Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podstawa programowa wychowania przedszkolnego8 Listopada 2007

  określoną przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania. Nauczyciel wybiera program wychowania przedszkolnego, program nauczania oraz podręcznik spośród programów i podręczników (...)

 • Autorski program nauczania jako utwór18 Listopada 2008

  zajęć, jednak bez dokładnego opisu na czym te zajęcia będą polegać. Ogólnie rzecz biorąc przedstawiamy ogólny program kształcenia na danym kierunku. Czy opublikowany program kursu przez (...)

 • Prawa autorskie programu komputerowego pracownika22 Czerwca 2007

  kwietnia 2007 r., I ACa 116/2007) prawa, autorskie, majątkowe, pracownik, program, komputerowy,

 • Hałas samolotów5 Lipca 2006

  program ochrony środowiska może określać inne tereny, dla których dokonywana będzie ocena stanu akustycznego środowiska.  W tych przypadkach  powyższych program uchwala rada powiatu.  

 • Program komputerowy jako utwór zależny30 Marca 2012

  to opracowanie pierwszego programu komputerowego. Program, komputerowy, jako utwór, zależny

 • Wykorzystanie fragmentów filmów23 Listopada 2015

  Opracowujemy program szkolenia przeznaczonego dla pracowników przedsiębiorstw. Program będzie obejmował prezentację, materiały szkoleniowe oraz pomoce. Między innymi w programie chcielibyśmy

 • Zasada ochrony praw nabytych18 Maja 2009

  podyplomowe w zakresie wyceny nieruchomości. Od tego obowiązku można jednak zwolnić osobę, legitymującą się ukończeniem studiów, których program uwzględnia co najmniej minimalne wymogi (...)

 • Przekazanie programu do dalszego użyczenia31 Maja 2006

  majątkowe) drugiej firmie. Czy możliwa jest w takiej sytuacji cesja umowy o świadczenie usług z firmą, która program ten nam sprzedała i świadczyła z jego pomocą swoje usługi na rzecz tej firmy, (...)

 • Kradzież programu komputerowego23 Kwietnia 2012

  informacji kodującej program we władaniu i dyspozycji osoby uprawnionej”. Istotne jest również to, że aby zrealizować znamiona tego typu czynu zabronionego nie jest konieczne pozbawienie

 • Legalność oprogramowania komputerowego14 Lipca 2005

  ".  W opisanej sytuacji sporządzenie kopii było legalne i policja nie miała prawa jej zarekwirować. program komputerowy, nielegalna kopia

 • Darowizna czy sprzedaż za symboliczną złotówkę?3 Października 2005

  sprzedać program za symboliczną złotówkę i ewentualnie od niej zapłacić podatki? Chcę coś przekazać na szczytny cel za darmo, ale nie chcę jeszcze dodatkowo za to płacić. 1) VAT Opodatkowaniu (...)

 • Zezwolenie na działalność turystyczną8 Maja 2003

  zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych wymaga uzyskania zezwolenia. Jeżeli zatem osoba organizuje imprezy turystyczne tworzące wraz z noclegami jednolity program i oferuje (...)

 • Termin zapłaty za wykonane dzieło22 Marca 2001

  odda zlecającemu wykonane dzieło - program komputerowy, to ten powinien świadczyć niezwłocznie po wezwaniu go przez wykonawcę do zapłaty. świadczenie wzajemne, wynagrodzenie, termin płatności

 • Użyczenie komputera z oprogramowaniem16 Stycznia 2006

  .     licencja, program komputerowy, użyczenie, sublicencja, oprogramowanie

 • Zakup oprogramowania a amortyzacja6 Listopada 2007

  mógłby być traktowany jako jedna wartość, gdyby np. była to jedna licencja, ale wielostanowiskowa. amortyzacja, wartość niematerialna i prawna, licencja, program komputerowy

 • Skuteczne zrzeczenie się praw autorskich8 Lipca 2004

  punkt 2 tego ustępu daje możliwość dokonywania zmian, oczywiście z zachowaniem zasad omówionych wyżej. autorskie prawa majątkowe, osobiste, zmiana utowru, program komputerowy

 • Uznanie stażu podyplomowego odbytego za granicą przez cudzoziemca14 Listopada 2011

  obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej, powinien zrealizować ramowy program w części nieuznanej na zasadach określonych w powyższym rozporządzeniu. uznanie, stażu, podyplomowego, cudzoziemca, (...)

 • Podatki od darowizny od firmy dla firmy15 Listopada 2007

  lub usługi (np. licencji na program komputerowy), który będzie przedmiotem darowizny, nie przysługiwało podatnikowi prawo do obniżenia podatku należnego o naliczony, to darowizna taka nie (...)

 • Zgromadzenie Zakonne - nadzór pedagogiczny21 Czerwca 2007

  program nauczania, dokumentacja). kwalifikacje, nauczyciel, Zgromadzenie, Zakonne, nadzór, pedagogiczny

 • Faktura korygująca do FV WDT3 Października 2006

  WDT - np. w EURO a i FV WDT korygującej już w przeliczeniu na PLN ? Uważam, iż program, z którego korzysta moja firma, jest wadliwy. Dokumenty WDT i WNT winny być przeliczane wg kursu NBP z dnia ich

 • Zbycie praw autorskich w ramach działalności24 Lutego 2006

  sprzedał program, jest przychodem z praw majątkowych, o których mowa w art. 10 ust 1 pkt 7 i art. 18 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy jest to przychód z działalności gospodarczej, (...)

 • Używanie telefonów komórkowych na terenie szkoły2 Lutego 2006

  , które wskazują cele i zadania szkoły wynikające z przepisów prawa oraz uwzględniające program wychowawczy szkoły i program profilaktyki dostosowany do potrzeb rozwojowych uczniów oraz potrzeb (...)

 • Szkolenie BHP przy przyjęciu pracownika22 Listopada 2005

  zawodowych, uwzględniającego program szkolenia okresowego wymagany dla określonego stanowiska pracy, uważa się za równoznaczne z odbyciem takiego szkolenia. praca, szkolenie, BHP, zdrowie, badania (...)

 • Rodzic jako opiekun wycieczki6 Września 2004

  zawiadomieniu organu prowadzącego i organu sprawującego nadzór pedagogiczny. Zawiadomienie to powinno zawierać w szczególności: 1) nazwę kraju, 2) czas pobytu, 3) program pobytu, 4) imię i nazwisko (...)

 • Sprzedaż legalnie zakupionego programu6 Sierpnia 2001

  postanowienie wyłączające możliwość przeniesienia nabytego prawa to nie będzie Pan/Pani mógł/a tego zrobić. Jeśli nie znajdzie Pan powyższego uregulowania będzie mógł Pan/Pani sprzedać ów program. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Oskarżenie o piractwo

  Witam Dziś miałem b. nieprzyjemny telefon, mianowicie producent oprogramowania oskarża mnie o piractwo. Opiszę całą sprawę: jakiś czas temu ściągnąłem (...)

 • wykorzystywanie nazw klubów i nazwisk w programie żużlowym, bez logo i herbów

  Witam, stworzyłem program żużlowy, który chcę darmowo udostępniać na stronie internetowej tak aby każdy mógł wydrukować i iść z nim na mecz. W (...)

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy

  Witam chcialabym sie dowiedziec gdzie moge zglosic takie sytuacje : w pewnej firmie budowlanej pracownicy pracuja od rana tj 0d godz 6-7 czasem nawet do (...)

 • program z lista płac

  Wiatm, od niedawna prowadze dzialalnosc gospodarcza. zatrudnilam pierwszych pracownikow. szukam programu z lista plac. czy istnieje cos takiego? co moga (...)

 • Program do rozliczania PIT 2011 - darmowy

  Pewnie wiele osób z pośród was szuka prorgamu sprawdzonego i niedrogiego. Tutaj macie program sprawdzony, bardzo dobrej jakości i za darmo;) http://serwisy.gazetaprawna.pl/pit/dzialy/pobierz-program (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane