Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zastaw na rzeczach najemcy30 Marca 2006

  W umowie najmu mam zapisane prawo naliczania dodatkowej opłaty w wypadku nie odebrania przez najemcę swoich rzeczy po zakończeniu umowy najmu (bo jego meble blokują mi lokal). Czy mogę pobrać (...)

 • Zwrot zatrzymanych rzeczy19 Lipca 2005

  pośrednictwem odpowiedniej jednostki handlowej, z zachowaniem przepisów o sprzedaży w drodze egzekucji z ruchomości. O zwrocie rzeczy sąd rozstrzyga postanowieniem określając jakie z zatrzymanych (...)

 • Własność zostawionego w serwisie silnika18 Lutego 2006

  samochodu porzucił rzecz (silnik). Właściciel może wyzbyć się własności rzeczy ruchomej przez to, że w tym zamiarze rzecz porzuci. O zamiarze porzucenia rzeczy świadczyć może fakt, iż (...)

 • Eksmisja lokatora z nabytej nieruchomości23 Stycznia 2009

  nie ma żadnych praw do domu. Od czego mamy rozpocząć procedurę eksmisji? Czy kupując dom mamy prawo do wszystkiego co znajduje się w domu, oprócz osobistych rzeczy lokatora i udokumentowanych (...)

 • Egzekucja z ruchomości a miejsce zamieszkania17 Października 2006

  hurtowych, a gdy takie ceny nie zostaną udokumentowane, po cenach o 25% niższych od wartości szacunkowej ruchomości. W innych wypadkach komornik przeprowadza licytację. Przepisy nie wskazują komornikowi

 • Eksmisja lokatora wraz z innymi osobami24 Kwietnia 2008

  został wyznaczony termin eksmisji. Wczoraj dowiedziałem się, że od tygodnia, czyli już po wydaniu wyroku eksmisyjnego, w lokalu przebywają osoby, które zajmują lokal bez tytułu prawnego. (...)

 • Sprzedaż rzeczy zajętych przez komornika13 Maja 2011

  , a dłużnik odmówił zgody na przyjęcie go pod dozór (art. 864 § 2 kodeksu postępowania cywilnego). komornik, zajęcie, rzeczy, sprzedaż, inwentarz, żywy, zajęcie, ruchomości, (...)

 • Określenie warunków zawieranej umowy17 Kwietnia 2003

  wypowiedzeń i ew. egzekucji eksmisji? Dochodem są przychody po odliczeniu kosztów. Jeżeli użytkownik zwraca Panu część kosztów utrzymania mieszkania nie należy ich traktować jako dochodu. (...)

 • Zawarcie klauzuli o poddaniu sie egzekucji3 Listopada 2003

  czym on polega? Sensem sprzedaży jest zobowiązanie się sprzedawcy do przeniesienia na kupującego własności rzeczy i wydania mu rzeczy, a z drugiej strony zobowiązanie się kupująćego do (...)

 • Przejęcie sprzętu i skuteczność doręczenia30 Maja 2007

  sytuacji. Na prowadzącego naprawy nie przechodzi własność rzeczy, nie uzyskuje on też na niej prawa zastawu. Jeśli przesyłka została wysłana na adres podany przez klienta i nie została odebrana (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane