Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wstrzymanie zwrotu VAT po kontroli31 Sierpnia 2011

  wprowadzona do deklaracji z błędem około 200 zł wyższa kwota niż na fakturze. Czy w związku z tym, iż błąd nie miał wpływu na podatek, jaki był wykazany do zwrotu, zasadne jest (...)

 • Przepisy VAT a zmiana programu do faktur31 Października 2011

  Spółka zakupiła nowy program komputerowy do wystawiana faktur sprzedaży. Program ten został wdrożony w miesiącu październiku 2011 roku. W starym programie były wystawiane między (...)

 • Zwrot VAT od materiałów budowalnych9 Maja 2006

  wyżej ogólnie warunki są spełnione, to dana osoba ma prawo do zwrotu części VAT.   budowa, remont, zwrot VAT, materiały budowlane, faktury, budownictwo mieszkaniowe, stawka (...)

 • Zwrot VAT na artykuły budowlane27 Marca 2006

  Do kiedy można odliczyć VAT na artykuły budowlane za FV z od 01.05.2004 do 2005 r. (w związku z podwyższeniem stawki VAT z 7 do 22% wraz z wstapieniem PL do UE) i jaki (...)

 • Odliczenie VAT a brak sprzedaży15 Lutego 2012

  zastrzeżeniem ust. 10. Zatem proporcję sprzedaży opodatkowanej i zwolnionej ustala się wówczas, gdy występują oba te rodzaje sprzedaży. W naszej ocenie w opisanym przypadku nie ma podstaw do (...)

 • Samochód a ryczałt ewidencjonowany i VAT29 Maja 2012

  ) do dnia 31 grudnia 2012 r., obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku należnego nie stosuje się do nabywanych przez podatnika paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych (...)

 • Faktura korygująca do FV WDT3 Października 2006

  dnia 25 maja 2005 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie (...)

 • VAT przy nauce pływania2 Listopada 2005

  , inkorporowanych ze statystyki do prawa podatkowego. Załączniki do ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535, ze zm.) oraz do wydanych na tej podstawie (...)

 • Skrócona nazwa nabywcy na fakturze VAT30 Stycznia 2006

  .”. Formalizm faktury VAT nie jest aż tak duży, aby tylko taka zmiana powodowała odmówienie podatnikowi prawa do odliczenia VAT wynikającego z takiej faktury, czy zaliczenia wydatku (...)

 • Zakup wadliwej rzeczy w internecie11 Maja 2005

  sprzedawca powinien zamieścić na stronach internetowych, że program jest 16-bitowy, a w wymaganiach sprzętowych zaznaczyć, że program może nie być uruchomiony pod XP, w szczególności nowszych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • wykup mieszkania od spółdzielni.......

  Chciałbym wykupić na własność mieszkanie od spóldzielni w którym mieszkam od 20 lat, i sprzedac je za kilka dni. Czy w związku z tym poniosę jakieś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane