Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zmiana czasu pracy14 Grudnia 2007

  godzin pracy powinna nastąpić przez zmianę umowy, co jak już wskazane zostało wyżej wymaga wypowiedzenia warunków pracy i płacy. Jeżeli natomiast umowa o pracę nie określa (...)

 • Czas pracy nauczyciela praktycznej nauki zawodu1 Lutego 2006

  praktycznej nauki zawodu może być wydłużony do 26 godzin – przy czyn nadal chodzi tutaj o wymiar czasu pracy przy prowadzeniu zajęć. Pracodawca ma zatem możliwość wykorzystania (...)

 • Równoważny system czasu pracy10 Października 2007

  powyżej 8 godzin, bo pracowników jest na tyle dużo, że można pracę tak ustawić, aby mogli pracować 8 godzin na dobę. Czy w takiej sytuacji pracownicy mogą pracować w systemie równoważnym? (...)

 • Obowiązek odpracowania świąt8 Listopada 2006

  o liczbę godzin usprawiedliwionej nieobecności w pracy, przypadających do przepracowania w czasie tej nieobecności, zgodnie z przyjętym rozkładem czasu pracy. Rzeczywiście jednak (...)

 • Ustalenie czasu pracy a minimalny odpoczynek21 Lutego 2006

  również od godz. 12 i kończyć o 20? Czy może rozpocząć ją w piątek o godz. 7 i zakończyć o 15-tej? Jak interpretuje to obecnie Kodeks Pracy? Czy czas rozpoczęcia godziny (...)

 • Wzór karty szkolenia wstępnego w dziedzinie bhp15 Lipca 2014

  karty szkolenia wstępnego szkolenia bhp, zaświadczenie o odbyciu szkolenia okresowego, okresowe szkolenie, liczba godzin

 • Kodeks pracy a czas pracy6 Sierpnia 2010

  usuwaniu skutków awarii, zmiany pory wykonania pracy przez przez pracownika w związku z jego przejściem na inną zmianę, zgodnie z ustalonym rozkładem czasu pracy. wymiar godzin, (...)

 • Zmiana rozkładu czasu pracy pracownika9 Stycznia 2008

  tej sprawie chodziło jednak o zmianę rozkładu czasu pracy radczyni prawnej, zatrudnionej w kilku jednostkach. W przypadku radców prawych sama ustawa (o radcach prawnych) stanowi (...)

 • Częściowa niezdolność pracownika do pracy17 Czerwca 2003

  podstawie umowy o dzieło). Za przychód (o którym mowa powyżej) uważa się również kwoty pobranych zasiłków: chorobowego i opiekuńczego oraz wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy, (...)

 • Zmiana warunków pracy4 Października 2007

  warunków pracy pracownika. Zmiany te należy wprowadzić bądź poprzez zmianę regulaminu pracy bądź poprzez wypowiedzenie warunków pracy (i zaproponowanie nowych). praca, pracownik, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane