Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zakwalifikowanie umowy jako umowa o pracę13 Stycznia 2005

  odpowiedzi). Zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, obowiązkowemu ubezpieczeniu emerytalnemu i rentalnemu podlegają osoby wykonujące pracę w (...)

 • Dobowy odpoczynek a praca w nocy10 Stycznia 2011

  mowa o prawie pracy, rozumie się przez to przepisy Kodeksu pracy oraz przepisy innych ustaw i aktów wykonawczych, określające prawa i obowiązki pracowników (...)

 • Prawa i obowiązki współwłaścicieli nieruchmości10 Stycznia 2005

  ale bez ich udziału finansowego. W konsekwencji zmuszeni byliśmy rozpocząć prace samodzielnie i zdecydowaliśmy wymienić dach, wykonać ocieplenie i elewację, izolację fundamentu, (...)

 • Jak założyć w Polsce kasyno? Czy obywatel Niemiec może to zrobić?31 Marca 2015

  - sprawozdanie finansowe sporządzone w sposób określony w odrębnych przepisach; aktualne zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach stanowiących dochód budżetu państwa (...)

 • Urlop bezpłatny a wypowiedzenie stosunku pracy31 Stycznia 2011

  1. Jestem od 4 lat na urlopie bezpłatnym w jedne z firm w Polsce i pracuje za granica na umowie o prace. Otrzymałem teraz dobra oferte od innej firmy polskiej pracy i (...)

 • Umowa poufności z pracodawcą18 Lipca 2005

  Czy umowa o poufności zawarta z pracodawcą - odrębna od umowy o pracę - podlega kodeksowi o pracę czy kodeksowi cywilnemu? Kodeks pracy stanowi, że w zakresie określonym (...)

 • Umowa o pracę zawarta pod wpływem błędu, podstępu1 Października 2008

  , a w razie groźby - z upływem roku od chwili, kiedy stan obawy ustałUstawa o zawodzie pielęgniarki i położnej nie zawiera w tym przypadku żadnych regulacji.Po uchyleniu (...)

 • Okres rękojmi w umowie o dzieło15 Kwietnia 2004

  działania rękojmi) datę upływu gwarancji i przekazanie instalacji protokołem odbioru pogwarancyjnego Wykonanie systemu telewizji użytkowej jest realizowane w oparciu o umowę o (...)

 • Wypadek przy pracy a odpowiedzialność służby BHP5 Września 2007

  przede wszystkim kodeks pracy. Zgodnie z art. 207 kodeksu pracy pracodawca ponosi odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy. (...)

 • Odszkodowanie za wynajem samochodu24 Maja 2004

  ubezpieczeń. Należy pamiętać, że szkoda nie może być "hipotetyczna", musi wystąpić rzeczywiście, dlatego jej wysokość nie może być ustalana w oparciu o "standard" występujący (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane