Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ochrona interesów spadkobiercy chorego psychicznie24 Lipca 2008

  braci-bliźniak po pobycie też w szpitalu dla nerwowo i psychicznie chorych ma rozpoznaną schizofremię, ponadto po śpiączce cukrzycowej nie jest w stanie samodzielnie egzystować i z tego (...)

 • Kredyt dla osoby chorej psychicznie10 Października 2007

  Siostra moja jest osobą niepełnosprawną (chora psychicznie). Pod namowa przyjaciela-oszusta wzięła dla niego na swoje nazwisko 2 pożyczki w banku i kupiła mu komórkę, po czym przyjaciel jej (...)

 • Zatrudnienie pracownika chorego na żółtaczkę18 Czerwca 2003

  oraz ma wymagany okres składkowy i nieskładkowy. Jeżeli niezdolność do pracy jest trwała osobie takiej przysługuje renta stała. W sytuacji, gdy organ rentowy nie uwzględnił choroby jako podstawy (...)

 • Wydatki za pobyt w domu opieki społecznej18 Maja 2006

  , że renta chorego w całości zostaje przekazana dla ośrodka, a 30% kwoty wraca do chorego do jego dyspozycji którą dysponuje zgodnie z potrzebami chorego opiekun prawny. O umieszczeniu chorego (...)

 • Jakiego rodzaju prace są pracami o szczególnym charakterze?18 Listopada 2011

  przewlekle psychicznie chorych, niepełnosprawnych intelektualnie dzieci i młodzieży lub dorosłych, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej· Prace personelu (...)

 • Renta socjalna16 Lipca 2002

  określonych w przepisach o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym będzie należało do gminy. renta socjalna, bezrobotny, ubezpieczenia, niepełnosprawność, bezrobocie, ZUS, ubezpieczenie zdrowotne

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane