Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Co rozumieć przez linię zabudowy?28 Marca 2012

  szerokości 3 m wzdłuż granicy działki będzie miała długość i wysokość nie większe niż ma budynek istniejący lub projektowany na sąsiedniej działce budowlanej, 3)rozbudowę budynku (...)

 • Katalog celów mieszkaniowych18 Grudnia 2008

  - przeznaczonych na cele rekreacyjne. Szczegółowo, do celów mieszkaniowych będą zaliczane: 1) wydatki poniesione na: a) nabycie budynku mieszkalnego, jego części lub udziału (...)

 • Budynek mieszkalno-gospodarczy15 Czerwca 2007

  Sąsiad uzyskał pozwolenie na przebudowę budynku mieszkalno-gospodarczego. Po "uzyskaniu" zgody na użytkowanie budynku, który nie był w istocie skończony, kontynuuje pełzającą (...)

 • Współwłasność nieruchomości a rozbudowa domu29 Stycznia 2008

  : konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę (tak w przypadku budowy mieszkania na poddaszu jak i rozbudowy budynku gospodarczego) oraz spełnienie innych wymogów prawnych (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania a pierwotne użytkowanie15 Stycznia 2009

  Zamierzam kupić działkę. Jest to działka opisana jako rodzaj użytku B/R klasa VI i B/Ls V około 2000 m2. Na działce jest budynek murowany parterowy o powierzchni około 300 m2. Na budynek (...)

 • Usytuowanie budynków gospodarczych10 Czerwca 2010

  warto wiedzieć, że budynek gospodarczy nie może być usytuowany ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w odległości mniejszej niż 8 m od istniejącego na sąsiedniej działce budowlanej (...)

 • Naruszenie zasad współwłasności22 Października 2007

  , pozwoliła swojemu konkubentowi na wjazd na teren posesji jego prywatnym samochodem, oraz na garażowanie tego samochodu w budynku gospodarczym. Moim zdaniem działania takie naruszają (...)

 • Prawo budowlane17 Czerwca 2010

  usytuowanie budynku? Czy musi mieć jakieś zezwolenie, lub zgłosić gdzieś zamiar budowy - jeśli tak to gdzie? Czy wymóg ewentualnego zezwolenia jest zależny od powierzchni budynku i od tego (...)

 • podział nieruchomosci wspólnej20 Lipca 2011

  chciałby z tego pomieszczenia korzystać zgodnie ze swoim udziałem, ale pozostali nie wyrażają na to zgody. Zaznaczam, że dostał on zgodę od wspólnoty na postawienie budynku gospodarczego (...)

 • Dostęp nieruchomości do światła słonecznego2 Kwietnia 2008

  przysługują Panu prawa) kraty, która nie będzie bezpośrednio zainstalowana na budynku sąsiednim tylko na tarasie, a jednocześnie uniemożliwi przejście na dalszą część (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przekwalifikowanie budynku

  Witam:) Mam takie pytanie: Czy można przekwalifikować budynek gospodarczy na budynek mieszkalny? W jaki sposób to zrobić? Lub gdzie szukać informacji (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Przekwalifikowanie budynku przez gminę

  Witam; Ojciec ma status rolnika, teraz prowadzi firmę - dosyć duży zakład przemysłowy. Niedawno kupilićmy z Gminnej spółdzielni (GS) stary zabytkowy (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Ugoda z sąsiadem

  Proszę o pomoc w sprawie napisania ugody pomiędzy sąsiadami. Sąsiad ma postawiony budynek gospodarczy, zamieszkały.Jest to budynek wysokości 4 metry (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane