Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ulgi i preferencyjne rozliczenie23 Marca 2007

  Internet ustala się na podstawie dokumentu, jakim jest faktura w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług (VAT).   ulga na Internet, wspólne rozliczenie, osoba samotnie (...)

 • Nauka pływania dla dziecka a PIT28 Marca 2006

  dojazdy dzieci do szkół zamiejscowych, na dokształcanie i doskonalenie zawodowe, na odpłatne kształcenie w wyższych uczelniach, na przyrządy, pomoce naukowe i literaturę fachową, ulga (...)

 • Rozdzielność majątkowa a wspólne rozliczanie3 Października 2005

  majątkowej. Organy podatkowe pozostają jednak konsekwentnie na stanowisku, że przywilej wspólnego opodatkowania dochodów małżonków będzie wyłączony w razie istnienia między małżonkami (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków13 Grudnia 2006

  ) w swojej indywidualnej sprawie - przedstawiając dokładnie stan faktyczny i swoje stanowisko w sprawie. odliczenia od podatku, duża ulga budowlana, małżonkowie, rozdzielność majątkowa, (...)

 • Opodatkowanie osoby samotnie wychowującej dzieci20 Listopada 2006

  Jakie konsekwencje podatkowe ma dla malżenstwa, separacja majątkowa w 2006 r. Obecnie rozliczają się wspólnie. Mąż zarabia znacznie mniej. Żona ma na utrzymaniu 2 niepelnoletnich dzieci. (...)

 • Separacja a rozliczenie podatku dochodowego1 Września 2005

  z powyższym rodzic lub opiekun prawny, który pozostaje w separacji może zostać uznany za osobę samotnie wychowującą dziecko, jeżeli więc spełnione pozostają inne warunki zezwalające (...)

 • Rozdzielność majątkowa w trakcie procesu o rozwód1 Lipca 2010

  Proces rozwodowy jaki mi wytoczyła żona będzie trwał bardzo długo. Mamy dom, na wybudowanie którego zaciągnęliśmy wspólnie kredyt hipoteczny. Niestety ja oprócz alimentów na dziecko (...)

 • Separacja a rozliczenie z dzieckiem19 Grudnia 2006

  małżeńskim, jeżeli jej małżonek został pozbawiony praw rodzicielskich lub odbywa karę pozbawienia wolności. Przepisy normujące preferencyjny sposób opodatkowania nie wymagają, by rodzic wychowywał (...)

 • Mieszkanie z ulgą budowlaną21 Marca 2006

  sprzedaży mieszkania Ulga budowlana a sprzedaż domu Ulga budowlana a rozdzielność majątkowa Darowanie mieszkania synowi Sprzedaż budynku a ulga budowlana i zwolnienie   (...)

 • Wprowadzenie rozdzielności majątkowej10 Sierpnia 2005

  przedmiot wkładu pochodził z majątku wspólnego. rozdzielność majątkowa, wspólność majątkowa, współwłasność ułamkowa, współwłasność łączna, małżonkowie, małżeństwo, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

  Się podepnę . Płace od 3 lat alimenty od momentu wyprowadzenia się z domu , jeszcze przed wyrokiem 500 pln . Ani razu się nie spóźniłem mam zlecenie (...)

 • Rozdzielność majątkowa-długi małżonka

  Mam rozdzielność majątkową od 1.06.2001r, aktem notarialnym podział mieszkania do 1/2 dla mnie i 1/2 męża, od 2001 r. mąż alimentuje dziecko.W (...)

 • Mąż chce rozwodu, co robić?

  Byliśmy z mężem 10 lat przed ślubem i 5 po. Będąc w ciąży mąż zakomunikował mi, że mnie nigdy nie kochal i nie potrafi tak dalej żyć. Urodziłam (...)

 • alimenty a dochody mojej drugiej zony

  Witam, prosze o informacje czy dochody mojej drugiej zony moga byc brane na sprawie dotyczacej obnizenia alimentow na moje dzieci? Mam 2 dzieci z pierwszego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane