Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odliczenie VAT od zakupów na reklamę8 Czerwca 2006

  (po zakończeniu roku) podatnik może dokonać korekty podatku VAT. W takiej jednak sytuacji wydaje się, że rozliczenie podatku VAT, tj. jego korekta może odbyć się tylko (...)

 • Data księgowania faktury w PKPiR i rejestrach VAT17 Października 2006

  podatku VAT w deklaracji. Stąd w ewidencji VAT wskazane faktury należy zaksięgować z datą, w której nabywają Państwo prawo do odliczenia podatku VAT. Oznacza to, że należy, (...)

 • Świadczenie usług na terenie Unii a podatek VAT3 Stycznia 2005

  Nasza spółka będąca podatnikiem podatku VAT zarejestrowanym dla potrzeb VAT wewnątrzunijnego świadczy usługi na rzecz kontrahenta z UE (będącego podatnikiem VAT) zwanego dalej (...)

 • Podatkowe skutki rozwiązania spółki jawnej8 Marca 2005

  niemająca osobowości prawnej może być bowiem podatnikiem tego podatku. W razie „zamiany” wspólników obowiązek rozliczenia podatku VAT od likwidacji nie wystąpi, ponieważ (...)

 • Rozliczenie podatku VAT przy inwestycjach19 Sierpnia 2006

  modernizację. Generalnie więc VAT naliczony od wszystkich zakupów, które podwyższają wartość środka trwałego, powinien być rozliczany tak, jak VAT od zakupów inwestycyjnych. Taka interpretacja (...)

 • Rozliczenie podatku VAT w spółce cywilnej14 Sierpnia 2008

  i stratach spółki. Spółka jest zarejestrowanym czynnym płatnikiem podatku VAT. Kto jest odpowiedzialny za zapłatę podatku VAT? W razie opóźnienia w zapłacie podatku (...)

 • Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT5 Czerwca 2006

  , prawidłowe jest stanowisko Spółki, w kwestii odliczenia podatku naliczonego – Spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymanych po dniu rejestracji dla (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii29 Marca 2006

  samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji Nowe zasady odliczania podatku VAT przy zakupie samochodu (...)

 • Dokumentowanie sprzedaży komisowej6 Września 2005

  ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm., dalej ustawy o VAT). W przypadku, gdy komitentem jest czynny podatnik VAT (i działa on (...)

 • Faktury z innych państw UE9 Marca 2006

  przekraczającej kwotę podatku od nabycia tych towarów i usług, jaka mogłaby stanowić podatek naliczony.  Polecamy też odpowiedzi na pytania dotyczące podobnych kwestii: Rozliczenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Rozliczenie podatku VAT od paliwa

  Witam Jakie sa zadasay rozliczenia podatku VAtT od paliwa w roku 2011?Z góry dziekuje

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane