Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przesłuchanie na zasadzie pomocy prawnej21 Listopada 2007

  . Przesłuchanie na zasadzie pomocy prawnej jest dopuszczane w postępowaniu cywilnym tylko w wyjątkowych przypadkach. Przepis art. 263 kpc stanowi, iż przesłuchanie (...)

 • Kolejność słuchania świadków12 Maja 2009

  sądu razem. Możliwe jest złożenie wniosku do sądu o przesłuchanie świadka mieszkającego w znacznej odległości od siedziby sądu w drodze pomocy prawnej. Przepisy (...)

 • Jak prawnie wymusić na rodzeństwie, aby dokładały się do pobytu matki w domu seniora?7 Lipca 2015

  drogę sądową. Warto w tym kontekście również wskazać, iż w pewnych sytuacjach pomocy może udzielić pomoc społeczna, np. poprzez umieszczenie matki w Domu Pomocy (...)

 • Pełnomocnik świadkiem 27 Maja 2009

  to niemal wprost, a przebieg sprawy zdaje się to potwierdzać. Kto decyduje o treści pytań, które będą zadawane świadkowi w ramach pomocy prawnej w jego miejscu zamieszkania? (...)

 • Przesłuchanie świadka na odległość12 Czerwca 2007

  granicą. Jednakże przeprowadzenie takiej czynności wymaga zaangażowania sądu obcego. Polski sąd (prokurator) musiałby wystąpić w drodze tzw. pomocy prawnej do sądu (prokuratora) (...)

 • Przesłuchanie świadka za granicą28 Stycznia 2009

  zawiadomienie o podejrzeniu oszustwa. Napisałbym mu to zawiadomienie, ale czy jest możliwość, aby został on w charakterze świadka przesłuchany w Niemczech (może w konsulacie, w (...)

 • Odmowa wniesienia skargi kasacyjnej przez adwokata6 Stycznia 2009

  prawnej pełnomocnik odmówił sporządzenia kasacji. Odmowa sporządzenia kasacji powinna być przekazana reprezentowanemu w rozsądnym terminie, aby strona mogła skorzystać w (...)

 • Odezwa sądu cywilnego7 Listopada 2006

  charakterze świadków osób zamieszkałych w obrębie działania tego drugiego sądu w drodze pomocy prawnej. Czynność taka jest w istocie właśnie odezwą sądu skierowaną (...)

 • Pominięcie wskazanego świadka22 Lutego 2007

  (chyba, że zmierza to do przewlekłości postępowania). Przesłuchanie świadka w drodze pomocy prawnej jest normalnym środkiem dowodowym. Sąd może zwrócić się o przesłuchanie (...)

 • Rozpoznanie wniosku o odroczenie rozprawy8 Października 2007

  wyznacza rozprawę i zarządza doręczenie ich powodowi. Zgodnie z art. 496 kodeksu postępowania cywilnego, po przeprowadzeniu rozprawy sąd wydaje wyrok, w którym nakaz zapłaty w całości lub (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane