Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wykonanie kary uprzednio zawieszonej23 Listopada 2006

  okazało się bezskuteczne). Czy podobnie, jak w przypadku skazania z art. 286 par. 1 kk, również w opisywanym przypadku można będzie skutecznie wnieść o odwieszenie kary, jeżeli (...)

 • Złe parkowanie a odszkodowanie15 Lutego 2006

  niewłaściwym miejscu, przy zaistnieniu warunków odpowiedzialności karnej stanowi to nawet przestepstwo z art. 288 kk. Czym innym jest natomiast kwestia odpowiedzialności cywilnej (...)

 • Przesłanki kwalifikujące czyn zabroniony jako oszustwo20 Kwietnia 2011

  treści art. 286 par. 1 k.k. oznacza całokształt sytuacji majątkowej obejmującej wszelkie prawa, zarówno rzeczowe, jak i obligacyjne, zaś niekorzystne nim rozporządzenie może (...)

 • Oszustwo przy nabyciu samochodu9 Sierpnia 2010

  rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel  w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, to zgodnie z (...)

 • Wymuszenie spłaty długu5 Grudnia 2006

  Znajomy został podejrzanym o dokonanie przestępstwa z art. 191 par. 2 kk. Przedstawiono mu zarzut rozsyłania do różnych adresatów, w krótkich odstępach czasu pism zawierających (...)

 • Ukrywanie przychodów przed komornikiem27 Maja 2005

  , artykuł kodeksu karnego to reguluje? Odpowiedzialność karną z tego tytułu przewiduje art. 300 par. 2 kodeksu karnego, który stanowi, że kto w celu udaremnienia wykonania orzeczenia (...)

 • Dochodzenie roszczeń w postępowaniu karnym13 Stycznia 2006

  Jeżeli pracownik firmy swoim zachowaniem wyczerpał znamiona przestępstwa określonego w art. 286 par.1 kk i 284 par. 2 kk, tj. przywłaszczył pieniądze należne firmie, do (...)

 • Znamiona przestępstwa oszustwa7 Kwietnia 2003

  przestepstwo z art. 286 par. 1 kodeksu karnego. Przepis ten penalizuje zachowanie polegające na doprowadzeniu innych osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem (impulsy telefoniczne) (...)

 • Obecność pokrzywdzonego15 Marca 2006

  Przez prokuraturę zostało wszczęte dochodzenie o przestępstwo przeciwko pani X (art. 190kk par1 i 160 par 1 kk ). Jestem osobą pokrzywdzoną w tej sprawie, jak również sprawa (...)

 • Odpowiedzialność karna spółki z o.o.8 Marca 2007

  przesłanki, aby twierdzić, ze zaciągnęła to zobowiązanie wiedząc, że nie ureguluje go (w terminie). Dowiedziałem sie też, ze zarząd tej spółki był już karany z art. 286 par. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • List gonczy

  Jak dlugo dziala list gonczy?Czy az do uplywu terminu przedawnienia przestepstwa? Czy po wstapieniu do UE kazdy list gonczy wystawiony w Polsce bedzie (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Nielegalne oprogramowanie

  Jestem włascicielką kawiarenki internetowej. Parę tygodni temu miałam rewizję przeprowadzoną przez policję. Zatrzymano jeden twardy dysk i 20 płyt. (...)

 • Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

  Witam, jestem pokrzywdzonym w pewnej sprawie. Niedawno dostałem Zawiadomienie że odbędzie się "posiedzenie w przedmiocie wydania wyroku w art. 335 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane