczęciem sprawy o rozwód już innym prawomocnym wyrokiem, nie zwalnia sądu od rozstrzygnięcia tej kwestii w wyroku rozwodowym. Jednakże obowiązek sądu rozstrzygania o władzy rodzicielskiej (...)

 • Jak zabezpieczyć syna przed płaceniem alimentów na ojca?13 Kwietnia 2015

  , aby nie był on w stanie samodzielnie zaspokoić swoich usprawiedliwionych potrzeb w zakresie utrzymania i wychowania. O osobie ubiegającej się o alimenty z powodu niedostatku można mówić (...)

 • Mój były mąż zagroził córce że przestanie płacić na nią alimenty. 12 Sierpnia 2015

  płacić alimenty. Nie było sprawy o alimenty, dotychczas mój były mąż płacił dobrowolnie co miesiąc 600 złotych. Nasza córka postanowiła zrezygnować ze studiów (stwierdziła (...)

 • Obniżenie alimentów na dzieci21 Grudnia 2005

  . Pogorszyła się też moja sytuacja finansowa - zamknąłem działalność, która nie przynosiła już dochodów od dłuższego czasu. Teraz reguluję długi. Założyłem więc w sądzie sprawę o alimenty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane