Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • VAT na towary z Chin9 Marca 2007

  transakcji wewnątrzwspólnotowych.Natomiast jeśli chodzi o prawo do odliczenia podatku VAT z dokumentu celnego zostało ono uregulowane w art. 86-93 ustawy. W myśl art. 86 ust. l w (...)

 • Faktury z innych państw UE9 Marca 2006

  świadczenia usług budowlanych - na razie w Polsce, a następnie księgować zakup w wartości brutto w książce przychodów oraz czy w momencie nadania przez US numeru europejskiego (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży domu za granicą3 Kwietnia 2007

  własności majątku nieruchomego i położonego w drugim Umawiającym się Państwie (w Danii), mogą być opodatkowane w tym drugim Państwie (w Danii). Sprzedaż przez (...)

 • Miejsce opodatkowania usług budowlanych7 Maja 2006

  związanymi z nieruchomościami, stąd obowiązek podatkowy powstaje w miejscu położenia nieruchomości, czyli w Danii. Warto podkreślić, że w odniesieniu do regulacji wskazanej (...)

 • Zatrudnienie Duńczyka w Polsce i Danii5 Października 2006

  , które osoba mająca miejsce zamieszkania w Umawiającym się Państwie (np. w Danii) otrzymuje za pracę najemną, podlegają opodatkowaniu tylko w tym Państwie (Danii), chyba (...)

 • PIT-11 pracownika delegowanego do Danii10 Marca 2009

  Pracodawca polski zatrudnił pracownika w celu delegowania do pracy w Danii. W umowie o pracę pracownik ma wpisane jako miejsce świadczenia pracy miasto duńskie. Podatki i składki (...)

 • Usługi budowlane w UE15 Czerwca 2007

  Firma polska świadczy usługi budowlane również w Danii. W Polsce kupuje materiały budowlane, które następnie wywozi do Danii i tam zużywa w trakcie świadczenia usług (...)

 • Dywidenda dla obcokrajowca19 Lipca 2006

  skarbowego trzeba wpłacić podatek (prosimy podać numer konta bankowego). Prosimy przyjąć dwie wersje: 1) wspólnik okazał certyfikat rezydencji w Danii; 2. wspólnik nie okazał certyfikatu (...)

 • Przychody z prac budowlanych w Danii21 Kwietnia 2006

  . Podatek od wartości dodanej w wys. 25% musi rozliczyć w Danii i nie zostanie on ujęty w polskiej ewidencji, natomiast podatek dochodowy od przychodów netto z wykonanych usług musi (...)

 • Usługi udostępniania pracowników a VAT22 Września 2006

  wystawia fakturę, w której nie wykazuje VAT i wskazuje, iż usługa będzie opodatkowana przez nabywcę. Odnośnie obowiązku rejestracji jako podatnika VAT w Danii - ponieważ polski podatnik (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy

  Witam chcialabym sie dowiedziec gdzie moge zglosic takie sytuacje : w pewnej firmie budowlanej pracownicy pracuja od rana tj 0d godz 6-7 czasem nawet do (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane