Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ubezpieczenie medyczne z ubezpieczeniem na życie11 Września 2007

  Spółka zamierza wykupić u ubezpieczyciela (PZU) polisę - dodatkowe grupowe ubezpieczenie zdrowotne dla pracowników. Tzw. ubezpieczenie zdrowotne to dodatkowa umowa do umowy do grupowego (...)

 • Potrącenie ubezpieczenia na życie z zasiłku4 Lipca 2007

  osobowych ma już pisemną zgodę na potrącanie ubezpieczenia z wynagrodzenia. Czy można potrącać pracownicy z zasiłku macierzyńskiego ubezpieczenie grupowe? Czy pracownica ponownie ma (...)

 • ZUS zakwestionował wpłacone przeze mnie podwyższone składki 27 Lipca 2015

  ;W myśl art. 68 u.s.u.s. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zajmuje się między innymi wymierzaniem i pobieraniem składek na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz (...)

 • Ciągłość ubezpieczenia - ciągłość składek26 Listopada 2004

  praktyce pytanie brzmi tak - czy PZU jest zobowiązane do kontunuowania ubezpieczenia indywidualnego, co do osób, które obejmowało ubezpieczenie grupowe, a co do których zaprzestano płacenia (...)

 • Potrącenie z zasiłku chorobowego23 Listopada 2007

  już zgodę na dokonywanie z jego wynagrodzenia potrąceń z tytułu składek na ubezpieczenie grupowe, to nie ma potrzeby uzyskiwania dodatkowej zgody na dokonywanie tych (...)

 • Okresy składkowe w ubezpieczeniu emerytalnym29 Grudnia 2011

  to ubezpieczenie lub w których występowało zwolnienie od opłacania składki;   16)  ubezpieczenia społecznego duchownych na obszarze Państwa Polskiego, za które (...)

 • Korekta rozliczeń z ZUS23 Października 2009

  potrącić należną składkę na ubezpieczenie zdrowotne (co często jest robione już przez ZUS), o którą powinni pomniejszyć należną zaliczkę na podatek. Zwrot nadpłaty składek (...)

 • Czy można samodzielnie odprowadzić składki na ZUS?11 Maja 2015

  minimalnego wynagrodzenia. Stopy procentowe składek wynoszą: 19,52% podstawy wymiaru - na ubezpieczenie emerytalne oraz 8,00% podstawy wymiaru - na ubezpieczenia rentowe. Za miesiąc, (...)

 • Odliczenie składek na ubezpieczenie zdrowotne29 Stycznia 2006

  na powszechne ubezpieczenie zdrowotne, które obliczane są od dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Wysokość wydatków poniesionych z tytułu składek na powszechne (...)

 • Potrącenie z wynagrodzenia1 Lutego 2007

  , wolne od potrąceń jest 80 % minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów, przysługującego pracownikom zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, po odliczeniu (...)

 • Kontynuacja ubezpieczenia na życie1 Lutego 2006

  to możliwe nastąpi zwrot zgromadzonych środków. odprawa rentowa, zwolnienie, ubezpieczenie, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie grupowe

 • Delegacja zleceniobiorcy18 Maja 2010

  kosztami podróży (i dietą). Oczywiście technicznie rozliczenie podróży może nastąpić na rachunku wystawionym przez zleceniobiorcę (nie musi to być odrębny dokument), dla jasności (...)

 • Ustalenie kapitału początkowego14 Lipca 2003

  ., którzy przed dniem wejścia w życie ustawy (tzn. przed dniem 1 stycznia 1999 r.) opłacali składki na ubezpieczenie społeczne lub za których składki opłacali płatnicy składek. (...)

 • Definicje wynagrodzenia brutto i netto26 Stycznia 2010

  pracownika. Sąd pracy, zasądzając wynagrodzenie za pracę, nie odlicza od tego wynagrodzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych oraz składek na ubezpieczenie (...)

 • Odliczenie od podatku ubezpieczenia grupowego27 Kwietnia 2009

  ;re podlegają odliczeniom, są składki na ubezpieczenia społeczne (odliczenie od dochodu) i składki na ubezpieczenie zdrowotne (w części, od podatku). odliczenie, dochód, podatek, składki, (...)

 • Odszkodowanie za wypadek śmiertelny6 Listopada 2004

  , przepisowa prędkość, żadnego złamania prawa. Transit uległ uszkodzeniu. Koszty naprawy pokrył kierowca transita. Transit miał tylko ubezpieczenie w PZU od OC i NW. Nie było opłaconego AC. (...)

 • Wyliczenie kapitału początkowego20 Czerwca 2006

  której mowa w art. 7 pkt 9. Zgodnie z regulacją zawartą w art. 15-18 podstawę wymiaru stanowi ustalona przeciętna podstawa wymiaru składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe lub na ubezpieczenie

 • Dodatkowe ubezpieczenie pracownika30 Sierpnia 2006

  konkretnego pracownika, a w związku z tym nieopodatkowane i nieoskładkowane - można by potraktować ubezpieczenie pracodawcy na rzecz wszystkich pracowników. umowa ubezpieczenia, ubezpieczenie (...)

 • Składki na ubezpieczenie rencisty2 Kwietnia 2007

  organizacyjna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Podstawą wymiaru składek na ubezpieczenie zdrowotne dla rencisty jest jest kwota renty pomniejszona o kwotę spłaty nadpłaty świadczenia, (...)

 • Waloryzacja kwoty ubezpieczenia12 Czerwca 2007

  W 1992 r. rodzice zawarli w PZU Życie umowę ubezpieczenia (polisa zaopatrzenia dla dziecka) na okres 15 lat. Polisa opiewała na kwotę 5.000.000 zł (pięć milionów starych złotych) (...)

 • Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne dla pracownika17 Kwietnia 2006

  zastaw praw wynikających z umowy,   wypłatę z tytułu dożycia wieku oznaczonego w umowie,  składek na ubezpieczenie zdrowotne, opłaconych w roku podatkowym przez (...)

 • Opodatkowane zysków kapitałowych z polisy20 Czerwca 2006

  (zamknięcia polisy na życie - zakończenia umowy ubezpieczeniowej)? Jak są opodatkowane zyski kapitałowe z ubezpieczeń na życie? Stosownie do art. 21 ust. 1 pkt 4 lit. b ustawy (...)

 • Odwołanie - ubezpieczenie osobowe24 Sierpnia 2005

  jednostki nadrzędnej. Ubezpieczyciel prawidłowo wskazał drogę odwoławczą. Ubezpieczenie osobowe (ubezpieczenie na życie) nie podlega tym samym rygorom co ubezpieczenia majątkowe (...)

 • Zmiana nazwiska pracownika26 Października 2005

  Pracownica w związku z wyjściem za mąż, zmieniła nazwisko i adres zamieszkania (zameldowania). Pracodawca ma obowiązek zgłoszenia tych zmian w ZUS, PZU (ubezpieczenie grupowe). Czy w (...)

 • Wypłata świadczenia z tytułu śmierci matki2 Grudnia 2008

  rozstrzygnięcia danej sprawy. ubezpieczenie, majątkowa, osobowa, na życie, śmierć, świadczenie, wypłata, składka, beneficjent, zakład ubezpieczeniowy, forma, pisemnie, zawiadomienie, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • Ubezpieczenia Zaopatrzenia Dzieci - polisa...

  Witam. Kilka dni temu otrzymałem zawiadomienie z PZU Życie SA dotyczące Ubezpieczenia Zaopatrzenia Dzieci. Jako że w kwietniu kończę 21 lat to upływa (...)

 • RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

  Gdzie to zglosic? Przez dwa lata nie dostale ani 1 RMUA! (koza) raczej nie mozna nigdzie tego zglosic,poprostu musisz nachodzic kadrowa i zadac - badz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane