Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Straż miejska a fotoradar po 1 stycznia 201128 Kwietnia 2011

  o ruchu drogowym (Dz. U. 2005 r., Nr 108 poz. 908). Art. 129h. (...) 5. Minister właściwy do spraw transportu, mając na względzie przyczyny i lokalizację wypadków drogowych, (...)

 • Fotoradar a Straż Miejska8 Lipca 2010

  określonym w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Art. 129b ust. 2 tej ustawy stanowi, że Straż Miejska ma prawo przeprowadzać kontrolę wobec kierującego pojazdem naruszającego (...)

 • Manewr zawracania2 Maja 2012

  samym czasie na jego tor z jezdni poprzecznej będzie wjeżdżał pojazd skręcający w prawo -temu pojazdowi będzie musiał ustąpić.” -Kotowski W. Prawo o ruchu drogowym. (...)

 • Sankcje za nieprzerejestrowanie samochodu14 Marca 2012

  Art. 78 ust. 2 ustawy prawo o ruchu drogowym nakłada nakłada obowiązek na właściciela pojazdu co do informowania organu o tym fakcie w terminie 30 dni. Jaka jest sankcja (...)

 • Pojęcie strefy ruchu, o którym mowa w nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym z 4 września 2010 roku10 Maja 2011

  Jak należy rozumieć pojecie strefy ruchu, o którym mowa w nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym z 4 września 2010 roku? Nowelizacja ta rozszerzyła zakres (...)

 • Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu24 Października 2007

  dopuszczonym do ruchu? Art. 71 ust. 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym wymienia warunki, które spełnić powinien pojazd dopuszczony do ruchu. (...)

 • Dokument niezbędne do kontroli przewoźników17 Listopada 2007

  czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym, a w tym stanu technicznego pojazdów. W związku z niniejszym przepisem inspektor ruchu drogowego ma prawo wylegitymować kierowcę (...)

 • Pojazd wolnobieżny21 Stycznia 2010

  ust. 3, pojazd wolnobieżny nie podlega rejestracji (o ile nie wchodzi w skład kolejki turystycznej) i jest dopuszczony do ruchu, jeśli odpowiada warunkom technicznym określonym w art. 66 (...)

 • Niedopełnienie obowiązku przy budowie drogi29 Sierpnia 2011

  dźwiękowej oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu w miejscach zgodnych z zatwierdzoną organizacją ruchu.  Oprócz powyższych środków o charakterze administracyjno-prawnym (...)

 • Przegląd techniczny, a wygląd pojazdu28 Lipca 2006

  techniczne ww pojazdu? Proszę o przytoczenie odpowiednich przepisów. Zgodnie z art. 81 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • prowadzenie pod wpływem na własnej posesji lub ziemi

  mam pytanie, jak wyglada sprawa spozyweania alkoholu a nastpenie prowadzenia pojazdy ale po własnej posesji lub np po wlasnej ziemi?! czy mozna za to (...)

 • Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany!

  Czy orientujecie się może, jakie zmiany nastąpią w uzyskiwaniu prawa jazdy w przyszłym roku? czy wydłuży się ilość godzin, które trzeba samochodem (...)

 • za odmowę przyjecia MKK

  Witam,zastanawiam się CZY WŚRÓD WAS JEST KTOŚ,KTO ORIENTUJE SIĘ W ...KODEKSIE DROGOWYM? A dlaczego? Otóż miałem sprawę na której tak świadkowie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane