Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odszkodowanie od ubezpieczyciela28 Lutego 2005

  o likwidacji szkody z terminem przyjścia i podpisania stosownych dokumentów. Te dokumenty dotarły na adres męża, który o niczym mnie nie poinformował. Zadzwoniłam do PZU z pytaniem (...)

 • Renta socjalna a renta cywilna29 Grudnia 2005

  ubezpieczenia społecznego, o której mowa powyżej, uważa się zatrudnienie, służbę, o której mowa w art. 6 ust. 1 pkt 4 i 6 ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń (...)

 • Powody odmowy wypłaty odszkodowania z OC5 Marca 2003

  bowiem likwidowana jest z zielonej karty sprawcy (Litwin) wydanej jednak również przez PZU. PZU potwierdziło prawdziwość polisy, jednak uzależnia wypłatę odszkodowania od potwierdzenia okoliczności (...)

 • Rozwiązanie umowy a obowiązek zapłaty składki8 Lipca 2002

  miałem kolizję z mojej winy. Zakład ubezpieczeń wypłacił odszkodowanie. Rozbity pojazd sprzedałem po odebraniu odszkodowania. Minął rok a PZU wzywa mnie do zapłaty zaleglych 3 rat skladek (...)

 • Wspólność majątkowa a odszkodowanie z AC23 Lutego 2005

  , całą sprawę pilotuje mąż, jednakże ja złożyłam w pzu prośbę o przelanie jako współwłaściciel samochodu połowy kwoty na moje konto. Czy jest to prawda, że pzu nie ma obowiązku (...)

 • Odszkodowanie za samochód zastępczy6 Listopada 2002

  , jedynym wyjściem pozostaje wniesienie pozwu do sądu, co już łączy się z dodatkowymi kosztami. Najlepiej jest uzyskać wyraźne oświadczenie ubezpieczyciela o tym, że odmawia on wypłaty odszkodowania, (...)

 • Zalanie towaru handlowego a likwidacja szkody4 Marca 2008

  podatku VAT mieszczącego się w tej cenie, w zakresie, w jakim poszkodowany może obniżyć należny od niego podatek o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu rzeczy".Sąd wskazał, że skorzystanie (...)

 • Odszkodowanie za wypadek śmiertelny6 Listopada 2004

  było AC, to nie byłoby sprawy, bo odszkodowanie zostałoby wypłacone. Ale przecież kierowca transita nie spowodował wypadku i nie ma w tym jego winy. Co zrobić, żeby uzyskać odszkodowanie? (...)

 • Odpowiedzialność ubezpieczyciela z OC12 Listopada 2006

  orzeczenia sądu. Zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie w terminie 30 dni licząc od dnia złożenia przez poszkodowanego lub uprawnionego zawiadomienia o szkodzie. W przypadku gdyby wyjaśnienie (...)

 • Cesja odszkodowania21 Marca 2005

  Skradziono nam auto, które było ubezpieczone AC obydwoje z mężem jesteśmy współwłaścicielami tegoż samochodu. Jesteśmy w trakcie rozwodu i mąż wystąpił do PZU o ulokowanie należności (...)

 • Odszkodowanie z OC lub Autocasco3 Lipca 2006

  rozliczana z OC sprawcy, który także jest ubezpieczony w PZU. Obecnie czekam na wycenę szkody przez biegłego z PZU, który już auto oglądał i wstępnie stwierdził, że prawdopodobnie będzie (...)

 • Odszkodowanie od małoletniego23 Marca 2006

  sprawcy? Przedawnienie roszczenia o odszkodowanie stwierdzonego wyrokiem sądu następuje po 10 lat. Bieg tego terminu można przerwać wnosząc ponownie do komornika o wszczęcie egzekucji. (...)

 • Przedawnienie roszczenia regresowego22 Czerwca 2006

  pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa; nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo (...)

 • Przedawnienie roszczenia za wypadek 15 Lipca 2008

  na to, kiedy poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia.Biorąc pod uwagę powyższe należy stwierdzić, że roszczenie o odszkodowanie jeszcze (...)

 • Obowiązki zakładu ubezpieczeń - likwidacja szkody7 Marca 2006

  również o oględzinach, zapytał poszkodowanego o postępie w sprawie, okazało się iż zakład ubezpieczeń, dokonał oględzin 2 tyg. po szkodzie (nie informując o tym w żaden sposób (...)

 • Opodatkowanie pieniędzy z polisy ubezpieczeniowej21 Lipca 2004

  , otrzymane odszkodowanie nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Zwolnienie wynika z art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który zwalnia od podatku kwoty otrzymane (...)

 • Absolutorium a roszczenia po likwidacji spółki28 Grudnia 2006

  wnieść powództwo przeciwko likwidatorowi oparte na art. 415 kodeksu cywilnego. Będzie to więc roszczenie o odszkodowanie na zasadach ogólnych. spółka z o.o., wspólnicy, odszkodowanie, (...)

 • Wypłata odszkodowania OC12 Grudnia 2012

  uprawnionego zawiadomienia o szkodzie. W przypadku gdyby wyjaśnienie w terminie, o którym mowa w ust. 1, okoliczności niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń albo (...)

 • Stosunek pracy w przypadku likwidacji pracodawcy10 Lutego 2005

  (Starostwa). Jakie pełnomocnictwa i od kogo winna mieć osoba udzielająca mi odpowiedzi na moje wnioski w tej sytuacji prawnej mojego pracodawcy? Czy w tej sytuacji prawnej mogę ubiegać się o (...)

 • Udostępnienie akt szkody22 Listopada 2004

  Czy ubezpieczyciel ma prawo nie udostępnić mi akt sprawy odszkodowawczej do wglądu tłumacząc się tym, że są tam sprawy operacyjne? Skradziono mi auto. PZU od 8 miesięcy wstrzymuje odszkodowanie

 • Odszkodowanie za wypadek przy pracy6 Listopada 2004

  powództwo o zmianę zapisów w karcie wypadku celem uznania wypadku za wypadek przy pracy. Jednakże ZUS nie jest takim orzeczeniem związany. praca, wypadek, wypadek przy pracy, odszkodowanie, ZUS, (...)

 • Odszkodowanie za skradziony pojazd leasingowany28 Maja 2002

  może żądać od korzystającego natychmiastowego zapłacenia wszystkich przewidzianych w umowie a niezapłaconych rat, pomniejszonych o korzyści, jakie finansujący uzyskał wskutek ich zapłaty przed (...)

 • Wysokość odszkodowania24 Czerwca 2010

  : A jeśli ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania?   odszkodowanie, wysokość odszkodowania, zaniżenie wysokości odszkodowania, ubezpieczenie,

 • Szkoda z zalania a wyposażenie14 Czerwca 2011

  W naszej firmie nastąpiło zalanie z powodu pęknięcia rury. Dostaliśmy odszkodowanie z PZU za wykładzinę plus farbę na ścianę. Uszkodzeniu uległo jednak kilka urządzeń od zalania wodą, (...)

 • Zabezpieczenie przyszłych roszczeń alimentacyjnych16 Listopada 2006

  trzy miesiące od urodzenia dziecka na wytoczenie powództwa o ustalenie ojcostwa i dochodzenie alimentów. Jeśli Pani tego nie uczyni, wtedy zabezpieczenie upadnie i ojciec będzie się mógł starać (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)

 • wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

  Jakiś czas temu wykonując obowiązki zawodowe spadłam ze schodów i skręciłam nogę w stawie kolanowy. Na razie nie stwierdzono poważnego uszkodzenia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane