Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opodatkowanie dochodów z pracy w RFN2 Lutego 2006

  dochodu, która została osiągnięta w Republice Federalnej Niemiec. Opodatkowanie dochodów z pracy w Niemczech, miejsce zamieszkania, RFN, metoda unikania podwójnego opodatkowania

 • Złożenie niewłaściwej deklaracji podatkowej3 Lutego 2005

  karnego skarbowego. Odpowiedzialności na tej podstawie podlega podatnik, który, uchylając się od opodatkowania, nie ujawnia właściwemu organowi przedmiotu lub podstawy opodatkowania lub nie (...)

 • Ujmowanie kosztów przez osoby prawne18 Maja 2006

  niż rok okresów rozliczeniowych. Zgodnie z wyżej określonymi zasadami ustalania dochodu, do opodatkowania za poszczególne okresy rozliczeniowe przychodom należy (wg generalnej zasady wynikającej z (...)

 • Podwójne opodatkowanie kont - w kraju i zagranicą31 Stycznia 2009

  zastosowanie metoda proporcjonalnego odliczenia dla unikania podwójnego opodatkowania).Zatem odsetki bankowe uzyskane przez polskiego rezydenta podatkowego w Niemczech będą co do zasady opodatkowane (...)

 • Amortyzacja wynajmowanego mieszkania22 Maja 2008

  montażu), i pomniejszona o VAT (tylko jeśli podatnik mógł go odliczyć). Uproszczona metoda ustalania wartości początkowej polega na tym, że oblicza się ją jako iloczyn metrów kwadratowych

 • PIT-11 pracownika delegowanego do Danii10 Marca 2009

  podwójnego opodatkowania. W przypadku umowy między Polską a Danią zastosowanie ma tzw. metoda proporcjonalnego odliczenia, która oznacza, iż dochód zagraniczny podlega opodatkowaniu (...)

 • Definicja przychodu w ryczałcie od najmu24 Października 2008

  uzyskania przychodów – nie wystąpił by wówczas dochód podlegający opodatkowaniu. Niestety w przypadku opodatkowania ryczałtem nie ma możliwości potrącenia kosztów, (...)

 • Podatek od dochodów z działalności MLM22 Września 2006

  wg progresywnych stawek podatkowych: 19%, 30%, 40% mających zastosowanie w zależności od wysokości uzyskiwanego dochodu. W przypadku opodatkowania na zasadach ogólnych podatnik ma obowiązek składać

 • Wewnątrzwspólnotowe nabycie a zwolnienie od VAT-u18 Lutego 2005

  opodatkowania marżą. W tym jednak wypadku do wewnątrzwspólnotowego nabycia również nie dochodzi (por. art. 10 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku od towarów i usług). O wiele bardziej niebezpieczna jest (...)

 • Refaktura opłat pocztowych2 Marca 2009

  Klient prowadzi usługi doradztwa na rzecz firmy unijnej - podatnika podatku od wartości dodanej. Działa tutaj metoda opodatkowania nabywcy usług, czyli przeniesienia miejsca świadczenia do kraju

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane