Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dochody z działalności gospodarczej w Holandii27 Grudnia 2006

  Państwa (np. Holandii) podlegają opodatkowaniu tylko w tym Państwie (tj. tylko w Holandii), chyba że przedsiębiorstwo prowadzi działalność gospodarczą w drugim Umawiającym (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży prac przez artystę13 Lutego 2006

  miesiące, w których uzyskali ten dochód, w terminie do dnia 20 następnego miesiąca za miesiąc poprzedni, a za grudzień - w terminie złożenia zeznania podatkowego. W (...)

 • Opodatkowanie dochodu z pracy za granicą10 Czerwca 2005

  uzyskania w wysokości określonej w art. 22 ust. 2 ustawy. Co ważne, ustawodawca w tym przepisie nie wyłącza przychodów uzyskanych z pracy za granicą. W związku z tym podatnik (...)

 • Pracownicy w delegacji za granicą24 Kwietnia 2007

  umów wynagrodzenie, jakie osoba mająca miejsce zamieszkania w Umawiającym się Państwie (w Polsce) otrzymuje za pracę najemną, wykonywaną w drugim Umawiającym się Państwie (...)

 • Wpłata na rzecz organizacji pożytku publicznego27 Kwietnia 2005

  zmniejsza podstawę opodatkowania (a więc dochód), natomiast wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego dotyczą już samego podatku. Tym niemniej, jeżeli rozliczyła Pani przekazane kwoty w PIT/O (...)

 • Sprzedaż mieszkania i cele mieszkaniowe19 Stycznia 2009

  intercyzy majątkowej. W listopadzie 2007 r. sprzedaliśmy mieszkanie z wyposażoną kuchnią za kwotę 290000 zł, spłacając zaciągnięty kredyt w kwocie 102000 zł. W listopadzie (...)

 • Formularz rozliczenia renty z Francji3 Marca 2005

  Moja mama pobiera rentę w Polsce, na którą otrzymuje rozliczenie roczne w postaci PIT 40. Dodatkowo Mama pobiera rentę z Francji. Renta ta obsługiwana jest przez bank PKO BP, który (...)

 • Rozliczenie dochodów z obrotu akcjami na GPW28 Marca 2011

  . Powinienem więc otrzymać z biura maklerskiego PIT 8C dla spółki za rok 2010, a następnie rozbić całość na członków spółki cywilnej wg udziałów i każdemu wypełnić PIT38? (...)

 • Podatek dochodowy od osób fizycznych11 Kwietnia 2006

  wierszu 5 zeznania: „Inne źródła niewymienione w wierszach od 1 do 4”. PIT-8C, PIT-37, pozostałe przychody, zeznanie roczne, rozliczenie roczne, dofinansowanie, dopłata (...)

 • Wynagrodzenie prezesa zarządu w sp. z o.o.4 Września 2007

  Państwie (np. w Holandii) otrzymuje jako członek rady dyrektorów spółki mającej siedzibę w drugim Umawiającym się Państwie (w Polsce), mogą być opodatkowane w tym (...)

 • Rozliczenie straty5 Marca 2012

  W zeszłym roku uzyskałem stratę ze sprzedaży akcji. Otrzymałem PIT-8c, gdzie ta strata jest wykazana. Czy mam obowiązek składania deklaracji PIT-38 wobec poniesionej straty i czy otrzymany (...)

 • Separacja a rozliczenie podatku dochodowego1 Września 2005

  : Wiadomości ogólne, czyli zanim zaczniesz wypełniać PIT.  Informacje dotyczące przesłanek rozliczenia się z dzieckiem zawarte w artykule pozostaną aktualne również w odniesieniu (...)

 • Amortyzacja wynajmowanego mieszkania22 Maja 2008

  amortyzować wynajmowane mieszkanie powinien też sporządzić ewidencję środków trwałych w formie określonej w art. 22n ustawy o PIT, zawierając w niej wszystkie (...)

 • Podatek dochodowy ze stosunku pracy21 Kwietnia 2005

  Mój problem polega na tym, że mój były pracodawca w druku PIT - 11 za rok 2004 uwzględnił wypłatę za miesiąc grudzień 2003 jako, że wypłatę za ten miesiąc dostałem (...)

 • Podatek od zagranicznych dochodów kapitałowych15 Marca 2007

  Mieszkam w USA, ale być może będę rozliczał się z podatków także w Polsce. Na potrzeby tego pytania załóżmy, że tak właśnie będzie i że mam taki obowiązek. W USA pracuję, ale (...)

 • Błędne zgłoszenie ryczałtu18 Stycznia 2007

  nieruchomości będącego majątkiem osobistym jednego z nich, do używania drugiemu małżonkowi  powoduje powstanie przychodu. Za przychód ten uważa się równowartość czynszu, jaki przysługiwałby (...)

 • Korekta rozliczeń z ZUS23 Października 2009

  składki jest opłacana przez pracownika, a druga przez pracodawcę. Jak powinnam rozwiązać ten problem w odniesieniu do rozliczeń z Urzędem Skarbowym, tzn. PIT-11, PIT-4 plus rozliczenie (...)

 • Terminy zapłaty podatku a formy opodatkowania29 Sierpnia 2005

  terminie należy również złożyć miesięczną deklarację podatkową. Wyjątek stanowi zaliczka za miesiąc grudzień - uiszcza się ją do 20. grudnia w wysokości należnej za (...)

 • Opodatkowanie osoby samotnie wychowującej dzieci20 Listopada 2006

  separację w rozumieniu odrębnych przepisów. W przedstawionej sprawie zeznanie za rok podatkowy 2006 złoży Pani wnioskując o obliczenie podatku w sposób przewidziany dla osoby (...)

 • Wspólne rozliczenie małżonków27 Kwietnia 2005

  Białymstoku I S/BK 425/2004 (publ. Gazeta Prawna 2005/26, s. 6). Podatnicy osiągający przychody ze źródeł przychodów położonych za granicą składają PIT-36. wspólne rozliczenie (...)

 • Opodatkowana sprzedaż akcji zakupionych przed 2004 r.21 Marca 2005

  przedsiębiorstw państwowych). W roku 2003 sprzedała część akcji i dochód z nich wykazała w zeznaniu rocznym oraz zapłaciła podatek dochodowy od osób fizycznych w wysokości 19%. (...)

 • Wspólne rozliczenie małżonków1 Kwietnia 2008

  Żona jest zatrudniona w mojej jednoosobowej firmie na umowę zlecenie. Za 2007 r. moja firma wystawiła jej PIT z tytułu tej umowy. Czy możemy się wspólnie rozliczyć za 2007 r.? (...)

 • Wspólnik świadczący usługi spółce komandytowej1 Lipca 2006

  usług na rzecz spółki. Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 10 ustawy o PIT, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów wartości pracy własnej podatnika, jego małżonka i małoletnich (...)

 • Przychody i koszty wspólników sp. partnerskiej4 Lutego 2008

  -36L). spółka partnerska, wspólnicy, udział w zysku, strata, koszty, rozliczenie roczne, PIT-36L

 • Zlecenie ekspertyzy a rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych1 Kwietnia 2005

  naliczyć koszty uzyskania przychodu (20 czy 50%) i podatek? Czy na koniec roku należy wystawić PIT 8B i w jakiej pozycji ująć ten przychód? Zawarcie w formie pisemnej umowy o dzieło (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane