Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Co rozumieć przez linię zabudowy?28 Marca 2012

  szerokości 3 m wzdłuż granicy działki będzie miała długość i wysokość nie większe niż ma budynek istniejący lub projektowany na sąsiedniej działce budowlanej, 3)rozbudowę budynku (...)

 • Katalog celów mieszkaniowych18 Grudnia 2008

  - przeznaczonych na cele rekreacyjne. Szczegółowo, do celów mieszkaniowych będą zaliczane: 1) wydatki poniesione na: a) nabycie budynku mieszkalnego, jego części lub udziału (...)

 • Budynek mieszkalno-gospodarczy15 Czerwca 2007

  Sąsiad uzyskał pozwolenie na przebudowę budynku mieszkalno-gospodarczego. Po "uzyskaniu" zgody na użytkowanie budynku, który nie był w istocie skończony, kontynuuje pełzającą (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania a pierwotne użytkowanie15 Stycznia 2009

  Zamierzam kupić działkę. Jest to działka opisana jako rodzaj użytku B/R klasa VI i B/Ls V około 2000 m2. Na działce jest budynek murowany parterowy o powierzchni około 300 m2. Na budynek (...)

 • Usytuowanie budynków gospodarczych10 Czerwca 2010

  warto wiedzieć, że budynek gospodarczy nie może być usytuowany ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w odległości mniejszej niż 8 m od istniejącego na sąsiedniej działce budowlanej (...)

 • Naruszenie zasad współwłasności22 Października 2007

  , pozwoliła swojemu konkubentowi na wjazd na teren posesji jego prywatnym samochodem, oraz na garażowanie tego samochodu w budynku gospodarczym. Moim zdaniem działania takie naruszają (...)

 • Dostęp nieruchomości do światła słonecznego2 Kwietnia 2008

  przysługują Panu prawa) kraty, która nie będzie bezpośrednio zainstalowana na budynku sąsiednim tylko na tarasie, a jednocześnie uniemożliwi przejście na dalszą część (...)

 • Minimalna odległość budynku od granicy działki sąsiedniej28 Grudnia 2011

  jednorodzinnej dopuszcza się sytuowanie budynku bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną, jeżeli będzie on przylegał całą powierzchnią swojej ściany do ściany budynku (...)

 • Budynek gospodarczy a prawo budowlane25 Marca 2011

  W jaki sposób Prawo budowlane definiuje pojęcie budynku gospodarczego, takiego jak garaż? Prawo budowlane w ogóle nie posługuje się definicją budynku gospodarczego. Co (...)

 • Odpisy amortyzacyjne od lokalu użytkowego5 Października 2005

  warunków co do zdatności do używania, różne są zasady zaliczania nakladów do kosztów uzyskania przychodów. Jeśli wpłaty na poczet nabycia tego prawa dokonywane były na konto spółdzielni (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przekwalifikowanie budynku

  Witam:) Mam takie pytanie: Czy można przekwalifikować budynek gospodarczy na budynek mieszkalny? W jaki sposób to zrobić? Lub gdzie szukać informacji (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Przekwalifikowanie budynku przez gminę

  Witam; Ojciec ma status rolnika, teraz prowadzi firmę - dosyć duży zakład przemysłowy. Niedawno kupilićmy z Gminnej spółdzielni (GS) stary zabytkowy (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Ugoda z sąsiadem

  Proszę o pomoc w sprawie napisania ugody pomiędzy sąsiadami. Sąsiad ma postawiony budynek gospodarczy, zamieszkały.Jest to budynek wysokości 4 metry (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane