Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kolejność słuchania świadków12 Maja 2009

  sądu razem. Możliwe jest złożenie wniosku do sądu o przesłuchanie świadka mieszkającego w znacznej odległości od siedziby sądu w drodze pomocy prawnej. Przepisy (...)

 • Pominięcie wskazanego świadka22 Lutego 2007

  (chyba, że zmierza to do przewlekłości postępowania). Przesłuchanie świadka w drodze pomocy prawnej jest normalnym środkiem dowodowym. Sąd może zwrócić się o przesłuchanie (...)

 • Usprawiedliwienie niestawiennictwa27 Października 2005

  . W odniesieniu do podejrzanego nie ma takiej możliwości. W drodze pomocy prawnej sprawdza okoliczności faktyczne i przeprowadza dowody sąd. Według art. 247 § 1 tylko prokurator (...)

 • Rozpoznanie wniosku o odroczenie rozprawy8 Października 2007

  wyznacza rozprawę i zarządza doręczenie ich powodowi. Zgodnie z art. 496 kodeksu postępowania cywilnego, po przeprowadzeniu rozprawy sąd wydaje wyrok, w którym nakaz zapłaty w całości lub (...)

 • Pełnomocnik świadkiem 27 Maja 2009

  to niemal wprost, a przebieg sprawy zdaje się to potwierdzać. Kto decyduje o treści pytań, które będą zadawane świadkowi w ramach pomocy prawnej w jego miejscu zamieszkania? (...)

 • Odezwa sądu cywilnego7 Listopada 2006

  charakterze świadków osób zamieszkałych w obrębie działania tego drugiego sądu w drodze pomocy prawnej. Czynność taka jest w istocie właśnie odezwą sądu skierowaną (...)

 • Rozwód z małżonkiem zamieszkałym za granicą5 Maja 2006

  zamieszkałym za granicą. W pozwie rozwodowym należy podać, że dana osoba mieszka za granicą – wtedy pismo doręcza się jej za granicą i że powód wnosi o przesłuchanie strony za granicą (...)

 • Przesłuchanie świadka na odległość12 Czerwca 2007

  granicą. Jednakże przeprowadzenie takiej czynności wymaga zaangażowania sądu obcego. Polski sąd (prokurator) musiałby wystąpić w drodze tzw. pomocy prawnej do sądu (prokuratora) (...)

 • Przesłuchanie w ramach pomocy sądowej2 Stycznia 2008

  świadków w sprawie powołał swoich rodziców, wnioskując jednocześnie o przesłuchanie ich w ramach pomocy prawnej w miejscu zamieszkania uzasadniając to ich podeszłym (...)

 • Przesłuchanie na zasadzie pomocy prawnej21 Listopada 2007

  . Przesłuchanie na zasadzie pomocy prawnej jest dopuszczane w postępowaniu cywilnym tylko w wyjątkowych przypadkach. Przepis art. 263 kpc stanowi, iż przesłuchanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Alimenty od babki przebywającej w USA

  Potrzebuję porady w następującej sprawie: mam 17 letnią córkę. Jjej ojciec (nie jesteśmy razem) od ponad 8 lat nie płaci alimentów (mam wyrok (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane