Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wspólne gospodarstwo domowe4 Lutego 2012

  prowadzenie gospodarstwa domowego rozumie się nie tylko wspólne zamieszkiwanie określonych osób, ale związane z tym wspólne zaspokajanie potrzeb życiowych, w tym wzajemną (...)

 • Podatek od nieruchomości za garaż24 Kwietnia 2009

  . Prowadzenie gospodarstwa domowego zawiera w sobie szereg różnych działań, do których warunki dyktują indywidualne okoliczności. Pojęcie prowadzenia gospodarstwa domowego (...)

 • Zawieszenie emerytury rolniczej22 Sierpnia 2003

  prowadzi gospodarstwo rolne w rozumieniu Kodeksu cywilnego o obszarze nie mniejszym niż 1 ha użytków rolnych (ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego). Tak więc prowadzenie gospodarstwa o obszarze (...)

 • Hipoteka a przekazanie gospodarstwa rolnego18 Listopada 2009

  gospodarstwa rolnego. Oznacza prowadzenie gospodarstwa rolnego i uzyskiwanie tą drogą dochodu. Właściciel gospodarstwa rolnego, który nie prowadzi tego gospodarstwa (...)

 • Odprawa a prowadzenie gospodarstwa rolnego2 Czerwca 2003

  , zwolnienia, zwolnienia grupowe, prowadzenie gospodarstwa

 • Osoby uprawnione do prowadzenia działalności rolniczej4 Sierpnia 2011

  w skład tego gospodarstwa.  Zgodnie z art. 7 ustawy dowodem potwierdzającym osobiste prowadzenie gospodarstwa rolnego jest oświadczenie prowadzącego to gospodarstwo, poświadczone (...)

 • Praca w gospodarstwie rolnym a wymiar urlopu1 Lutego 2007

  , że jest właścicielem gospodarstwa i ziemi od 4 lat. Domaga się wyższego wymiaru urlopu czyli 26 dni. Czy do ustalenia wymiaru urlopu również wliczamy prowadzenie gospodarstwa? Z tytułu (...)

 • Definicja wspólnego pożycia w prawie karnym19 Września 2007

  wspólne prowadzenie gospodarstwa domowego nie uzasadnia wobec tego nazwania tej relacji "wspólnym pożyciem". Z reguły relacje te, z natury rzeczy, przybierają postać opieki, pieczy czy przyjaźni. (...)

 • Wspólne opodatkowanie małżonków26 Kwietnia 2005

  . Uzyskiwanie przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej i prowadzenie gospodarstwa rolnego nie stanowią przesłanki negatywnej wykluczającej wspólne opodatkowanie. wspólne opodatkowanie (...)

 • Gospodarstwo domowe a rozdzielność majątkowa3 Lutego 2009

  jednym dachem można zakwalifikować to jako prowadzenie wspólnego gospodarstwa domowego (takie są sugestie sądu)? W ramach obciążającego małżonków obowiązku wspólnego pożycia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Przerwa w karze

  Mam następujący problem.Jestem skazany prawomocnym wyrokiem na 2 i pół roku pozbawienia wolności.Przebywałem w areszcie 8 miesięcy i wyszedłem (...)

 • Ustanie obowiązku alimentacyjnego - procedura

  Pełnoletni syn mieszka w Szwecji od kilku lat, wyjechał z matką - ciąży na mnie obowiązek alimentacyjny. Wiem że ukończył szkołę średnią, (...)

 • Rozdzielność majątkowa, a urzędnicy ARiMR

  Witam! Mam poważny problem z ARiMR. W roku 2005 będąc w stanie wolnym otrzymałam w darowiznie 2 ha gruntów, a agencja nadała mi numer gospodarstwa. (...)

 • Nieuwidocznienie ceny

  Proszę o interpretacje przepisu art. 137 § 1 kW. Jestem rolnikiem, nie mam zarejestrowanej działalności gospodarczej a nadmiar swoich produktów rolnych (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane