Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Renta po konkubencie24 Listopada 2004

  Czy po śmierci konkubenta, konkubinie przysługuje renta po nim? Zgodnie z obowiązującym prawem, konkubinat w Polsce jest jedynie więzią faktyczną, a nie prawną i nie jest nigdzie (...)

 • Czy moja partnerka ma prawo do mojej emerytury po mojej śmierci? 21 Lipca 2015

  świadczoną uprzednio pracą. Natomiast polskie prawo wyróżnia kilka rodzajów rent, w zależności od sytuacji uprawnionego (np. renta z tytułu niezdolności do pracy, renta socjalna, (...)

 • Roszczenie o zachowek19 Czerwca 2008

  miesiące po dokonaniu tych czynności. Ok. pół roku przed śmiercią przepisał konkubinie mieszkanie własnościowe za dożywocie. Dzieci, które otrzymają testamentem ok. 1/20 wartości przypadającego (...)

 • Zawieszenie i wstrzymanie renty socjalnej29 Grudnia 2005

  , albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość. Zatem otrzymywana renta nie powoduje zawieszenia renty socjalnej oraz może być łączona z rentą socjalną. (...)

 • Pojęcie częściowej niezdolności do pracy24 Marca 2015

  być przyznana także renta szkoleniowa. Może ja otrzymać osoba, która ze względu na niezdolność do pracy, wymaga przekwalifikowania zawodowego i ma orzeczenie w tej sprawie. Renta taka (...)

 • Prawo do renty rodzinnej5 Maja 2003

  . Czy po zawarciu związku dalej będę mógł ją pobierać? Renta pobierana po zmarłym małżonku, to tzw. renta rodzinna. Wdowiec ma prawo do renty rodzinnej, jeżeli: 1) w chwili (...)

 • Renta socjalna a renta cywilna29 Grudnia 2005

  , że należy mi się renta powypadkowa z tytułu utraconych dochodów (przed wypadkiem miałam możliwość podjęcia pracy jako asystent naukowy na uczelni). Renta ta jest w wysokości ok. 920 zł. (...)

 • Prawo do renty rodzinnej1 Lipca 2003

  : 1) datę urodzenia osoby, po której ma być przyznana renta rodzinna, 2) datę zgonu pracownika lub rencisty, 3) datę zawarcia związku małżeńskiego - w razie ubiegania się o rentę rodzinną (...)

 • Okres pobierania renty rodzinnej9 Maja 2002

  Przysługuje mi renta rodzinna z tytułu sieroctwa zupełnego. W tym miesiącu kończę 25 lat, ale jestem dopiero na 4. roku studiów - czy renta przysługuje mi do ukończenia studiów, czy zostanie (...)

 • Zrzeczenie się roszczeń do mieszkania a spadek29 Grudnia 2008

  do spadku po konkubinie, jeżeli nie został powołany do dziedziczenia w testamencie, gdyż nie wchodzi w krąg spadkobierców ustawowych. Jedyne co mu przysługuje to, jako osoba bliska, uprawnienie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLSKA ZALOSNA SPRAWIEDLIWOSC

  Witam. Dzis opisze swoja pewna sytuacje mego zycia... (ciekaw jestem, co o tym myslicie i co powinienem z tym zrobic). Wszystko sie zaczelo od poznania (...)

 • Renta po ojcu

  Witam W tym roku zmarł mój ojciec, był jednak po rozwodzie z moją mamą. Mama ułożyła sobie życie z nowym mężczyzną ale ojciec wciąż płacił (...)

 • Spadek- prawo do mieszkania

  w mieszkaniu po moich rodzicach mieszkał brat, po śmierci brata postanowiłam przeprowadzić postępowanie spadkowe i wtedy do sprawy włączyła sie (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Konkubinat a podzial majatku

  Żyjac w konkubinacie dokonywalem wielu zakupow i inwestycji, remont mieszkania konkubiny, zakupy sprzetu rtv i agd, kredyty zaciagane przez konkubine (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane