Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kompensata a przychód z umorzenia zobowiązania2 Czerwca 2006

  wzajemnych wierzytelności, wskutek czego wierzytelność Firmy X do Firmy Y (w wys. 9000,00 zł) uległa umorzeniu. Czy w wyniku przejęcia długu i kompensaty wierzytelności w Firmie X powstaje przychód (...)

 • Zaliczenie wierzytelności na poczet ceny nabycia8 Lipca 2005

  tylko na wniosek. Należy to traktować jako przejęcie długu na podstawie umowy między nabywcą a wierzycielem. Jeżeli przy sporządzaniu planu podziału okaże się, że nabywca uiszczając cenę, (...)

 • Zobowiązanie zaciągnięte przez męża19 Października 2007

  Pani do wejścia w miejsce zmarłego męża i przejęcie jego długu w całości. Bank nie ma prawa do przeniesienia długu na drugiego małżonka. spadki, dziedziczenie, masa spadkowa, dobrodziejstwo (...)

 • Przejęcie nieruchomości jako spłata długu13 Maja 2005

  zaofiarował cenę wyższą, a przy równych cenach - temu, czyja należność jest większa. Tylko zatem w takich przypadkach możliwe jest przejecie nieruchomości na własność. przejęcie nieruchomości, (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  nieruchomości wierzyciel powinien złożyć sądowi w ciągu tygodnia po licytacji, składając jednocześnie rękojmię, chyba że ustawa go od niej zwalnia.§ 3. Jeżeli kilku wierzycieli składa wniosek (...)

 • Koszt wynajęcia rzeczoznawcy dla wyceny mieszkania12 Marca 2002

  , lokatorskie, przejęcie, biegły, wycena, koszty

 • Wynagrodzenie komornika1 Lipca 2010

  długu i za podjęcie tych czynności należy mu się wynagrodzenie. egzekucja, komornik, wniosek o przejęcie, koszty egzekucji, wynagrodzenie komornika

 • Zabezpieczenie rzeczowe i osobiste22 Lipca 2003

  między innymi również poprzez przejęcie przez zastawnika na własność przedmiotu zastawu, sprzedaż przedmiotu zastawu w drodze przetargu publicznego przeprowadzanego przez notariusza lub komornika (...)

 • Umowa dostawy a rękojmia15 Grudnia 2006

  umowa i na jej podstawie jesteście Państwo odpowiedzialni. Oczywiście, można próbować umówić się z drukarnią w kwestii dotyczącej przejęcia długu, jednakże należy pamiętać, że na takie (...)

 • Przejęcie spółki a długi23 Listopada 2005

  wypadku sąd nada klauzulę wykonalności przeciwko spółce przejmującej. Z dniem połączenia wstępuje ona bowiem z mocy prawa w prawa i obowiązki spółki przejmowanej. łączenie spółek, przejęcie

 • Podział kwoty uzyskanej z licytacji ruchomości11 Lutego 2008

  kosztów egzekucji zostanie podzielona pomiędzy pozostałych wierzycieli. egzekucja, ruchomość, kwota, podział kwoty, licytacja, przejęcie, komornik, wierzyciel egzekwujący

 • Objęcie udziałów w sp. z o.o. w zamian za aport13 Września 2007

  , obciążenie, spłata, dług, przejęcie, udział, jednoosobowa, wspólnik, akt notarialny, przeniesienie własności

 • Tańszy podział majątku21 Września 2007

  osobisty, których zwrotu (połowy) żona może żądać w razie rozwodu.   Na marginesie należy też wspomnieć o konieczności załatwienia sprawy z bankiem przez przejęcie kredytu tylko przez (...)

 • Umorzone odsetki przychodem14 Sierpnia 2007

  maja 2005 r., nr AD-III/415-13/2005: (...) w związku z zawarciem przez Podatniczkę Umowy Ugody - Przystąpienia do Długu i tym samym przejęcie zobowiązań syna, umorzone odsetki stanowią dla (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.