Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Bezumowne korzystanie z części wspólnych5 Czerwca 2012

  w roszczenie naturalne. Oznacza to, że w sferze prawa będzie ono istniało nadal, aczkolwiek nie będzie mogło być skutecznie dochodzone. W konsekwencji należy uznać, że w pytaniu chodziło

 • Przedawnienie roszczenia21 Stycznia 2012

  przedawnienia roszczenie nie wygasa (nie traci swojego bytu), lecz przekształca się w roszczenie niezupełne (naturalne). Podnosi się, że takie roszczenie nie może być dochodzone (...)

 • Przedawnienie roszczeń działalności gospodarczej2 Sierpnia 2010

  roszczenie, uprawnienia do uchylenia się od jego zaspokojenia. Przedawnione roszczenie nie wygasa, tylko zamienia się w tzw. zobowiązanie niezupełne (naturalne), którego cechą jest (...)

 • Przedawnienie roszczeń ze stosunku pracy17 Czerwca 2005

  związanych z przedawnieniem, o którym mowa w artykule naszego serwisu: zobowiązanie naturalne może być spełnione przez dłużnika dobrowolnie. Oznacza to, że w razie zapłaty przez dłużnika przedawnionej (...)

 • Zarzut przedawnienia po wyroku prawomocnym28 Października 2005

  przypadku uwzględnić z urzędu. Co więcej, przedawnione roszczenie nie wygasa, tylko zamienia się w tzw. zobowiązanie niezupełne (naturalne), którego cechą jest niemożność jego (...)

 • Upływ terminu przedawnienia24 Grudnia 2011

  . Przedawnione roszczenie nie wygasa, tylko zamienia się w tzw. zobowiązanie niezupełne (naturalne), którego cechą jest niemożność jego przymusowej realizacji. Z dalszym istnieniem przedawnionego (...)

 • Skutki przedawnienia roszczenia cywilnego18 Października 2011

  przysługuje roszczenie, uprawnienia do uchylenia się od jego zaspokojenia. Przedawnione roszczenie nie wygasa, tylko zamienia się w tzw. zobowiązanie niezupełne (naturalne), którego (...)

 • Charakter zobowiązania przedawnionego4 Czerwca 2002

  roszczenia, zobowiązanie naturalne

 • Rozliczenia między współwłaścicielami24 Lipca 2007

  rozliczenie dochodu z tej części traci podstawy prawne. rozliczenia między współwłaścicielami, współwłaściciel, współwłasność, części ułamkowe, dochód, pożytki cywilne, zapłata, roszczenie, (...)

 • Przedawnienie roszczeń a zastaw rejestrowy20 Czerwca 2006

  charakteru na tzw. zobowiązanie naturalne. Podstawą wygaśnięcia wierzytelności jest natomiast np. spełnienie świadczenia lub jego zrzeczenie się przez wierzyciela. prawo cywilne, roszczenia cywilne

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Znowu Kruk!!

  Moja sytuacja wygląda następująco: przeszło 3 lata temu PTK Centertel rozwiązała ze mną umowę za niezapłacony rachunek naliczając mi karę umowną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane