Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Najem - konserwacja pieca kaflowego19 Września 2008

  w takich terminach, by odpowiednio wywiązać się z w/w obowiązków. Natomiast zgodnie z art. 62 ustawy Prawo budowlane obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez

 • Instalacji odgromowa30 Lipca 2004

  - przeprowadzenie kontroli stanu technicznego tej instalacji.   prawo budowlane, ochrona piorunochronna, obowiązki właścicieli, instalacji odgromowa

 • Kontrola kominiarska w spółdzielni20 Listopada 2007

  czynników występujących podczas użytkowania obiektu, b) instalacji i urządzeń służących ochronie środowiska, c) instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, (...)

 • Rozliczenia między wykonawcą a podwykonawcą9 Marca 2006

  roboty budowlane odnoszą się przepisy art. 647-648 kodeksu cywilnego. Warto też zwrócić uwagę w opisywanej sytuacji na fakt, iż umowa została zawarta po przeprowadzeniu przetargu w trybie (...)

 • Remonty i prace budowlane21 Czerwca 2005

  on zmiany lub wymiany elementów konstrukcyjnych obiektu i instalacji gazowych albo zabezpieczenia przed wpływami eksploatacji górniczej lub powodzią, remoncie instalacji gazowych w lokalach mieszkalnych (...)

 • Pozwolenia budowlane - przepisy szczególne15 Czerwca 2007

  go zawierają inne zaś nie, mimo takiej samej lokalizacji? Prawo budowlane nie zawiera bezpośrednio unormowań dotyczących instalacji drabinek śniegowych. Prawo to odsyła jednakże do uregulowań

 • Obudowa skrzynki gazowej13 Listopada 2006

  powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Przepisy te regulują szczegółowo sprawy z zakresu instalacji oraz korzystania z sieci gazowniczej w budynkach. Gazomierz wg rozporządzenia powinien: być

 • Pozwolenie na przebudowę wentylacji18 Czerwca 2007

  Zamierzona inwestycja będzie wymagała wprowadzenia zmian w istniejącej w budynku instalacji wentylacji. 1.proszę o podanie, z którego rozdziału ustawy Prawo Budowlane wynika obowiązek ubiegania (...)

 • Remont hali handlowej4 Lipca 2012

  obowiązujące w Polsce prawo budowlane, jest to, iż roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Zasada ta dotyczy zarówno budowy, (...)

 • Strefy ochronne dla linii energetycznych23 Lutego 2009

  prawa materialnego np. przepisy techniczno-budowlane, z których dany podmiot wywodzi swój interes prawny jako strona postępowania. (Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane