Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rezygnacja ze stanowiska prezesa.28 Lipca 2015

  działań o regulację zawartą w art. 210 k.s.h. Zgodnie z tym przepisem rezygnację z pełnienia funkcji prezesa bez rezygnacji z członkostwa w zarządzie spółki z (...)

 • Rezygnacja z funkcji członka zarządu12 Stycznia 2009

  , np. otrzymuje wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę zawartej w związku z powierzeniem funkcji lub z tytułu kontraktu menedżerskiego. W takiej sytuacji skutki rezygnacji (...)

 • Przesłanki wymeldowania osoby z mieszkania6 Sierpnia 2010

  miejscu ośrodka osobistych i majątkowych interesów. Rezygnacja z przebywania w określonym lokalu może nastąpić w sposób wyraźny - poprzez złożenie stosownego (...)

 • Kara za uszkodzenie licznika17 Grudnia 2008

  przypadku nielegalnego poboru energii, polegającego na naruszeniu postanowień umowy, przedsiębiorstwo energetyczne może dochodzić ryczałtowej opłaty na podstawie umowy zawartej z (...)

 • Rezygnacja z funkcji prezesa zarządu11 Lipca 2005

  rozwiązać ją też na podstawie porozumienia stron, jednakże w sytuacji opisanej w pytaniu jest to z uwagi na brak zgody wspólników niemożliwe. umowa menedżerska, rezygnacja (...)

 • Czy mogę domagać się odszkodowania za linie wysokiego napięcia? 28 Lipca 2015

  . 292 k.c. w zw. z art. art. 3054 k.c., służebność przesyłu może być nabyta przez zasiedzenie w wypadku, gdy polega na korzystaniu z trwałego i widocznego urządzenia. W (...)

 • Oplaty za umieszczenie w prywatnej dzialce obcych urządzeń5 Października 2011

  drenażowych, przewodów i urządzeń służących do przesyłania płynów, pary, gazów i energii elektrycznej, a także innych obiektów i urządzeń niezbędnych (...)

 • Rezygnacja z funkcji członka zarządu11 Lutego 2008

  z rozwiązaniem umowy o pracę. Rezygnacja (odwołanie) z funkcji członka zarządu nie wypływa na umowę o pracę, która może zostać rozwiązana z zachowaniem odpowiednich (...)

 • Opłaty karne za nielegalny pobór energii2 Grudnia 2011

  energetyczne może obciążyć odbiorcę opłatami, w przypadku: udowodnionego okresu nielegalnego pobierania energii elektrycznej, w wysokości dwukrotności stawek opłat określonych w (...)

 • Wyjście wspólnika z spółki z o.o. 25 Czerwca 2015

  w razie zawarcia umowy sprzedaży udziałów bez wymaganej zgody spółki powstanie sytuacja, w której umowa będzie wiązać strony w tym sensie, że żadna (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)

 • Odszkodowania za słupy

  Tego rodzaju odszkodowania przysługują właścicielom ziemi, na której znajdują się słupy energetyczne, tranzystory, rurociągi i inne elementy infrastruktury. (...)

 • Kara 1614 za rezygnację z nauki

  Witam.Zapisałam się na studia 6.10.2012 r.(Uczelnia prywatna) Panie w sekretariacie przekonywały mnie ,że nauka odbywa się co drugi tydzień.Pierwszego (...)

 • Wezwanie do zapłaty - list zwykły

  Otrzymałem wezwanie do zapłaty za przesyłki, których nie dostałem (w ramach promocji wypełniłem kupon, w którym pod miejscem na podpis zamieszczono (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane