Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nauka pływania dla dziecka a PIT28 Marca 2006

  dojazdy dzieci do szkół zamiejscowych, na dokształcanie i doskonalenie zawodowe, na odpłatne kształcenie w wyższych uczelniach, na przyrządy, pomoce naukowe i literaturę fachową, ulga (...)

 • Rozdzielność majątkowa a wspólne rozliczanie3 Października 2005

  majątkowej. Organy podatkowe pozostają jednak konsekwentnie na stanowisku, że przywilej wspólnego opodatkowania dochodów małżonków będzie wyłączony w razie istnienia między małżonkami (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków13 Grudnia 2006

  ) w swojej indywidualnej sprawie - przedstawiając dokładnie stan faktyczny i swoje stanowisko w sprawie. odliczenia od podatku, duża ulga budowlana, małżonkowie, rozdzielność majątkowa, (...)

 • Opodatkowanie osoby samotnie wychowującej dzieci20 Listopada 2006

  Jakie konsekwencje podatkowe ma dla malżenstwa, separacja majątkowa w 2006 r. Obecnie rozliczają się wspólnie. Mąż zarabia znacznie mniej. Żona ma na utrzymaniu 2 niepelnoletnich dzieci. (...)

 • Separacja a rozliczenie podatku dochodowego1 Września 2005

  z powyższym rodzic lub opiekun prawny, który pozostaje w separacji może zostać uznany za osobę samotnie wychowującą dziecko, jeżeli więc spełnione pozostają inne warunki zezwalające (...)

 • Rozdzielność majątkowa w trakcie procesu o rozwód1 Lipca 2010

  Proces rozwodowy jaki mi wytoczyła żona będzie trwał bardzo długo. Mamy dom, na wybudowanie którego zaciągnęliśmy wspólnie kredyt hipoteczny. Niestety ja oprócz alimentów na dziecko (...)

 • Separacja a rozliczenie z dzieckiem19 Grudnia 2006

  małżeńskim, jeżeli jej małżonek został pozbawiony praw rodzicielskich lub odbywa karę pozbawienia wolności. Przepisy normujące preferencyjny sposób opodatkowania nie wymagają, by rodzic wychowywał (...)

 • Mieszkanie z ulgą budowlaną21 Marca 2006

  sprzedaży mieszkania Ulga budowlana a sprzedaż domu Ulga budowlana a rozdzielność majątkowa Darowanie mieszkania synowi Sprzedaż budynku a ulga budowlana i zwolnienie   (...)

 • Wprowadzenie rozdzielności majątkowej10 Sierpnia 2005

  przedmiot wkładu pochodził z majątku wspólnego. rozdzielność majątkowa, wspólność majątkowa, współwłasność ułamkowa, współwłasność łączna, małżonkowie, małżeństwo, (...)

 • Ulga na oszczędzanie w kasie mieszkaniowej24 Lipca 2006

  -prawnik.pl: Pieniądze z kasy mieszkaniowej Rozdzielność majątkowa a ulga na kasę mieszkaniową Zakończenie oszczędzania w kasie mieszkaniowej Ulga z tytułu systematycznego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

  Się podepnę . Płace od 3 lat alimenty od momentu wyprowadzenia się z domu , jeszcze przed wyrokiem 500 pln . Ani razu się nie spóźniłem mam zlecenie (...)

 • Rozdzielność majątkowa-długi małżonka

  Mam rozdzielność majątkową od 1.06.2001r, aktem notarialnym podział mieszkania do 1/2 dla mnie i 1/2 męża, od 2001 r. mąż alimentuje dziecko.W (...)

 • Ulga na dzieci 2013

  Jak wygląda przyznawanie obecnie ulga na dzieci, tzn. jest ten próg jakiś ale ile on wynosi, czy to suma netto czy brutto, czy na każdą osobę czy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane