Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwolnienie chorobowe z tytułu opieki5 Kwietnia 2004

  , pobytu małżonka ubezpieczonego, stale opiekującego się dzieckiem, w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej, chorym dzieckiem w wieku do ukończenia 14 lat, 2) 14 dni w roku kalendarzowym, (...)

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym? 27 Maja 2015

  . Kodeks pracy (t. j. Dz. U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 z późn. zm.) (dalej: k.p.),  - ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 z późn. (...)

 • Prawo do zasiłku opiekuńczego7 Lipca 2006

  z zasiłku opiekuńczego z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem. Moja żona była kilka dni na L-4, które otrzymała na chore dziecko. Po paru tygodniach ZUS dostarczył (...)

 • Zasiłek opiekuńczy z tytułu opieki nad dzieckiem4 Września 2007

  wyjechała do sanatorium) nie mają nikogo, kto mógłby sprawować opiekę nad dzieckiem, gdy oboje są w pracy. Jedno z nich przynajmniej na okres miesiąca musi zrezygnować z pracy. (...)

 • Ustalenie kontaktów ojca z synem. 20 Lipca 2015

  mają prawo i obowiązek utrzymywania ze sobą kontaktów. § 2.Kontakty z dzieckiem obejmują w szczególności przebywanie z dzieckiem (odwiedziny, spotkania, zabieranie (...)

 • Dwa dni opieki nad dzieckiem gdy żona nie pracuje21 Stycznia 2010

  kalendarzowego, zatem niewykorzystanie tego zwolnienia w ciągu danego roku powoduje wygaśnięcie prawa do niego. Prawo do opieki nad dzieckiem przysługuje z zachowaniem prawa do wynagrodzenia (...)

 • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem. 3 Lipca 2015

  ingerencji sądu opiekuńczego. W tym przypadku wydaje się jednak, że istnieje potrzeba ingerencji sądu z uwagi na brak zgody co do opieki nad dzieckiem i sposobu Pańskich kontaktów (...)

 • Prawo do świadczenia pielęgnacyjnego10 Maja 2006

  , stwierdził to pracownik socjalny w terenie, a później fakty się potwierdziły)? Świadczenie pielęgnacyjne z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w związku z (...)

 • Wina za rozpad małżeństwa a opieka nad dzieckiem16 Grudnia 2005

  ). Ustalenie winy może mieć wpływ na rozstrzygnięcie kwestii opieki nad dzieckiem, lecz nie jest samo przez się momentem decydującym, jest raczej jedną z okoliczności, które (...)

 • Zasiłek opiekuńczy z powodu choroby dziecka6 Lutego 2009

  macierzyństwa, ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad chorym dzieckiem w wieku do lat 14 lub chorym innym członkiem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane