Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rozliczenie nakładów na majątek spadkodawcy18 Lutego 2005

  majątkowej małżeńskiej, zatem dokonując działu spadku w pierwszej kolejności koniecznym jest ustalenie składu majątku małżonków (zmarłego i wdowy). Nie może bowiem dojść do sytuacji, (...)

 • Przedawnienie roszczeń o nakłady24 Września 2007

  po zapadnięciu prawomocnego postanowienia o zniesieniu współwłasności (tu: o podziale majątku) uczestnik nie może dochodzić roszczeń przewidzianych w paragrafie pierwszym, chociażby nie były one

 • Nakłady na przedmiot przyszłej darowizny17 Lipca 2007

  której strony zobowiążą się do zawarcia umowy darowizny np. przed upływem 5 lat. Umowę przedwstępną darowizny można zawrzeć w zwykłej formie pisemnej albo w formie aktu notarialnego. W (...)

 • Wydzielenie domu ze współwłasności12 Lipca 2006

  stwierdzeniu nabycia spadku? (Postępowanie sądu w przypadku wniosku o stwierdzenie nabycia spadku) Ile trzeba zapłacić w sądzie? Jak ubiegać się o zwolnienie od kosztów sądowych (...)

 • Żądanie wykonania zapisu testamentowego w postępowaniu działowym6 Września 2011

  kwestia z punktu widzenia tego czy zapisobierca będący jednocześnie spadkobiercą, może żądać uwzględnienia zapisu w dziale spadku czy też będzie musiał dokonać tego w osobnym (...)

 • Roszczenia męża wobec byłej żony22 Marca 2006

  małżonków, w trakcie podziału majątku może żądać z ważnych powodów ustalenia nierównych udziałów w majątku wspólnym w trakcie podziału majątku. Ustalenie tych udziałów nastąpi (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane