Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dokumentowanie sprzedaży komisowej6 Września 2005

  ewidencji VAT komitenta następuje w oparciu o wystawioną uprzednio fakturę).   Rozliczenie takiej faktury (ujęcie w ewidencji oraz deklaracji VAT) nastąpić powinno w okresie (...)

 • Data księgowania faktury w PKPiR i rejestrach VAT17 Października 2006

  wykonana usługa elektroniczna, a jedynie data wystawienia faktury wewnętrznej.    Za sprawą wspólnotowego rozporządzenia ustanawiającego środki wykonawcze do VI Dyrektywy VAT (...)

 • Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT5 Czerwca 2006

  rejestracji i czy ma prawo w tej sytuacji do odliczenia podatku naliczonego VAT z faktur od zakupionych towarów, usług? Kwestie skorzystania z uprawnienia do odliczenia podatku VAT (...)

 • Umowa barterowa a obowiązek wystawiania faktur10 Lutego 2006

  . Jeśli podmioty dokonujące barteru są podatnikami VAT, każda ze stron umowy powinna naliczyć podatek należny od tej transakcji. Jeżeli jeden z kontrahentów jest zwolniony z VAT, (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii29 Marca 2006

  samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji Nowe zasady odliczania podatku VAT przy zakupie samochodu (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej30 Maja 2007

  , importowany towar nie został objęty żadną z procedur wymienionych w tym przepisie, a zatem obowiązek podatkowy z tytułu przedmiotowej transakcji powstanie zgodnie z art. 19 ust. 7 ustawy (...)

 • Faktury z innych państw UE9 Marca 2006

  niego na potrzeby transakcji wewątrzwspólnotowych (w celu nadania NIP-UE z kodem PL) przed dniem dokonania pierwszego wewnątrzwspólnotowego nabycia. Koszt uzyskania przychodu stanowi podatek VAT (...)

 • Błędy w fakturze - prawo do odliczenia podatku VAT22 Maja 2006

  faktury przemawia orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że nie można aprobować sytuacji, w której wystawca faktury uiszcza należny podatek VAT na rzecz Skarbu Państwa, (...)

 • Rozliczenia za wodę - faktura VAT28 Grudnia 2005

  . Następnie ZGM wystawia faktury VAT dla poszczególnych lokatorów za zużytą wodę wg indywidualnych wodomierzy lub ryczałtem. Podatek VAT występuje więc jako naliczony z (...)

 • Faktury w PDF-ie17 Stycznia 2008

  Jeden z dostawców usług elektronicznych zapisał w regulaminie świadczenia swoich usług następujące punkty: "1. W celu otrzymania faktury VAT za zakupione Usługi - Usługobiorca (...)

 • Podatki a faktura z USA8 Września 2005

  świecie za równowartość około 80 PLN (obciążenie karty osoby prywatnej). Czy związku z tym należało by naliczyć VAT i cło? Czy dla usług do tej kwoty nie ma takich opłat? Wskazane (...)

 • Podatek VAT od WNT27 Lutego 2008

  wystawienia faktury przed tym terminem - obowiązek ten powstaje z datą wystawienia faktury. Podatnik dokonujący wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów wystawia fakturę wewnętrzną, (...)

 • Rozliczenie faktur po śmierci przedsiębiorcy25 Maja 2007

  następca prawny (art. 96 ust. 7). Zgłoszenie to stanowi podstawę do wykreślenia z rejestru jako podatnika VAT. Z kolei z art. 88 ust. 4 ustawy o VAT wynika, że obniżenia (...)

 • Wady mieszkania a obowiązek płacenia czynszu13 Stycznia 2006

  wymianą. Z opisu sytuacji wynika, iż problemem nie jest piecyk gazowy, który działa prawidłowo, lecz nieprawidłowo wybudowany przewód kominowy. Obowiązek utrzymania w należytym stanie (...)

 • Zwrot towaru w WNT3 Listopada 2010

  dokonać tego pomniejszenia. W praktyce przyjmuje się, że faktury korygujące otrzymane od kontrahentów unijnych, powinno się rozliczyć w zakresie VAT za okres, w którym (...)

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT5 Czerwca 2006

  został zarejestrowany jako podatnik VAT UE. (…) Należy stwierdzić, iż obowiązku wynikającego z art. 97 ust. 1 dopełnił podatnik w momencie złożenia zgłoszenia VAT-R z (...)

 • Rozliczenie dotacji z Urzędu Pracy w PIT20 Stycznia 2005

  jest Pan płatnikiem VAT (czy raczej prawidłowo – podatnikiem zarejestrowanym jako podatnik VAT czynny). Oznacza to, że jest Pan obowiązany do prowadzenia ewidencji VAT, a więc świadczone (...)

 • Rozliczenie faktur zaliczkowych a roboty budowlane23 Lutego 2007

  rozporządzenia. Fakturę zaliczkową należy ująć w ewidencji VAT i rozliczyć wynikający z niej podatek należny. Zgodnie z § 14 ust. 4 wskazanego wyżej rozporządzenie, jeżeli faktury (...)

 • Czas do kiedy można odliczyć podatek VAT8 Lutego 2005

  w tym roku otrzymał Pan jej duplikat. A zatem może Pan odliczyć podatek VAT z tej faktury, gdyż na gruncie podatku VAT obowiązuje zasada, iż podatek naliczony podlega odliczeniu (...)

 • Zaliczenie nieściągalnej należności w koszty17 Czerwca 2008

  zatytułowany "Rozliczenie podatku w odniesieniu do nieściągalnych wierzytelności".Zgodnie z art. 89a ustawy o VAT, podatnik może skorygować podatek należny z tytułu (...)

 • Rozliczenia stron w kwocie netto oraz brutto30 Grudnia 2005

  fizyczna ponosi w tym wypadku jakąkolwiek odpowiedzialność z tytułu przepisów Kodeksu karnego skarbowego z powodu niezapłacenia w terminie podatku VAT przez firmę, z której usług (...)

 • Rozliczenie VAT od usług wewnątrzunijnych20 Lutego 2006

  ewentualnie poprosić o dokonanie korekty faktury. Polecamy również zapoznanie się z omówieniem orzeczenia ETS dotyczącego podobnych kwestii: Świadczenie usług za granicą a VAT (...)

 • VAT przy zakupie samochodu osobowego14 Kwietnia 2006

  Firma kupiła auto osobowe za 35 000 zł. netto, VAT na fakturze: 7 700 zł. Od zakupu samochodu osobowego odliczyliśmy VAT w wysokości 4 620 zł (60% z 7700 zł). W deklaracji VAT-7 (...)

 • Świadczenie usług na terenie Unii a podatek VAT3 Stycznia 2005

  Nasza spółka będąca podatnikiem podatku VAT zarejestrowanym dla potrzeb VAT wewnątrzunijnego świadczy usługi na rzecz kontrahenta z UE (będącego podatnikiem VAT) zwanego dalej (...)

 • Wynajem lokalu użytkowego a VAT29 Listopada 2005

  najmu tych pomieszczeń podlegać będą podatkowi VAT? Właściciele nie są podatnikami podatku VAT i jak będzie wyglądało ewentualne ich rozliczenie z Urzędem Skarbowym i kto (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • problem z kominem

  w zeszlym roku stworzyliśmy wspolnote, w tym roku podczas inwentaryzcji, kominiarze stwierdzil,i ze mam zle podłączony piecyk gazowy, gdyz piec węglowy (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Bierny prezes spółdzielni mieszkaniowej

  Mam problem z prezesem spółdzielni mieszkaniowej. Mam w mieszkaniu zamontowany piecyk gazowy, który jest niewygodny, ponieważ połowa wody, która (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane