Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ubezpieczenie medyczne z ubezpieczeniem na życie11 Września 2007

  Spółka zamierza wykupić u ubezpieczyciela (PZU) polisę - dodatkowe grupowe ubezpieczenie zdrowotne dla pracowników. Tzw. ubezpieczenie zdrowotne to dodatkowa umowa do umowy do grupowego (...)

 • Potrącenie ubezpieczenia na życie z zasiłku4 Lipca 2007

  osobowych ma już pisemną zgodę na potrącanie ubezpieczenia z wynagrodzenia. Czy można potrącać pracownicy z zasiłku macierzyńskiego ubezpieczenie grupowe? Czy pracownica ponownie ma (...)

 • ZUS zakwestionował wpłacone przeze mnie podwyższone składki 27 Lipca 2015

  ;W myśl art. 68 u.s.u.s. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zajmuje się między innymi wymierzaniem i pobieraniem składek na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz (...)

 • Ciągłość ubezpieczenia - ciągłość składek26 Listopada 2004

  praktyce pytanie brzmi tak - czy PZU jest zobowiązane do kontunuowania ubezpieczenia indywidualnego, co do osób, które obejmowało ubezpieczenie grupowe, a co do których zaprzestano płacenia (...)

 • Potrącenie z zasiłku chorobowego23 Listopada 2007

  już zgodę na dokonywanie z jego wynagrodzenia potrąceń z tytułu składek na ubezpieczenie grupowe, to nie ma potrzeby uzyskiwania dodatkowej zgody na dokonywanie tych (...)

 • Okresy składkowe w ubezpieczeniu emerytalnym29 Grudnia 2011

  za które nie było obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie społeczne:   1)   zatrudnienia po ukończeniu 15 lat życia: a)  na (...)

 • Korekta rozliczeń z ZUS23 Października 2009

  potrącić należną składkę na ubezpieczenie zdrowotne (co często jest robione już przez ZUS), o którą powinni pomniejszyć należną zaliczkę na podatek. Zwrot nadpłaty składek (...)

 • Czy można samodzielnie odprowadzić składki na ZUS?11 Maja 2015

  minimalnego wynagrodzenia. Stopy procentowe składek wynoszą: 19,52% podstawy wymiaru - na ubezpieczenie emerytalne oraz 8,00% podstawy wymiaru - na ubezpieczenia rentowe. Za miesiąc, (...)

 • Odliczenie składek na ubezpieczenie zdrowotne29 Stycznia 2006

  na powszechne ubezpieczenie zdrowotne, które obliczane są od dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Wysokość wydatków poniesionych z tytułu składek na powszechne (...)

 • Potrącenie z wynagrodzenia1 Lutego 2007

  , wolne od potrąceń jest 80 % minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów, przysługującego pracownikom zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, po odliczeniu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • Ubezpieczenia Zaopatrzenia Dzieci - polisa...

  Witam. Kilka dni temu otrzymałem zawiadomienie z PZU Życie SA dotyczące Ubezpieczenia Zaopatrzenia Dzieci. Jako że w kwietniu kończę 21 lat to upływa (...)

 • RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

  Gdzie to zglosic? Przez dwa lata nie dostale ani 1 RMUA! (koza) raczej nie mozna nigdzie tego zglosic,poprostu musisz nachodzic kadrowa i zadac - badz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane