Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zmiana czasu pracy14 Grudnia 2007

  godzin pracy powinna nastąpić przez zmianę umowy, co jak już wskazane zostało wyżej wymaga wypowiedzenia warunków pracy i płacy. Jeżeli natomiast umowa o pracę nie określa (...)

 • Czy pracodawca ma prawo kazać mi pracować w nadgodzinach? 14 Kwietnia 2015

  nie może przekroczyć dla poszczególnego pracownika 150 godzin w roku kalendarzowym. § 4. W układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie pracy albo w umowie o pracę, jeżeli (...)

 • Czas pracy nauczyciela praktycznej nauki zawodu1 Lutego 2006

  praktycznej nauki zawodu może być wydłużony do 26 godzin – przy czyn nadal chodzi tutaj o wymiar czasu pracy przy prowadzeniu zajęć. Pracodawca ma zatem możliwość wykorzystania (...)

 • Równoważny system czasu pracy10 Października 2007

  powyżej 8 godzin, bo pracowników jest na tyle dużo, że można pracę tak ustawić, aby mogli pracować 8 godzin na dobę. Czy w takiej sytuacji pracownicy mogą pracować w systemie równoważnym? (...)

 • Wzór karty szkolenia wstępnego w dziedzinie bhp15 Lipca 2014

  karty szkolenia wstępnego szkolenia bhp, zaświadczenie o odbyciu szkolenia okresowego, okresowe szkolenie, liczba godzin

 • Częściowa niezdolność pracownika do pracy17 Czerwca 2003

  podstawie umowy o dzieło). Za przychód (o którym mowa powyżej) uważa się również kwoty pobranych zasiłków: chorobowego i opiekuńczego oraz wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy, (...)

 • Zmiana rozkładu czasu pracy pracownika9 Stycznia 2008

  tej sprawie chodziło jednak o zmianę rozkładu czasu pracy radczyni prawnej, zatrudnionej w kilku jednostkach. W przypadku radców prawych sama ustawa (o radcach prawnych) stanowi (...)

 • Zmiana warunków pracy4 Października 2007

  warunków pracy pracownika. Zmiany te należy wprowadzić bądź poprzez zmianę regulaminu pracy bądź poprzez wypowiedzenie warunków pracy (i zaproponowanie nowych). praca, pracownik, (...)

 • Porozumienie zmieniające1 Marca 2007

  umowie nie ma, w jakim systemie czasu pracy pracownik jest zatrudniony? W umowie o pracę określa się warunki pracy i płacy. Warunkami pracy są m. in. wymiar czasu pracy (...)

 • Czas pracy kierowcy ambulansu30 Sierpnia 2005

  zmianę pory wykonywania pracy przez poszczególnych pracowników po upływie określonej liczby godzin, dni lub tygodni. Zatem praca w takim systemie oznacza każdą formę organizacji pracy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane