Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Hipoteka ustawowa a przejęcie nieruchomości4 Listopada 2006

  wierzyciela. Tym samym jeśli w chwili przejęcia nieruchomości na własność przez wierzyciela hipotecznego nie została do księgi wieczystej wpisana hipoteka przymusowa (...)

 • Egzekucja z nieruchomości1 Czerwca 2011

  tytułu uzyskać hipotekę na wszystkich nieruchomościach dłużnika (hipoteka przymusowa). 2.Jeżeli nieruchomość jest własnością Skarbu Państwa, hipoteka przymusowa może być (...)

 • Alimenty a hipoteka przymusowa na nieruchomości26 Stycznia 2007

  to rozporządzeń zarządcy nieruchomości w zakresie jego ustawowych uprawnień. Obciążenie przez dłużnika nieruchomości po jej zajęciu jest nieważne.  Jak widać z powyższego (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  szczegóły istotne dla oznaczenia lub oszacowania nieruchomości. Oszacowania nieruchomości, co do zasady, dokonuje powołany przez komornika biegły uprawniony do szacowania nieruchomości (...)

 • Zabezpieczenie rzeczowe i osobiste22 Lipca 2003

  , która nie zabezpieczałaby zaspokojenia jakiegoś innego roszczenia. Hipoteka może więc istnieć tylko o tyle, o ile istnieje wierzytelność. Hipoteka może zabezpieczać jedynie wierzytelność (...)

 • Objęcie udziałów w sp. z o.o. w zamian za aport13 Września 2007

  przejąć zobowiązanie. Należy również pamiętać, że wniesienie nieruchomości do spółki w formie aportu (przeniesienia własności nieruchomości), może być dokonane jedynie przez (...)

 • Darowizna nieruchomości hipotecznej a spłata długu29 Czerwca 2005

  , chciałabym, aby zapłacony przeze mnie dług ojca był odjęty od wartości podarowanej nieruchomości. Czy jest to w ogóle możliwe? Nieruchomość, na której ustanowiona jest hipoteka (...)

 • Odsetki od niezapłaconych składek ZUS12 Listopada 2007

  wysokości ponad 100 tys. Domniemam, że wliczone zostały odsetki. W 2000 r., na wniosek ZUS została wpisana hipoteka przymusowa na nieruchomości dłużnika X - jednego z członków zarządu (...)

 • Kolejność zaspokajania z dwóch hipotek16 Maja 2005

  mieszkania do wysokości 103 000 CHF oraz jako druga hipoteka przymusowa w wysokości 390 000 PLN. Aktualnie z wniosku drugiego wierzyciela toczy się postępowanie egzekucyjne. Bank został (...)

 • Przejęcie nieruchomości przez gminę za długi23 Sierpnia 2004

  terytorialnego reguluje art. 34 i nast. ustawy Ordynacja podatkowa. użytkowanie wieczyste, hipoteka przymusowa, rozwiązanie użytkowania wieczystego, hipoteka, przejęcie nieruchomości

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane