Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Asystent rodziny17 Lipca 2012

  względzie prawo dziecka do wychowania w rodzinie, a w razie konieczności wychowywania dziecka poza rodziną - do opieki i wychowania w rodzinnych formach pieczy zastępczej, jeśli jest to zgodne (...)

 • Siostra jako rodzina zastępcza9 Listopada 2007

  babcia możemy wystąpić do sądu o ustanowienie rodziny zastępczej nad moim bratem? Co można w takiej sytuacji najlepiej zrobić? Umieszczenie w rodzinie zastępczej dziecka całkowicie (...)

 • Prawa rodziny zastępczej18 Maja 2007

  . Rodzina pełniąca funkcję rodziny zastępczej może jednak liczyć na pomoc finansową ze strony starosty właściwego ze względu na miejsce zamieszkania niniejszej rodziny. Więcej na (...)

 • Prawo do urlopu macierzyńskiego4 Lutego 2012

  wychowanie i złożenie w sądzie opiekuńczym wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie przysposobienia dziecka; - przyjęcia dziecka na wychowanie w ramach rodziny zastępczej (z wyjątkiem (...)

 • Przyjęcie nazwiska rodziny zastępczej28 Listopada 2001

  dochodzeniu świadczeń przeznaczonych na zaspokojenie potrzeb jego utrzymania należy do rodziny zastępczej. Inne obowiązki i prawa wynikające z władzy rodzicielskiej należą do rodziców (...)

 • Zapewnienie dziecku rodziny zastępczej3 Lutego 2012

  opiekuńczego konstytuuje rodzinę zastępczą, stanowiącą publicznoprawny surogat rodziny z znaczeniu przepisów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Rolą rodziny zastępczej (...)

 • Przesłanki skorzystania z ulgi prorodzinnej21 Stycznia 2012

  sprawujące opiekę poprzez pełnienie funkcji rodziny zastępczej. Ulga przysługuje jeżeli dziecko:jest małoletnie;bez względu na jego wiek zgodnie z odrębnymi przepisami otrzymywało (...)

 • Rodzina zastępcza dla sieroty25 Lutego 2002

  społecznej. rodzina zastępcza, dziecko, rodzice, przysposobienie, adopcja, uprawnienia rodziny zastępczej

 • Wymagania dla rodziny zastępczej9 Marca 2007

  osoba nie będzie mogła pełnić funkcji rodziny zastępczej. pomoc społeczna, rodzina zastępcza, wymagania, warunki, osoba samotna, panna, dziecko, konkubinat

 • Świadczenia dla rodziny zastepczej6 Lipca 2011

  pomocy społecznej z tytułu umieszczenia i pobytu dziecka w rodzinie zastępczej. Do świadczeń tych należą: pomoc pieniężna dla rodziny zastępczej na częściowe pokrycie kosztów (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • rezygnacja z rodziny zastępczej

  Witam, czy ktoś wie jak napisać wzór rezygnacji z rodziny zastępczej, jakie trzeba podać powody i gdzie złożyć? Mam taką sytuację, że naturalni (...)

 • ustawa dotycząca rodziny zastępczej

  Witam! Czasem czytam Państwa forum i nie spotkałam się jeszcze z tematyką związaną z adopcją. Chciałabym wiedzieć, od czego należy rozpoczać (...)

 • Rodzina zastępcza

  Bardzo zależy mi na pomocy. Czy rzeczywiście na dziecko wychowywane przez rodzinę zastępczą nie przysługuje zasiłek rodzinny? Czy "pomoc na (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • jak odzyskac dziecko??

  Moj problem polega na tym ,iz jestem zona czlowieka ktory z poprzedniego zwiazku (nie malzenstwo) ma dziecko.Chcielibysmy aby chlopiec byl z nami poniewaz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane