Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przesłanki kwalifikujące czyn zabroniony jako oszustwo20 Kwietnia 2011

  treści art. 286 par. 1 k.k. oznacza całokształt sytuacji majątkowej obejmującej wszelkie prawa, zarówno rzeczowe, jak i obligacyjne, zaś niekorzystne nim rozporządzenie może (...)

 • Czy jako pieszy mogłem zostać ukarany mandatem za powodowanie niebezpieczeństwa na drodze?1 Grudnia 2011

  wykroczenia z art. 86 k.w., a przynajmniej określony tam krąg adresatów jest identyczny), stwierdza, że: „Podmiotem przestępstwa określonego w art. 174 może być każdy człowiek (...)

 • Wymuszenie spłaty długu5 Grudnia 2006

  Znajomy został podejrzanym o dokonanie przestępstwa z art. 191 par. 2 kk. Przedstawiono mu zarzut rozsyłania do różnych adresatów, w krótkich odstępach czasu pism zawierających (...)

 • Odpowiedzialność karna spółki z o.o.8 Marca 2007

  przesłanki, aby twierdzić, ze zaciągnęła to zobowiązanie wiedząc, że nie ureguluje go (w terminie). Dowiedziałem sie też, ze zarząd tej spółki był już karany z art. 286 par. (...)

 • Ukrywanie przychodów przed komornikiem27 Maja 2005

  , artykuł kodeksu karnego to reguluje? Odpowiedzialność karną z tego tytułu przewiduje art. 300 par. 2 kodeksu karnego, który stanowi, że kto w celu udaremnienia wykonania orzeczenia (...)

 • Zaspokojenie wierzyciela ze sprzedaży praw z akcji13 Września 2006

  zajętych akcji następuje z dochodu tych akcji, jeżeli przynoszą one dochód albo z realizacji lub sprzedaży akcji. Zbycie akcji imiennych reguluje w sposób wyczerpujący art. 339 kodeksu (...)

 • Wypełnienie weksla niezgodnie z wolą wystawcy17 Czerwca 2004

  posiadacza weksla. Czy może mieć zastosowanie artykuł 270 k.k. par. 2 oraz jakie przesłanki muszą być spełnione aby w tej konkretnej sytuacji go skutecznie zastosować? W analizowanym przypadku (...)

 • O odpowiedzialności karnej członka zarządu26 Kwietnia 2005

  . Dotyczy to również art. 301 kh, którego aktualnym odpowiednikiem jest art. 586 ksh. Kodeks spółek handlowych reguluje odpowiedzialność członków zarządu spółek z ograniczoną odpowiedzialnością (...)

 • Przedawnienie przestępstw prywatnoskargowych25 Lipca 2003

  Jaki jest termin do złożenia prywatnego aktu oskarżenia z art. 212 par. 1 w zw. z art. 216 par. 1 przeciwko oskarżonemu, który popełnienia w/w czynów dopuścił się (...)

 • Pomówienie fałszywymi zeznaniami2 Stycznia 2006

  . Czy takie stwierdzenie, zaprotokołowane i poprzedzone pouczeniem o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań może być podstawą do wszczęcia ścigania w związku z art. 233 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • List gonczy

  Jak dlugo dziala list gonczy?Czy az do uplywu terminu przedawnienia przestepstwa? Czy po wstapieniu do UE kazdy list gonczy wystawiony w Polsce bedzie (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Nielegalne oprogramowanie

  Jestem włascicielką kawiarenki internetowej. Parę tygodni temu miałam rewizję przeprowadzoną przez policję. Zatrzymano jeden twardy dysk i 20 płyt. (...)

 • Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

  Witam, jestem pokrzywdzonym w pewnej sprawie. Niedawno dostałem Zawiadomienie że odbędzie się "posiedzenie w przedmiocie wydania wyroku w art. 335 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane