Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zastaw na rzeczach najemcy30 Marca 2006

  W umowie najmu mam zapisane prawo naliczania dodatkowej opłaty w wypadku nie odebrania przez najemcę swoich rzeczy po zakończeniu umowy najmu (bo jego meble blokują mi lokal). Czy mogę pobrać (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  ;rych innych ustaw (Dz.U.2011.233.1381), nowe przepisy należy stosować jedynie do postępowań egzekucyjnych wszczętych po dniu wejścia w życie wspomnianego aktu prawnego. Oznacza to, że za moment kluczowy

 • Zwrot zatrzymanych rzeczy19 Lipca 2005

  pośrednictwem odpowiedniej jednostki handlowej, z zachowaniem przepisów o sprzedaży w drodze egzekucji z ruchomości. O zwrocie rzeczy sąd rozstrzyga postanowieniem określając jakie z zatrzymanych (...)

 • Eksmisja lokatora z nabytej nieruchomości23 Stycznia 2009

  nie ma żadnych praw do domu. Od czego mamy rozpocząć procedurę eksmisji? Czy kupując dom mamy prawo do wszystkiego co znajduje się w domu, oprócz osobistych rzeczy lokatora i udokumentowanych (...)

 • Egzekucja z ruchomości a miejsce zamieszkania17 Października 2006

  hurtowych, a gdy takie ceny nie zostaną udokumentowane, po cenach o 25% niższych od wartości szacunkowej ruchomości. W innych wypadkach komornik przeprowadza licytację. Przepisy nie wskazują komornikowi

 • Eksmisja lokatora wraz z innymi osobami24 Kwietnia 2008

  został wyznaczony termin eksmisji. Wczoraj dowiedziałem się, że od tygodnia, czyli już po wydaniu wyroku eksmisyjnego, w lokalu przebywają osoby, które zajmują lokal bez tytułu prawnego. (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed stratą mieszkania przez długi ojca? 22 Kwietnia 2015

  przejdzie na właściciela rzeczy obciążonej albo jeżeli ten, komu prawo takie przysługuje, nabędzie własność rzeczy obciążonej (czyli np. w wypadku nabycia przez Panią własności mieszkania (...)

 • Sprzedaż rzeczy zajętych przez komornika13 Maja 2011

  , a dłużnik odmówił zgody na przyjęcie go pod dozór (art. 864 § 2 kodeksu postępowania cywilnego). komornik, zajęcie, rzeczy, sprzedaż, inwentarz, żywy, zajęcie, ruchomości, (...)

 • Zwrot kosztów przechowania rzeczy12 Września 2005

  zrobić w tym przypadku? Mogę żądać odszkodowania za przechowywanie, ale na podstawie jakiego dokumentu? Roszczenie o zapłatę odszkodowania wynika z istnienia po stronie sprzedawcy odpowiedzialności (...)

 • Realizacja eksmisji przez nowego właściciela19 Maja 2006

  podanie sposobu egzekucji przy pierwszej czynności egzekucyjnej. (...)Hipotezą przepisu (art. 788 kpc) objęte zostało przejście uprawnienia dokonane po powstaniu tytułu egzekucyjnego lub przed jego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane