Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Bezumowne korzystanie z części wspólnych5 Czerwca 2012

  w roszczenie naturalne. Oznacza to, że w sferze prawa będzie ono istniało nadal, aczkolwiek nie będzie mogło być skutecznie dochodzone. W konsekwencji należy uznać, że w pytaniu chodziło

 • Przedawnienie roszczeń działalności gospodarczej2 Sierpnia 2010

  roszczenie, uprawnienia do uchylenia się od jego zaspokojenia. Przedawnione roszczenie nie wygasa, tylko zamienia się w tzw. zobowiązanie niezupełne (naturalne), którego cechą jest (...)

 • Wzięta pożyczka w parabanku-kiedy następuje przedawnienie?22 Czerwca 2015

  . Przedawnione roszczenie nie wygasa, a jedynie zamienia się w tzw. zobowiązanie niezupełne (naturalne), którego cechą jest niemożność jego przymusowej realizacji. Z dalszym istnieniem (...)

 • Zarzut przedawnienia po wyroku prawomocnym28 Października 2005

  przypadku uwzględnić z urzędu. Co więcej, przedawnione roszczenie nie wygasa, tylko zamienia się w tzw. zobowiązanie niezupełne (naturalne), którego cechą jest niemożność jego (...)

 • Skutki przedawnienia roszczenia cywilnego18 Października 2011

  przysługuje roszczenie, uprawnienia do uchylenia się od jego zaspokojenia. Przedawnione roszczenie nie wygasa, tylko zamienia się w tzw. zobowiązanie niezupełne (naturalne), którego (...)

 • Rozliczenia między współwłaścicielami24 Lipca 2007

  rozliczenie dochodu z tej części traci podstawy prawne. rozliczenia między współwłaścicielami, współwłaściciel, współwłasność, części ułamkowe, dochód, pożytki cywilne, zapłata, roszczenie, (...)

 • Przedawnienie roszczeń a zastaw rejestrowy20 Czerwca 2006

  charakteru na tzw. zobowiązanie naturalne. Podstawą wygaśnięcia wierzytelności jest natomiast np. spełnienie świadczenia lub jego zrzeczenie się przez wierzyciela. prawo cywilne, roszczenia cywilne

 • Wydziedziczenie a uprawnienie do zachowku9 Stycznia 2003

  jednak pamiętać, iż przedawnione roszczenie nie wygasa, tylko zamienia się w tzw. zobowiązanie niezupełne (naturalne), którego cechą jest niemożność jego przymusowej realizacji. Istnieje (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Znowu Kruk!!

  Moja sytuacja wygląda następująco: przeszło 3 lata temu PTK Centertel rozwiązała ze mną umowę za niezapłacony rachunek naliczając mi karę umowną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane