Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podatek od sprzedaży mieszkania16 Grudnia 2011

  podatek dochodowy. Sprzedaż bowiem następuje przed upływem pięciu lat od końca roku w którym nastąpiło nabycie. Za datę nabycia przyjmuje się datę wykupienia (a więc w Pani przypadku rok (...)

 • VAT i ryczałt od prywatnego najmu a media16 Czerwca 2011

  związku z nowelizacją ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.), która to nowelizacja weszła w życie z dniem 1 kwietnia 2011 r., (...)

 • Wstrzymanie zwrotu VAT po kontroli31 Sierpnia 2011

  wykazany prawidłowo, ponadto podatnik wykazał w deklaracji VAT-7 za czerwiec 2011 r. dostawę towarów i usług poza terytorium kraju. Dostawa ta jest wykazana na fakturze ze stawką 0 %. Jedna (...)

 • Rezygnacja z VAT28 Lipca 2010

  stycznia 2011 r.? Po jakiej cenie robię inwenturę dla celów podatku VAT przy rezygnacji z VAT? Zgodnie z art. 113 ust. 11 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) podatnik, który (...)

 • Zwolnienie z vat a deklaracje miesięczne.5 Września 2012

  na podstawie przepisów wydanych na podstawie art. 82 ust. 3, chyba że przysługuje im zwrot różnicy podatku lub zwrot podatku naliczonego zgodnie z art. 87 lub przepisami wydanymi (...)

 • Korekty rozliczeń pracowniczych29 Marca 2008

  wynagrodzenia naliczane były bez uwzględnienia zarobków pracowników za poprzednie miesiące. Dopiero po kilkunastu monitach w nowym już roku podatkowym nowy pracodawca otrzymał deklaracje PIT-11 za (...)

 • Rozliczenie roczne - stosunek pracy i działalność28 Marca 2007

  rozliczanie liniowego podatku od przychodów z działalności. Przychody ze stosunku pracy na pewno przekroczą kolejne progi podatkowe. W jaki sposób będą rozliczone zatem moje przychody z prowadzonej (...)

 • Najem a kasa fiskalna10 Grudnia 2012

  tego obowiązku świadczenie usług, za które zapłata w całości następuje za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek (...)

 • Aport udziałów do Spółki Akcyjnej14 Czerwca 2010

  Jestem 100% udziałowcem Spółki z o.o. Za 2 miesiące chcę wnieść aportem do Spółki Akcyjnej moje 100% udziałów Sp. z o.o. Chcę objąć akcje w zamian za wkład niepieniężny w wysokości (...)

 • Karta podatkowa a kasa fiskalna9 Grudnia 2010

  ustali od niej kwotę podatku należnego. Jeżeli nie można określić przedmiotu opodatkowania, kwotę podatku ustala się przy zastosowaniu stawki 22%. Zatem nawet jeśli podatnik w zakresie podatku (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  Bo nie wiem czy warto jest się ciągać po sądach na przykład za 150 zł. miesięcznie, szczególnie interesuja mnie sądy na górnym ślasku, z góry (...)

 • Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

  Witam, Bardzo proszę o pomoc w pewnej dość złożonej sytuacji, dot. podatku od sprzedaży nieruchomości, nabytej wcześniej poprzez spadek i jego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane