Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uprawnienia budowlane zdobyte przed 1995 r.2 Stycznia 2007

  na stabilnym gruncie nośnym;  przy rozpiętości elementów konstrukcyjnych do 6 m i wysięgu wsporników do 2 m;  niezawierającego elementów wstępnie sprężanych na budowie

 • Odbiór domu wybudowanego niezgodnie z pozwoleniem2 Kwietnia 2007

  budynku, jednakże nie chce odsprzedać 3 m działki ani też sprzedać całej działki co by mi umożliwiło dokonać odbiór budynku. Ze względu na sprawy finansowe wykonywane były prace co roku na (...)

 • Wymagania zawodowe dla kierownika budowy29 Sierpnia 2006

  na pełnieniu funkcji technicznej na budowie pod kierownictwem osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia budowlane, a w przypadku odbywania praktyki za granicą pod kierunkiem osoby posiadającej

 • Budowa przenośnego garażu2 Lipca 2004

  Czy potrzebna jest zgoda na postawienie przenośnego garażu (blaszak) na swojej działce? Przenośny garaż blaszany (popularny blaszak) jest tymczasowym obiektem budowlanym w rozumieniu ustawy Prawo

 • Samowola budowlana4 Kwietnia 2012

  na budowę. Właściwy organ, stwierdzając możliwość zalegalizowania obiektu budowlanego będącego w budowie lub wybudowanego bez wymaganego pozwolenia na budowę, jest obowiązany wydać (...)

 • Pozwolenie na budowę a balaszany budynek28 Stycznia 2010

  rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie określonym w zgłoszeniu o budowie, ale nie później niż 120 dni od dnia rozpoczęcia budowy określonego w zgłoszeniu o budowie. (...)

 • Zakończenie budowy obiektu budowlanego29 Sierpnia 2011

  Mam garaż dwuboksowy wolnostojący w stanie surowym zamkniętym na działce rekreacyjnej. Mój już nieżyjący mąż otrzymał od wójta gminy pozwolenie na budowę w 1991 r. i zgodę sąsiada na (...)

 • Termin inwentaryzacji w spółce z o.o.14 Grudnia 2005

  zasadniczych części, obowiązkowych dla wszystkich prowadzących księgi, tj. bilansu, rachunku zysków i strat oraz informacji dodatkowej) sporządza się natomiast na dzień zamknięcia ksiąg rachunkowych (...)

 • Uzyskiwanie uprawnień do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na podstawie poprzedniego stanu prawnego2 Maja 2011

  najmniejdwuletnia praktyka na budowie,2. ukończenie średniej szkoły technicznej, stwierdzone dyplomem lub świadectwem, oraz conajmniej trzyletnia praktyka na budowie,3. dyplom mistrza (...)

 • Sponsoring forum przez spółkę z o.o.28 Września 2006

  . Firma przekazała środki pieniężne na dofinansowanie II Śląskiego Forum Rewitalizacji Terenów Poprzemysłowych z dopiskiem "SPONSORING". Patronat nad Forum objęło Ministerstwo Budownictwa. Forum (...)

 • Sankcja za samowolne przesunięcie bramy7 Września 2010

  , ale zakładam, że to na 100% oznacza, że poprzedni właściciele postawili ją samowolnie. W tej chwili muszę przesunąć tę bramę. A skoro już mam przesuwać, to najchętniej przy okazji zmieniłbym (...)

 • Ważność pozwolenia na budowę28 Lutego 2005

  dwóch lat od dnia otrzymania decyzji osoba, która je uzyskała nie zacznie budowy albo przerwie ją na dłużej niż dwa lata (wszelkie prace na budowie należy zapisywać w dzienniku budowy), (...)

 • Wznowienie robót budowlanych7 Maja 2004

  pewne prace to czy pozwolenie na budowę zachowało ważność? W jakiej sytuacji straciłoby ono ważność? Gmina (finansuje ona budowę) naciska na nas (straż), żeby jak najszybciej ogłosić (...)

 • Opóźnienie prac z winy inwestora19 Sierpnia 2009

  problem z inwestorem. W dniu 6 lipca nasza firma zgłosiła do inwestora, że na budowie zostały złożone wszystkie materiały do wykonania nawierzchni na budowie i że prosimy o pozwolenie (...)

 • Ustalenie granic nieruchomości13 Marca 2008

  naniesione wyrysy działek, wynika z nich, że sąsiad postawił kiedyś swój dom na mojej działce, na powierzchni 4 metrów - to samo dotyczy budynków gospodarczych. Obecnie rolnik ten chce budować (...)

 • Pozwolenia na budowę a rozbudowa12 Stycznia 2009

  korzystania z sąsiedniej nieruchomości, budynku lub lokalu, na zasadach ogólnych (zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego).Zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo budowlane, pozwolenia na (...)

 • W jakiej odległości od domu mieszkalnego powinny znajdować się ekrany akustyczne? 27 Kwietnia 2015

  oraz gruntami, na których są posadowione była ustalana na etapie konsultacji poprzedzających wydanie decyzji o lokalizacji autostrady oraz o pozwoleniu na budowę. Warto jeszcze (...)

 • ulga na spłatę odsetek od kredytu mieszkaniowego29 Marca 2006

  osoby, która wybudowała ten budynek w wykonywaniu działalności gospodarczej, nadbudowę lub rozbudowę budynku na cele mieszkalne przebudowę strychu, suszarni albo przystosowanie innego pomieszczenia (...)

 • Altana o powierzchni do 25m2 poza linią zabudowy13 Lipca 2006

  Mam działkę, na której stoi mój dom. Na teren, gdzie znajduje się moja działka nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wystąpiłem o warunki zabudowy i uzyskałem linie zabudowy (...)

 • Inwestycja na gruncie jednego ze wspólników28 Lipca 2010

  warunki zawarte w pozwoleniu na budowę; 2) oświadczenie nabywców, iż posiadają oni prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Nabywca pozwolenia na niezakończoną (...)

 • Zasady korzystania z tzw. ulgi odsetkowej20 Listopada 2006

  podlegają faktycznie poniesione wydatki na spłatę odsetek od kredytu (pożyczki) udzielonego bezpośrednio podatnikowi na sfinansowanie inwestycji mającej na celu zaspokojenie własnych (...)

 • Samowolna budowa9 Lutego 2007

  Pan X wybudował na swojej działce dom w roku 2006, postawiony w miejsce odkrytej wiaty zadaszonej na granicy z sąsiadem. 9 lat temu uzyskał zgodę na piśmie na postawienie na (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania lokalu5 Lipca 2006

  także przeznaczenie pomieszczeń mieszkalnych na cele niemieszkalne. Zatem, w chwili obecnej nie jest potrzebne pozwolenie na zmianę użytkowania, jeżeli zmieniane jest przeznaczenie pomieszczenia, (...)

 • Prawo do ulgi remontowej - "zajęcie" lokalu12 Grudnia 2005

  br. podpisałem akt notarialny - przedwstępną umowę nabycia od osoby fizycznej (nie developer) domu w budowie, tzn. formalnie w budowie, bo wszystkie prace budowlane zostały zakończone - są (...)

 • Skład węgla na nieruchomości sąsiedniej17 Maja 2010

  Sąsiad na działce obok (ogólne przeznaczenie budowlane jak to na wsi) założył skład z węglem. Problem jest z tym, że dowozi czasami 2 tiry węgla na tydzień przez co przejeżdża blisko (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane