Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uzyskanie kwalifikacji operatora koparkoładowarki29 Lutego 2008

  programowego kursu, lecz na podstawie potwierdzonej praktyki na stanowisku operatora urządzenia. Czy podobnie jest w przypadku pozyskania kwalifikacji na operatora koparko-ładowarki? (...)

 • Wezwanie do zapłaty nieistniejących zobowiązań3 Stycznia 2007

  zostało skierowane przez firmę windykacyjną działającą na zlecenie operatora. W rozmowie z windykatorem sprawa została wyjaśniona; do biura została wysłana kopia umowy o cesję usługi i (...)

 • Przedawnienie roszczenia wobec operatora20 Września 2006

  rozłożenia jej na raty, przy czym należy zadbać, by te ustalenia znalazły się na piśmie, a także należy sprawdzić, czy windykator ma prawo do podejmowania takich decyzji w tej sprawie.  Ważne (...)

 • Przedawnienie roszczeń14 Marca 2005

  , w którym powołania się Pani na ten zarzut i uchyli się od zaspokojenia roszczenia ze względu na upływ terminu przedawnienia roszczenia. Możliwe jednak, że wcześniej firma ta wystąpi z powództwem

 • Środek odwoławczy składany za granicą19 Marca 2009

  przewodniczącego wydziału udałam się na rozmowę i dowiedziałam się, że syn był ukarany grzywną 300,- zł, a ponieważ jej nie zapłacił- został skazany na karę więzienia na 15 (...)

 • Wysyłanie sms-ów a prawo do prywatności10 Stycznia 2007

  założyć, że wysyłane sms-y nie są pomyłką, tylko celowym działaniem mającym na celu dręczenie jednego z małżonków i próbę niszczenia relacji w małżeństwie i rodzinie. Na numer, (...)

 • Zawyżony rachunek telefoniczny30 Sierpnia 2006

  Infrastruktury z dnia 1 października 2004 r. w sprawie trybu postępowania reklamacyjnego oraz warunków, jakim powinna odpowiadać reklamacja usługi telekomunikacyjnej (DzU nr 226 poz. 2291) w odpowiedzi na

 • Bezumowne wykorzystywanie nieruchomości29 Listopada 2005

  Czy spółdzielnia mieszkaniowa prowadząca praktyki prawie "monopolistyczne" ma prawo wymuszać na nas opłaty na jej rzecz z tytułu eksploatowania na jej budynkach wybudowanych przez nas (...)

 • Zaległy rachunek za telefon22 Września 2005

  faktury). Z pytania wynika jednak, że przedawnienie nie nastąpiło. Można jednak wszcząć postępowanie reklamacyjne; dopiero po jego wyczerpaniu możliwe jest skierowanie sprawy na drogę sądową. (...)

 • Niedotrzymanie warunków zawartej umowy28 Stycznia 2004

  Podpisując umowę z jednym z operatorów sieci komórkowej wyznaczony został termin płatności za faktury na 5 dzień każdego miesiąca. Operator bez mojej wiedzy zmienił termin na 2-go dnia miesiąca

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Sprzedam prawo jazdy, świadectwa i inne dokumenty !

  Załatwie prawo jazdy, świadectwo lub inny dokument 100% legalne ! Po więcej informacji pisać na e-mail: truedocument@gmail.com [cytat] Załatwie prawo (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane