Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ubezpieczenie medyczne z ubezpieczeniem na życie11 Września 2007

  Spółka zamierza wykupić u ubezpieczyciela (PZU) polisę - dodatkowe grupowe ubezpieczenie zdrowotne dla pracowników. Tzw. ubezpieczenie zdrowotne to dodatkowa umowa do umowy do grupowego (...)

 • Potrącenie ubezpieczenia na życie z zasiłku4 Lipca 2007

  osobowych ma już pisemną zgodę na potrącanie ubezpieczenia z wynagrodzenia. Czy można potrącać pracownicy z zasiłku macierzyńskiego ubezpieczenie grupowe? Czy pracownica ponownie ma (...)

 • Ciągłość ubezpieczenia - ciągłość składek26 Listopada 2004

  praktyce pytanie brzmi tak - czy PZU jest zobowiązane do kontunuowania ubezpieczenia indywidualnego, co do osób, które obejmowało ubezpieczenie grupowe, a co do których zaprzestano płacenia (...)

 • Potrącenie z zasiłku chorobowego23 Listopada 2007

  już zgodę na dokonywanie z jego wynagrodzenia potrąceń z tytułu składek na ubezpieczenie grupowe, to nie ma potrzeby uzyskiwania dodatkowej zgody na dokonywanie tych (...)

 • Okresy składkowe w ubezpieczeniu emerytalnym29 Grudnia 2011

  za które nie było obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie społeczne:   1)   zatrudnienia po ukończeniu 15 lat życia: a)  na (...)

 • Korekta rozliczeń z ZUS23 Października 2009

  potrącić należną składkę na ubezpieczenie zdrowotne (co często jest robione już przez ZUS), o którą powinni pomniejszyć należną zaliczkę na podatek. Zwrot nadpłaty składek (...)

 • Odliczenie składek na ubezpieczenie zdrowotne29 Stycznia 2006

  na powszechne ubezpieczenie zdrowotne, które obliczane są od dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Wysokość wydatków poniesionych z tytułu składek na powszechne (...)

 • Potrącenie z wynagrodzenia1 Lutego 2007

  , wolne od potrąceń jest 80 % minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów, przysługującego pracownikom zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, po odliczeniu (...)

 • Kontynuacja ubezpieczenia na życie1 Lutego 2006

  zgromadzonych środków. odprawa rentowa, zwolnienie, ubezpieczenie, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie grupowe

 • Delegacja zleceniobiorcy18 Maja 2010

  kosztami podróży (i dietą). Oczywiście technicznie rozliczenie podróży może nastąpić na rachunku wystawionym przez zleceniobiorcę (nie musi to być odrębny dokument), dla jasności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • Ubezpieczenia Zaopatrzenia Dzieci - polisa...

  Witam. Kilka dni temu otrzymałem zawiadomienie z PZU Życie SA dotyczące Ubezpieczenia Zaopatrzenia Dzieci. Jako że w kwietniu kończę 21 lat to upływa (...)

 • RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

  Gdzie to zglosic? Przez dwa lata nie dostale ani 1 RMUA! (koza) raczej nie mozna nigdzie tego zglosic,poprostu musisz nachodzic kadrowa i zadac - badz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane